Stalley zagra na Hip Hop Kemp 2013Wraz z kolejnymi tygodniami coraz bliżej rozpoczęcia gorączki związanej z licznymi letnimi festiwalami muzycznymi w kraju i zagranicą. Organizatorzy mniejszych i większych wydarzeń kulturalnych dwoją się i troją, aby przyciągnąć jak największą publiczność. Spora część sympatyków muzyki dokonała już wyboru pomiędzy poszczególnymi imprezami szykowanymi na okres wakacyjny, inni zaś nadal zastanawiają się nad wybraniem się na konkretny event. Jeżeli poszukujecie hip hopu na wysokim poziomie, to warto zastanowić się nad kolejną edycją Hip Hop Kemp. Znamy następnych artystów, którzy zagrają w sierpniu w czeskim Hradec Kralove, a są nimi m.in. Stalley i przedstawiciele Organized Threat z Gavlyn i Poetic Deathem na czele.

12. edycja popularnego festiwalu odbędzie się w dniach 22-24 sierpnia. Impreza o uznanej międzynarodowej marce co roku przyciąga liczne grono fanów brzmień hip hopowych. W poprzednich odsłonach w Czechach zagrało mnóstwo szeroko rozpoznawalnych wykonawców. W ub. roku nie brakowało głośnych nazwisk z branży hip hopowej, w tym Yasiina Beya, Dilated Peoples, Madliba & Freddie’ego Gibbsa, The Beat Junkies, Macklemore’a & Ryana Lewisa, Danny’ego Browna, Elzhiego, Diamonda D czy Dam-Funka. W tym roku również szykuje się silna obsada znanych twórców. Pierwszymi ogłoszonymi artystami, którzy za 4 miesiące zawitają do naszych południowych sąsiadów byli Kendrick Lamar, Oddisee & Apollo Brown oraz El-P. W dalszej kolejności potwierdzono występy kilku popularnych obecnie wykonawców. Szczególnie wiele miejsca poświęca się Stalleyowi i Gavlyn z Organized Threat. Nie zabrakło też pierwszego polskiego akcentu w postaci Bisza ze swoim zespołem.

Rick Ross i jego wytwórnia płytowa Maybach Music Group mają przeciętną prasę. Jednak włączenie do swoich szeregów Stalleya zostało uznane za dobre posunięcie tego labelu. Raper o charakterystycznym image’u (brodacze górą) zbiera wiele pochlebnych opinii na swój temat i powoli, aczkolwiek systematycznie, przebija się na scenie hip hopowej. Wychowanek Massillonu w amerykańskim stanie Ohio ma na swoim koncie kilka mixtape’ów – „Goin Ape” (2008), „MadStalley: The Autobiography” (2009), „Lincoln Way Nights” (2011) i „Savage Journey To The American Dream” (2012). Wydawnictwa z ostatnich dwóch lat narobiły najwięcej zamieszania i niejeden słuchacz przekonał się do osoby tego wykonawcy.

Przedstawiciele Organized Threat zagraja na HHK 2013W niezależnych kręgach hip hopowych wiele miejsca poświęca się crew Organized Threat z Los Angeles. Kolektyw założony w połowie ub. dekady przez Poetic Deatha zrzesza całkiem sporo undergroundowych wykonawców z Kalifornii. Od ub.r. najjaśniej świecącymi postaciami z OTPhora oraz Gavlyn. O tej drugiej artystce można znaleźć w tej chwili informacje zarówno w amerykańskich, jak i europejskich serwisach muzycznych. Wszystko to za sprawą wydanego przed kilkoma miesiącami albumu „From the Art”, który pokazał szeroki wachlarz jej umiejętności. W trakcie niedawnych tras koncertowych po Starym Kontynencie, twórczyni zaprzyjaźniła się z Yarah Bravo, która następnie została europejskim łącznikiem Organized Threat. Oprócz nich w Hradec Kralove zaprezentują się DJ Dubplate & DJ Mike Steez.

W ub.r. na polskiej scenie hip hopowej cieszył się dużą popularnością Bisz. Raper przez wiele lat pozostający w undergroundzie, wypuścił przyjemne wydawnictwo „Wilk chodnikowy”, dzięki któremu został zauważony i doceniony przez strony muzyczne i odbiorców. Kolejnym wyróżnieniem jakie trafiło się mu za sprawą tego albumu jest właśnie zaproszenie na Hip Hop Kemp 2013. W Czechach rodzimy artysta wystąpi wraz z B.O.K. Livebandem. Na dokładkę ujawniono również pierwszych czeskich wykonawców na nadchodzącej edycji HHKEktora & DJ’a Wicha, prawdziwą legendę tamtejszego środowiska rapowego.

Bilety na Hip Hop Kemp 2013 są dostępne w cenie 209 złotych (normalny) oraz 409 złotych (VIP). Wejściówki można nabyć w oficjalnym sklepie festiwalowym Urban City; pierwsza pula przeznaczona na marzec-maj jest ograniczona.

Wszystkie aktualizacje dotyczące Hip Hop Kemp 2013 znajdziecie na polskiej stronie festiwalu.