Już tylko tydzień pozostał do finału Beat Battle VIOd końca września systematycznie publikuję na łamach serwisu i witryn pokrewnych informacje o tegorocznej edycji beatbattle.poznan. W poprzednich tygodniach nie zabrakło newsów dotyczących poszczególnych etapach przygotowań do finału Beat Battle VI. Wcześniej poznaliśmy już wszystkich finalistów, sędziów i prowadzących szóstej edycji RBMA/Elade/Microlab/Beatbattle.poznan, a także mogliśmy zapoznać się z kompilacją zawierającą nagrania z poprzedniej odsłony poznańskiego wydarzenia. W tej chwili już tylko tydzień pozostał do rozpoczęcia finałowych zmagań producentów w Pawilonie Nowa Gazownia. Poniżej zamieszczam ostatnie wieści o nadchodzącym wydarzeniu, w których nie zabraknie też miejsca na bliższe przedstawienie gościa specjalnego imprezy z Niemiec, IAMNOBODI.

14 grudnia 2013 roku, Pawilon Nowa Gazownia, Ewangelicka 1, Poznań
Finał RBMA/Elade/Microlab/Beatbattle.poznan
Lista finalistów:

  • Live Act: Roux Spana Beat Trio, Szatt, Zetena & Adam L., NPoT, Fast Bloody Fingers, Odme & Slavko
  • Beat Show: Szpalowsky, Zova, Brainfreezer, Marc Madness, Mesut Mrozil, Tobson, Trepson, Dadi

Finaliści powalczą o nagrody ufundowane przez sponsora Microlab, producenta systemów akustycznych.

Jury: IAMNOBODI, Maceo Wyro, Mikołaj „Noon” Bugajak, Czarny HIFI, Patr00

Prowadzenie: Filip Andrys, DJ Kangur
Wizualizacje: .wju

Cena biletu: 30 złotych (zamówienia na wejściówki można składać do niedzieli 8 grudnia do godz. 23:59). Bilety dostępne w sprzedaży za pośrednictwem sklepu Proporcji oraz w punktach stacjonarnych na terenie Poznania – Vert Shop i TACZAKA 20.

Przez cały październik trwały eliminacje do Beat Battle VI, które wyłoniły finalistów w kategoriach „Live Act” i „Beat Show”. Wśród uczestników finałowej rozgrywki znajdziemy kilka znanych twarzy z poprzednich edycji imprezy, ale i sporo debiutantów. Wszyscy wyłonieni z bardzo szerokiej grupy producentów ubiegających się o start w RBMA/Elade/Microlab/Beatbattle.poznan. Grupy, która okazałą się jak dotychczas rekordową i zaprezentowała rekordowo wysoki poziom.

Jeden z sędziów tegorocznej edycji wydarzenia, Maceo Wyro, krótko podsumował eliminacje do beatbattle.poznan:

Nie sądziłem, że przesłuchanie 170 beatów i wybranie ośmiu zawodników spośród osiemdziesięciu pięciu tak, by nikogo nie skrzywdzić, będzie aż tak trudne. Po raz kolejny jestem zaskoczony tak wysokim poziomem ogólnym. Wybraliśmy tych, których wybraliśmy, ale wszystkich pracę naprawdę doceniamy! A już 14 grudnia w Poznaniu zwycięzcy będą bronić swoich bomb nie tylko przed jurorami, ale też przed gorącą publiką!

Oprócz czwórki polskich producentów i aktywistów muzycznych, wchodzących w skład sędziowski, rolę jurora sprawował będzie również gość specjalny z Niemiec – IAMNOBODI. Nasz zachodni sąsiad od pewnego czasu znajduje się na fali wznoszącej, zbierając coraz liczniejsze pochwały za swoje nagrania. Do rozwoju kariery muzycznej beatmakera przyczyniły się liczne utwory publikowane na Soundcloudzie, co stanowiło punkt wyjściowy do większych projektów nagrywanych przez tego artystę. 1 października pojawił się w obiegu jego debiutancki album wydany przez Soulection, „Elevated”. Wydawnictwo przyniosło niemieckiemu twórcy pełno przychylnych opinii i rekomendacji z całego świata. O sukcesie projektu dobrze też świadczy fakt, iż winylowa wersja płyty została już wyprzedana.

5 grudnia IAMNOBODI sprawił niespodziankę wszystkim sympatykom swojej twórczości wypuszczając EP-kę „Needs & Wants & Bad Habits”. Wydawnictwo nie odbiega poziomem od jego poprzednich nagrań i stanowi udane wprowadzenie do następnych materiałów beatmakera. Więcej informacji o sylwetce producenta jest dostępnych w artykule na stronie Proporcji.

Wszystkie aktualności dotyczące RBMA/Elade/Microlab/Beatbattle.poznan znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.

UPDATE: Powstała też płynna i przyciągająca uwagę wizualizacja promująca imprezę, której autorem jest Arek Zub (.wju).