Warsaw Challenge 2014 - 10-11 maja, WarszawaW przyszłym tygodniu wypadną święta majowe, które są wypatrywane z utęsknieniem przez wielu ludzi. Wraz z tym okresem rozpocznie się sezon majówek i imprez plenerowych. Jedną z najciekawiej zapowiadających się imprez majowych jest bez wątpienia Warsaw Challenge 2014. Po przerwie (ostatnie wydanie tego cyklu przypadło na 2011 rok) najbardziej prestiżowe zawody bboyowe w kraju powracają do Park im. gen. Józefa Sowińskiego w Warszawie. Podczas dwudniowego wydarzenia nie zabraknie także atrakcji związanych z koncertami krajowych i zagranicznych wykonawców. Największym zainteresowaniem powinny cieszyć się występy The Pharcyde i DMX-a.

10-11 maja 2014 roku, Park im. gen. Józefa Sowińskiego, Elekcyjna 17, Warszawa
Warsaw Challenge 2014
Wystąpią:

  • The Pharcyde, DMX, Ten Typ Mes, Eldo, Tede, Centrum Strona

Showcase:

  • Steven, Blady Kris, Warszawski Funk & Carro Mothership

Start: codziennie o godz. 14.00.
Wstęp na każdy dzień wydarzenia jest bezpłatny.

Warsaw Challenge to największa impreza bboyowa w Polsce i jednocześnie dobrze rozpoznawalne wydarzenie tego typu na świecie. Podczas nadchodzącej się edycji będzie można obejrzeć rywalizację łącznie dwudziestu czterech ekip bboyowych walczących o nagrodę Miasta Stołecznego Warszawy. W tym roku zobaczymy w stolicy kraju czołówkę światowej sceny bboyowej, m.in. Polskee Flavour, Killafornia, Top 9 i Hustle Kids.

Podczas pierwszego dnia Warsaw Challenge 2014 (10 maja, sobota) odbędą się eliminacje 6vs6 bboys i bgirls, w których weźmie udział 16 ekip wyłonionych ze zgłoszeń. Zrealizowana zostanie także druga część zawodów 3vs3 all styles. W trakcie tego dnia wystąpią również polscy raperzy Eldo i Tede, a także goście zza Atlantyku, The Pharcyde.

Drugiego dnia (11 maja, niedziela) osiem zwycięskich ekip dołączy do zaproszonej ósemki (Great 8) i weźmie udział w turnieju głównym. W ramach części koncertowej zaprezentują się wtedy Centrum Strona, Ten Typ Mes i DMX.

W ramach poprzednich edycji Warsaw Challenge odbyły się koncerty plejady znamienitych zagranicznych twórców. Dilated Peoples, Hocus Pocus, De La Soul, Jungle Brothers, Rahzel, Ugly Duckling, Talib Kweli i inni cenieni na świecie artyści zaprezentowali się przed polską publicznością w trakcie wcześniejszych odsłon tego wydarzenia. W tym roku organizatorzy tego przedsięwzięcia przygotowali równie ciekawie przedstawiającą się część muzyczną z udziałem m.in. The Pharcyde i DMX-a.

Pierwsi z tych twórców należą do jednych z najważniejszych przedstawicieli alternatywnego hip hop w latach 90.tych. Debiutancki album kalifornijskiej formacji, „Bizarre Ride II the Pharcyde”, należy do klasyki gatunku. Wielu słuchaczy równie dobrze wspomina drugi longplay tego zespołu, „Labcabincalifornia”. Po latach skład The Pharcyde uległ zmianie (zostali tylko Uncle Imani oraz Bootie Brown), ale to nadal potrafią oni zarażać pozytywną energią na swoich koncertach. Z kolei drugi zagraniczny wykonawca na Warsaw Challenge 2014, DMX, największe sukcesy odnosił na przełomie wieków. „It’s Dark and Hell Is Hot”, „Flesh of My Flesh, Blood of My Blood”, „…And Then There Was X” i „The Great Depression” przyniosły nowojorskiemu raperowi tysiące fanów na świecie, osiągając przy tym wysokie wyniki sprzedaży. Artysta nagrywający niegdyś dla Def Jamu jest dobrze kojarzony za sprawą swojego oryginalnego stylu. Oprócz licznych sukcesów Dark Man X ma na swoim koncie również liczne zatargi z prawem, będąc bohaterem masy kontrowersyjnych zdarzeń. W tej chwili Emcee jest związany z Seven Arts Music i pracuje nad swoim ósmym solowym albumem.

Jury breakdance:

Skank (Kingz of Warsaw, Polska)
Bebe (Ground Zero, USA)
Iron Monkey (Renegades Crew / Knuckle Neck Tribe, USA)
Rudi Goblen (Flipside Kingz, USA)
Roxrite (Squadron/BC One Allstars, USA)

Jury all styles:

  • Pitzo
  • Ewulin
  • Kaczorex

Great 8 (zaproszone ekipy bboyowe):

Polskee Flavour (Polska)
East Side Bboys (Ukraina)
Ruffneck Attack (Ukraina)
Killafornia / Top 9 (USA/Rosja)
Morning Of Owl (Korea Południowa)
Predatorz (Rosja)
Team Shmetta (Belgia)
Hustle Kids (Holandia)

DJ’e:

  • Spike
  • Plash
  • Renegade (UK)
  • + Jarek Kulik

Prowadzący: Zajcew & Rademenez

Karta zgłoszeniowa na Warsaw Challenge jest dostępna do pobrania w tym miejscu. Wypełnione zgłoszenia należy nadsyłać na adres e-mailowy procedance[at]gmail.com.

Wszystkie aktualności dotyczące imprezy (wraz z harmonogramem) znajdziecie na stronie wydarzenia na stronie Warsaw Challenge i Facebooku.