Kolejni artyści wystąpią na Red Bull Music Academy Weekender WarsawW pierwszej połowie kwietnia informowałem o ciekawie zapowiadającym się wydarzeniu o nazwie Red Bull Music Academy Weekender Warsaw. Po pierwszej odsłonie line-upu tej imprezy dowiedzieliśmy się o kolejnych wykonawcach, którzy w dniach 5-7 czerwca zagoszczą w stolicy kraju. W trakcie weekendowego przedsięwzięcia organizowanego przez Muzyczną Akademię Red Bulla wystąpi plejada artystów kojarzonych z różnymi gatunkami muzycznymi. Sympatycy brzmień (około) hip hopowych też znajdą coś dla siebie (koncerty Danny’ego Browna, Dam-Funka, Onry, Looptroop Rockers, Ladi6 i innych) w pierwszy weekend czerwca w Warszawie. Szczegółowe informacje dotyczącego tego wydarzenia w dalszej części artykułu.

5-7 czerwca 2014 roku, Warszawa
Red Bull Music Academy Weekender Warsaw

Harmonogram imprezy:

5 czerwca (czwartek) – koncert otwarcia Red Bull Music Academy Weeekender w Muzycznym Studio Polskiego Radio im. Agnieszki Osieckiej (ul. Myśliwiecka 3/5/7).

Wystąpi: Hauschka

Koncert rozpocznie się o godz. 20:05 (wydarzenie będzie transmitowane również na antenie radiowej „Trójki”). Wstęp tylko na bezpłatne zaproszenia, które będą do zdobycia na antenie Programu 3 Polskiego Radio oraz na stronie imprezy.

6-7 czerwca – Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1

6 czerwca (piątek)

Wystąpią:

  • Brodka, Benjamin Damage, Chloe Martini, Dam-Funk, Danny Brown, Diamond Version
  • En2ak, Falty DL, Jessy Lanza, MNSL, Mr. Krime, Naphta
  • Niewidzialna Nerka (Vienio, Night Marks Electric Trio, Ras, DJ Steez), Phoebe Kiddo
  • Rebeka, Studio Barnhus (Kornél Kovács & Petter Nordkvist), Throwing Snow

7 czerwca (sobota)

Wystąpią:

  • An On Bast oraz Maciej Fortuna + VJ Pillow, Eltron John, Esta, Flirtini, Joe Kay
  • KAMP!, Klaves, Kwazar, Ladi6, Looptroop Rockers, Mikromusic, Mr. Carmack
  • Onra, Pink Freud plays Autechre, Pili Palili, Shed
  • Moritz von Oswald Trio feat. Tony Allen & Max Loderbauer, The Whooligan

Cena biletu:

  • wejściówki jednodniowe w cenie 59 złotych
  • karnety dwudniowe w cenie 99 złotych

Wejściówki dostępne w sprzedaży za pośrednictwem strony Red Bull Music Academy Weekender Warsaw.

Dam-Funk wystąpi na Red Bull Music Academy Weekender WarsawRed Bull Music Academy Weekender to podróżujący po wybrany miastach świata festiwal muzyczny, skupiający artystów z różnych gatunków i krajów, uważanych za jednych z najciekawszych współczesnych wykonawców.

Po Madrycie, Sztokholmie i Tokio impreza Muzycznej Akademii Red Bulla dotrze do Warszawy. Polską edycję festiwalu rozpocznie czwartkowy koncert pianisty, Hauschki. Jego występ odbędzie się w Muzycznym Studio Polskiego Radio im. Agnieszki Osieckiej o godz. 20:05. Wstęp na wydarzenie wyłącznie na nieodpłatne zaproszenia, które będzie można zdobyć na antenie Programu 3 Polskiego Radio oraz na oficjalnej stronie Red Bull Music Academy Weekender Warsaw. Koncert będzie transmitowany na antenie „Trójki” oraz stronie internetowej radia, dzięki czemu każdy będzie miał możliwość zarówno usłyszeć, jak i zobaczyć zbliżające się przedsięwzięcie muzyczne.

W dniach 6-7 czerwca wszystko będzie odbywać się w centrum stolicy kraju przy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. W pierwszy weekend czerwca na 4 scenach pojawi się ponad 30 artystów, m.in. Danny Brown, Brodka, Onra, Looptroop Rockers, Dam-Funk, Shed, Diamond Version, Ladi6, Benjamin Damage, Jessy Lanza, Falty DL i Rebeka.

Od strony (około) hip hopowej Red Bull Music Academy Weekender Warsaw prezentuje się naprawdę zacnie. Line-up tej części festiwalu otwierają Onra, Looptroop Rockers, Dam-Funk, Danny Brown i Ladi6. Pierwszy z nich to francuski producent cieszący się sympatią wielu odbiorców na całym świecie. Paryski twórca wydał do tej pory m.in. „Chinoiseries Pt. 1-2” oraz „Long Distance”; płyty te zebrały mnóstwo pochlebnych opinii w branży. Beatmaker współpracował do tej pory z kilkoma liczącymi się wytwórniami płytowymi – Favorite Recordings, All City Records i Fool’s Gold Records. Looptroop Rockers to dobrze kojarzeni nad Wisłą weterani hip hopowi ze Szwecji. Od lat Promoe, Embee i spółka należą do ścisłej czołówki najbardziej poważanych europejskich wykonawców hip hopowych. Grupa może pochwalić się kilkoma uznanymi wydawnictwami („Modern Day City Symphony”, „The Struggle Continues”, „Fort Europa”, „Professional Dreamers”).

Z kolei Dam-Funk uchodzi za jednego z najoryginalniejszych współczesnych wizjonerów hip hopowych i funkowych. Kalifornijczyk doskonale odnajduje się na solowych produkcjach („Toeachizown”, „Adolescent Funk”), jak i projektach tworzonych z innymi postaciami ze sceny muzycznej. W grudniu ub.r. ukazał się jego wspólny longplay nagrany ze Snoop Doggiem, „7 Days Of Funk”. Od kilku lat Dany Brown zbiera coraz więcej pochwał ze strony stale rosnącego grona sympatyków jego twórczości. „XXX”, „Old” czy jego wspólna płyta z Black Milkiem, „Black And Brown”, doczekały się mnóstwa publikacji na łamach serwisów muzycznych. W kwietniu pojawiła się w obiegu reedycja debiutanckiego materiału artysty, „Hot Soup”. Na Placu Defilad zaprezentuje się też pochodząca z dalekiej Nowej Zelandii o pseudonimie Ladi6. W sieci można natknąć się na porównania tej twórczyni do samej Eryki Badu. Po zapoznaniu się z jej ostatnią płytą, „Automatic”, trzeba przyznać, że drzemie w niej duży potencjał. Po zebraniu wszelkich możliwych nagród w swoim rodzimym kraju, wokalistka ruszyła w światową trasę koncertową, podczas której zawita również do Polski.

Wszystkie dodatkowe informacje o nadchodzącej imprezie znajdziecie na stronie Red Bull Music Academy Weekender Warsaw oraz na stronie wydarzenia na Facebooku.