Wigilia z A Pamiętasz Jak, Rap History Warsaw + Jeru The DamajaWraz z początkiem tygodnia weszliśmy w ostatnią fazę przedświątecznego odliczania. Boże Narodzenie już tuż tuż, a gorączka związana z tym świętem udzieliła się już zapewne niejednej osobie. Co prawda, nie zapowiada się na to, iż święta katolickie odbędą się w zimowej atmosferze (śniegu ani widu ani słychu) lecz pewne jest to, iż pełno ludzi wyczekuje prezentów w różnej formie. W przeddzień wigilii mieszkańcy Warszawy i okolic mogą odebrać przedświąteczną niespodziankę przygotowaną przez organizatorów cykli A Pamiętasz Jak? i Rap History Warsaw. 23 grudnia w klubie Urban Garden odbędzie się hip hopowa wigilia z udziałem specjalnego gościa zza Wielkiej Wody – Jeru The Damajy.

23 grudnia 2011 roku, Urban Garden, ul. Przeskok 2, Warszawa
Wigilia z A Pamiętasz Jak & Rap History Warsaw
Wystąpią:

  • Jeru The Damaja
  • Homer, DJ Hubson, DJ Steez, Anusz

Start: godz. 20:00
Cena biletu: wejściówki w cenie 20 zł do nabycia za pośrednictwem następujących punktów stacjonarnych w Warszawie: Serum Global przy ul. Wałbrzyskiej 11, CH Land, lokal 114, Galerii Koloru przy al. Solidarności 82, Side One przy ul. Chmielnej 21 i Upstairs przy ul. Chmielnej 21.

W tym roku święta Bożego Narodzenia potrwają wyjątkowo krótko, dlatego też warto znaleźć odpowiedni pretekst ku temu, aby rozpocząć świętowanie wcześniej. Nadchodząca impreza przygotowana przez APJ & RHW odbiega kształtem od standardowych eventów, gdyż zawiera kilka niespodzianek:

  • Spośród osób, które zaznaczą swój udział w wydarzeniu na Facebooku zostanie wylosowanych 5 nazwisk. Szczęśliwi zwycięzcy zostaną zaproszeni do jednego stołu razem z ekipami A Pamiętasz Jak?, Rap History Warsaw, przedstawicielami firm i labeli fundujących prezenty oraz gościem specjalnym – Jeru The Damają. Kolacja wigilijna poprzedzi właściwą imprezę i odbędzie się w kameralnej atmosferze o godzinie 19:00 na małej sali klubu Urban Garden.
  • Każdy z gości przy wejściu na imprezę losuje prezent ufundowany przez jedną z firm, wspierających wydarzenie. Wśród partnerów imprezy znajdują się: Outside Wear, Blocx, Prosto, Galeria Koloru, Dickies, Asfalt Records, Fonografika, Koka, Wielkie Joł oraz Hifi Wear. Zostaną wylosowane bluzy, t-shirty, czapki, płyty CD, nerki etc.
  • Podczas imprezy, którą zagrają Homer, DJ Hubson, Anusz i DJ Steez. Gwoździem programu będzie występ nowojorskiego rapera, Jeru The Damajy.

Jeru The Damaja to w świecie hip hopu postać nietuzinkowa i zasłużona dla rozwoju nowojorskiej sceny. Artysta zadebiutował jako 20-latek na albumie „Daily Operation” (1992) Gang Starr. Wspomagany od strony producenckiej przez DJ’a Premiera stworzył w połowie lat 90.tych dwa albumy, które zostały uznane za istotne pozycje płytowe wydane przez artystów z The Big Apple w tamtych czasach. Debiutancka płyta „The Sun Rises In The East” (Payday, FFRR) z 1994 roku okazała się ważnym głosem w walce o hip hopową supremację pomiędzy Wschodnim a Zachodnim Wybrzeżem USA. Materiał ten (zwróćcie uwagą na okładkę LP) ponownie skupił uwagę słuchaczy na dokonaniach nowojorskich raperów w epoce ewidentnej dominacji G-funkowego brzmienia rodem z Kalifornii.

Podobnie jak na późniejszym „Wrath Of The Math” Jeru The Damaja dał się poznać jako etosowy twórca, sprzeciwiający się postępującej komercjalizacji hip hopu. W swych utworach starał się dać wyraz nie tylko realiom życia w mieście, ale również ukazać szerszą perspektywę negatywnych zjawisk społecznych (patrz: „Scientifical Madness”). Kolejne wydawnictwa płytowe rapera już nie spotkały się z równie dobrym przyjęciem przez opinię publiczną, jak jego pierwsze dokonania. Do najbardziej rozpoznawalnych utworów mieszkańca Brooklynu należą: „D. Original”, „You Can’t Stop the Prophet”, „Come Clean”, „Me or the Papes”, „Ya Playin’ Yaself” czy też „99,9%”. W pierwszej dekadzie XXI wieku ukazały się albumy „Divine Design” oraz zamykający dyskografię artysty „Still Rising” z 2007 roku.