Jazzanova i Paul Randolph zagrają w grudniu w krajuWśród wszystkich artykułów publikowanych w serwisie całkiem sporo przypada na zapowiedzi wydarzeń kulturalnych z różnych części kraju. W końcu jesień sprzyja organizacji imprez z udziałami zacnych wykonawców, także z zagranicy. W następnych tygodniach odbędzie się co najmniej kilka eventów godnych polecenia. Do Polski zawitają m.in. Bilal, Wax Tailor, Ayo, Tricky, ale na tym nie kończy się oferta koncertowa polskich klubów. Już w grudniu grupa pochodząca z Berlina, Jazzanova, wraz z Paulem Randolphem pojawi się na dwóch koncertach w Polsce.

5 grudnia 2013 roku, klub Eter, ul. Kazimierza Wielkiego 19, Wrocław
Start: godz. 20:00
Cena biletu: 85 złotych w przedsprzedaży, 100 złotych w dniu koncertu.

Impreza we Wrocławiu odbędzie się w ramach cyklu Muzycznej Strefy Radia RAM.

6 grudnia 2013 roku, klub Base, Marii Konopnickiej 6, Warszawa
Start: godz. 20:00
Cena biletu: 85 złotych w przedsprzedaży, 100 złotych w dniu koncertu.

Wejściówki dostępne w sprzedaży za pośrednictwem Tixar.pl.

Kolektyw narodził się w Niemczech w 1995 roku. Wtedy właśnie grupa DJ-ów i producentów postanowiła połączyć jazz z różnymi gatunkami muzyki elektronicznej. Dwa lata później w BBC Radio miała miejsce premiera pierwszej produkcji Jazzanovy„Fedime’s Flight”. W tym samy roku powstało ich wydawnictwo „Jazzanova EP‎” (kontynuacja projektu trafiło do obiegu rok później) wypuszczone nakładem Jazzanova Compost Records (JCR), które wydawało albumy artystów takich jak Rima czy Koop.

Na debiut płytowy Jazzanova musiała czekać aż 5 lat. „In Between” umocniło pozycję grupy w świecie elektronicznych eksperymentów. Niemcy zrobili też ukłon w stronę złotych lat polskiego jazzu. Dwie kompilacje – „Polish Jazz” i „Vocal Jazz from Poland 1965-1975” prezentowały twórczość między innymi Wojciecha Karolaka i Zbigniewa Namysłowskiego.

Jazzanova znana jest przede wszystkim ze swojego nu-jazzowego ciepłego brzmienia. Kolektyw często wychodzi też na obszary funku i chilloutu. Ich najświeższa produkcja to „Funkhaus Studio Sessions”. Nagrany na żywo w studiu album prezentuje dobrze znane utwory grupy, które zyskały dodatkową wyrazistość dzięki nowym aranżacjom i energetycznemu głosowi Paula Randolpha – utalentowanego muzyka z Detroit. Niemcy przyjadą do Polski z wokalistą i zaprezentują się przed publicznością we Wrocławiu i Warszawie w pełnym składzie.

Źródło: Tixar.pl