Jose James zagra we Wrocławiu - 22.10.2013Założona w 1939 roku wytwórnia płytowa Blue Note Records zapisała się złotymi zgłoskami na kartach przemysłu muzycznego. Alfred Lion, Max Margulis oraz Francis Wolff utworzyli fantastyczną oficynę wydawniczą dedykowaną jazzowi. W katalogu tego labelu znajduje się dziesiątki ważnych albumów tuzów jazzowych. Thelonious Monk, John Coltrane, Miles Davis, Horace Silver, Jimmy Smith, Freddie Hubbard, Lee Morgan, Lou Donaldson, Donald Byrd i wielu innych nagrywało właśnie dla tej amerykańskiej firmy. Po wielu latach Blue Note nadal liczy się w świecie muzycznym. Jeden z jej przedstawicieli – Jose James – wkrótce odwiedzi Polskę. Znakomity artysta zagra w dniach 22-23 października we Wrocławiu i Warszawie. Impreza nad Odrą odbędzie się w ramach Muzycznej Strefy Radia RAM, zaś warszawskie wydarzenie przypada na cykl City Sounds.

22 października 2013 roku, Eter Club, ul. Kazimierza Wielkiego 19, Wrocław
Start: godz. 20:00
Cena biletu:

  • miejsca stojące: 77 złotych w przedsprzedaży, 90 złotych w dniu imprezy.
  • miejsca siedzące: 90 złotych w przedsprzedaży poprzez serwis Biletin.pl, 110 złotych w dniu koncertu.

Wejściówki dostępne w sprzedaży za pośrednictwem Ticketpro, Biletin.pl i Eventimu.

Po koncercie Jose Jamesa we Wrocławiu Radio RAM zaprasza na after party przy muzyce granej przez prezenterów tej stacji radiowej, którzy tego wieczoru zamiast za mikrofonem staną za konsolą DJ’ską.

23 października 2013 roku, Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny, ul. Otwocka 14, Warszawa
Start: godz. 20:00
Cena biletu: 95 złotych w przedsprzedaży, 100 złotych w dniu imprezy. Wejściówki dostępne w sprzedaży za pośrednictwem Ticketpro, Biletin.pl i Eventimu.

Jose James, to muzyk który, choć jeszcze nie znalazł się chyba na okładce magazynu DownBeat, jest jednym z najważniejszych dziś amerykańskich wokalistów. Artysta we wspaniały sposób łączy jazz, soul, R&B, funk – długa lista muzycznych wpływów w przekaz zjawiskowo-komunikatywny. Nie dziwne, że przed kilkoma miesiącami w trasę zabrał go ze sobą McCoy Tyner, by wraz z Chrisem Potterem zinterpretowali legendarny album „John Coltrane and Johnny Hartman” z 1963 roku.

Jose James zagra w Warszawie - 23.10.2013Artysta zadebiutował w 2008 roku albumem „The Dreamer” (Brownswood Recordings) stanowi zbiór ballad w jazzowych aranżacjach, zaśpiewanych niezwykle charakterystyczną, ciepłą barwą głosu. Kolejna płyta twórcy związanego z Nowym Jorkiem – „Blackmagic” – wydane w 2010 roku przez Beat Records, to zwrot ku czarnym brzmieniom. W tym samym roku ukazał się krążek „For All We Know” (Impulse!) ze standardami jazzowymi śpiewanymi jedynie przy akompaniamencie fortepianu, przy którym zasiadł Jef Neve.

Jego najnowsza płyta „No Beginning, No End” ze stycznia b.r. jest po brzegi wypełniona jazzem. Na longplayu wydanym nakładem Blue Note Records znajdziemy świetnie zaaranżowane ballady, bujający neo-soul przypominający koniec lat 90.tych czy też oszczędne kompozycje zawieszone pomiędzy downtempo a soulem. Po raz kolejny mogliśmy się przekonać o fantastycznych efektach współpracy Roberta Glaspera i Chrisa Dave’a. Swój wkład na tegorocznym projekcie wniósł także Pino Palladino – basista współtworzący „Voodoo” D’Angelo czy „Mama’s Gun” Eryki Badu, a także wokalistki: Hindi Zahra i Emily King.

Jose James został zaproszony w 2013 roku na największe i najbardziej cenione festiwale jazzowe na całym świecie. Znalazły się wśród nich między innymi tak cenione marki jak: Montreux Jazz Festival, North Sea Jazz Festival, czy Lake Mission Viejo Jazzfest.

Po koncercie Jose Jamesa we Wrocławiu Radio RAM zaprasza na after party przy muzyce granej przez prezenterów tej stacji radiowej, którzy tego wieczoru zamiast za mikrofonem staną za konsolą DJ’ską.