Białystok Wibracje Festival - 20-21 lipca 2012Tegoroczna pogoda panująca w kraju w dalszym ciągu pozostaje zmienna i niepewna niczym kobieta. Co prawda aura za oknem na to nie wskazuje, ale wczoraj rozpoczęło swoje panowanie kalendarzowe lato. Skoro w strefie umiarkowanej nastąpiła zmiana pór roku na tą najcieplejszą, to brzmienia muzyczne można podkręcić aż do czerwoności, nieprawdaż? Jeżeli przeniesiemy ciepłą stronę muzyki na festiwalowe krajobrazy w Polsce, to nie może obejść się bez imprezy umiejscowionej w stolicy województwa podlaskiego – Białystok Pozytywne Wibracje Festival 2012. Wydarzenie odbędzie się za miesiąc na Podlasiu, chociaż jego przyszłość stanęła kilka miesięcy temu pod dużym znakiem zapytania. Organizatorzy przedsięwzięcia podali wszystkie szczegóły odnośnie nadchodzącego eventu.

20-21 lipca 2012 roku, Pałac Branickich, ul. Kilińskiego 1, Białystok
Białystok Pozytywne Wibracje Festival 2012
Wystąpią:

  • Angie Stone, Ben L’Oncle Soul, Omar, Dimitri From Paris
  • Ewa Bem, Ania Rusowicz, Eskaubei & Funky Flow, Ewa Szlachcic z zespołem Way No Way

UPDATE: Z przyczyn niezależnych od organizatora, koncert Ben L’Oncle Soul zostaje odwołany. W jego miejsce pojawi się inny wykonawca.

Start koncertów każdego dnia od godz. 19:00.
Cena karnetów na 20-21 lipca:

  • dziedziniec wstępny: 70 zł
  • golden circle: 100 zł
  • VIP: 500 zł

Cena biletów na pojedyncze dni festiwalu wynoszą odpowiednio: 45 zł (dziedziniec wstępny), 60 zł (golden circle) i 300 zł (VIP).

Bilety oraz karnety dostępne są już w sprzedaży ogólnopolskiej – w punktach sprzedaży oraz w systemach internetowych: eBilet, Eventim i Ticketpro. Sprzedażą wejściówek zajmują się sklepy sieci EMPiK w Białymstoku oraz salon Media Markt w Galerii Białej przy ul. Miłosza 2. Bilety można nabyć też w kasach Sali Kongresowej i Eventimu dawniej (ZASP) w Warszawie.

Trzecia edycja Białystok Pozytywne Wibracje Festival (wcześniej jako Pozytywne Wibracje Festival) odbędzie się 20 i 21 lipca na dziedzińcu barokowego Pałacu Branickich w Białymstoku, gdzie co roku zbierają się tłumy fanów muzyki spod znaku pozytywnych wibracji zamieniając Białystok w soulową stolicę Polski. Podczas dwóch dni festiwalowych wystąpią e gwiazdy soulu, r&b, funku, jazzu i hip hopu. W tym roku odbędą się koncerty czterech gwiazd zagranicznych i czterech polskich.

W trakcie dwóch wieczorów festiwalowych wystąpią krajowi i zagraniczni artyści: Angie Stone, Ben L’Oncle Soul, Omar, Dimitri From Paris, Ewa Bem, Ania Rusowicz, Eskaubei & Funky Flow oraz Ewa Szlachcic z zespołem Way No Way.

Główną gwiazdą festiwalu będzie Angie Stone, wielka diva soulu i r&b, autorka wielkich przebojów – „Life Story”, „Wish I Didn’t Miss You”, „Brotha” i wielu innych doskonale rozpoznawalnych nagrań. Amerykańska artystka jedną z najważniejszych przedstawicielek neo-soulu. Obok niej zagrają Ben L’Oncle Soul i Omar, dla których będzie to pierwsza wizyta w Polsce. Pojawi się również światowej sławy DJ i producent muzyczny Dimitri From Paris, a jego sety powinny rozgrzać w lipcu zgromadzoną w Białymstoku publiczność.

W stolicy województwa podlaskiego odbędzie się również uroczysty koncert jubileuszowy Ewy Bem „Moje Serce To Jest Muzyk” z okazji 40-lecia pracy twórczej Pierwszej Damy Polskiego Jazzu.  Zagrają także nagrodzona w tym roku aż czterema Fryderykami, śpiewająca big-bit Ania Rusowicz, oraz Eskaubei & Funky Flow, grający instrumentalny hip hop z elementami innych gatunków muzycznych. Listę wykonawców zamykają białostoczanie – Ewa Szlachcic i grupa Way No Way.

Więcej informacji o festiwalu oraz wszystkie aktualności znajdziecie na oficjalnej stronie Białystok Pozytywne Wibracje Festivalu oraz Facebooku.