CONS Projekt Warszawa -29.03.2014Pod koniec tego miesiąca w stolicy Polski odbędzie się ciekawie prezentująca się impreza łącząca kilka różnych elementów. Przedsięwzięcie pod nazwą CONS Project stanowi platformę pozwalająca zespalać w całość kreatywne idee artystów czerpiących inspiracje z ulic wielkich miast. Po Los Angeles, Brooklynie, Barcelonie, Paryżu i Berlinie nadszedł czas, aby polscy miłośnicy szeroko pojętej sztuki ulicznej dostali szansę na wyrażenie się, poprzez stworzenie wyjątkowej przestrzeni łączącej street art, muzykę, fotografię i świat deskorolki. Więcej informacji o wydarzeniu zapowiedzianym na 29 marca w warszawskim Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy znajdziecie w dalszej części artykułu.

29 marca 2014 roku, Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy, Bracka 25, Warszawa
CONS Project Warszawa

Street art – Juicy Color Brand, Why-Duck
Muzyka – Mr Krime, DJ Funktion, Kinxare
Fotografie – Krystian Bielatowicz
Deskorolka – Kuba Perzyna, Marcin „Baca” Duch

Efekty pracy artystów i uczestników warsztatów będzie można obejrzeć po godzinie 17:00, kiedy drzwi zostaną otwarte dla wszystkich chętnych i rozpocznie się deskorolkowe jam session.

Już za niecałe dwa tygodnie Dom Towarowy Braci Jabłkowskich przy ul. Brackiej 25 w Warszawie przejmie we władanie kolektyw tworzący projekt CONS Project Warszawa. Pusta obecnie przestrzeń zostanie zagospodarowana i ożywiona dzięki współpracy artystów i uczestników odbywających się przez cały dzień darmowych warsztatów.

Podczas zajęć prowadzonych przez Juicy Color Brand będzie można nauczyć się podstaw tworzenia liter przestrzennych, postaci, kompozycji, a także technik związanych z wykorzystaniem farb w aerozolu. Jako ciekawostkę warto dodać, że znaczna część powierzchni przeznaczonej do pomalowania, stanowiła będzie folia stretch. To nietypowe rozwiązanie będzie doskonałym przykładem na to, iż nie tylko malowanie po betonowej ścianie pozwala zachować integralności sztuki ulicznej z tkanką miejską. Przy pracy będzie można podejrzeć też Why-Ducka, który tworzy ilustracje z wykorzystaniem tuszu i markerów.

Za część muzyczną nadchodzącej imprezy będą odpowiadać uznani rodzimi twórcy – Mr Krime, DJ Funktion oraz Kixnare. Wraz z jednymi z najlepszych i najbardziej utytułowanymi polskimi turntablistami będzie można poznać podstawy pracy z gramofonami, mikserami i konsolami MPC. Z kolei Kixnare przybliży uczestnikom zagadnienia związane z produkcją muzyczną. Utwory stworzone w czasie warsztatów będzie można usłyszeć w czasie otwartej części CONS Project Warszawa.

Warsztaty fotograficzne poprowadzi laureat Grand Press Photo Krystian Bielatowicz. Poza wykładami na temat gatunku „street foto”, kompozycji, wieloplanowości i światła, odbędą się zajęcia praktyczne w przestrzeni CONS Project Warszawa i poza murami budynku. Wybrane zdjęcia uczestników zaprezentowane zostaną w czasie otwartej wystawy pod koniec trwania całego przedsięwzięcia.

Na koniec pozostały warsztaty deskorolkowe, które poprowadzą Kuba Perzyna i Marcin „Baca” Duch. Głównymi punktami tej części imprezy będzie zapoznanie uczestników z techniką budowy przeszkód deskorolkowych i ich odpowiedniego rozmieszczenia w skateparkach. Kuba i Marcin będą także obserwowali uczestników podczas jam session, które zaplanowano pod koniec dnia, a następnie przyznają nagrody dla najlepszego zawodnika całej sesji i za najlepszy wykonany trick.

Udział w części otwartej CONS Project Warszawa będzie okazją do zobaczenia i podpatrzenia efektów pracy uczestników warsztatów street artowych i muzycznych, ale i zaprezentowania własnego talentu. Każdy chętny będzie mógł stworzyć pracę na specjalnie przygotowanych szablonach z kształtem deskorolki. Najlepsze prace opublikowane zostaną na stronie Streeters.pl, a na ich autorów czekają nagrody ufundowane przez markę Converse.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu, formularz zgłoszeniowy oraz regulamin warsztatów odbywających się w czasie CONS Project Warszawa można znaleźć na stronie Streeters.pl.

Źródło: materiały prasowe