The Left - Gas MaskParafrazując popularne spoty reklamowe pewnej sieci komórkowej, można stwierdzić, że nowości płytowych na stronie dosłownie mamy bez endu. Tym razem ponownie odwiedzimy Detroit, aby przyjrzeć się ostatniemu projektowi muzycznemu Apollo Browna, Journalista 103 i DJ’a Soko pod nazwą The Left. W zeszłym tygodniu odbyła się premiera ich wspólnego albumu zatytułowanego „Gas Mask”.

Apollo Brown to wyróżniająca się postać na niezależnej scenie hip hopowej, o czym świadczą choćby jego ostatnie dokonania. Pochodzący z Detroit beatmaker już dwukrotnie gościł na UCTL za sprawą swoich poprzednich materiałów – kompilacji „The Reset” oraz „Brown Study”, wspólnej płyty nagranej wraz z Boog Brown. Za każdym razem podkreślałem, że jest to utalentowany producent, który wiele może osiągnąć w niedalekiej przyszłości. Potwierdzeniem tych słów jest właśnie ostatni projekt pana BrownaThe Left. Do współpracy nad tym wydawnictwem płytowym artysta zaprosił szerzej nieznanego rapera Journalista 103 i DJ’a Soko.

Dziwna sprawa była z „Gas Mask”. Wersja advance płyty ukazała się w grudniu ub.r., czego potwierdzeniem jest artykuł o The Left na prężnie działającym Bloggerhouse. Projekt przeleżał ładnych kilka miesięcy i oficjalnie został wydany 22 października 2010 roku nakładem Mello Music Group. W opinii wielu krytyków i słuchaczy, wydawnictwo to pretenduje do miana płyty roku. Zresztą słusznie, gdyż w tym momencie Apollo Brown należy do ścisłej czołówki undergroundowych beatmakerów. Jeżeli chodzi o Journalista 103 i DJ’a Soko, to również nie można mieć zastrzeżeń do wykonanej przez nich pracy. „Gas Mask” urozmaicone zostało gościnnymi występami Kool G Rapa, Hassana Mackeya, Paradime’a, Invicible’a, MarvWona, Guilty Simpsona i Finale’a.

„Gas Mask” trafiło do odsłuchu oczywiście na Bandcampa. Za pośrednictwem tego serwisu można nabyć także elektroniczną wersję albumu The Left. Mello Music Group przygotowało również fizyczne wydanie albumu – do sprzedaży trafiły zarówno płyty kompaktowe, jak i winylowe.

Tracklista

 1. Change
 2. Gas Mask
 3. Frozen feat. Kool G Rap
 4. Battle Axe feat. Mu
 5. Binoculars
 6. How We Live feat. Hassaan Mackey
 7. Chokehold feat. Paradime
 8. The Funeral
 9. Statistics feat. Invincible
 10. Real Detroit feat. MarvWon
 11. The Melody
 12. Reporting Live feat. Guilty Simpson
 13. Fooled For Thought
 14. Desperation
 15. Caged Birds feat. Finale
 16. Homage feat. Frank West
 17. Get In Where You Fit In