Pugs Atomz - The DecadeWraz z końcem 2010 roku można być pewnym dziesiątek, setek, tysięcy podsumowań pierwszej dekady XXI wieku. Rozliczenie poprzednich dziesięciu lat z pewnością nie ominie muzyki i kultury hip hopowej. Streszczenia dziesięciolecia przygotują zarówno dziennikarze muzyczni, jak i część artystów. Podsumowania mogą przybrać najróżniejszą formę, z których jedną z najbardziej smakowitych będą kompilacje utworów poszczególnych twórców. Kilka tygodni temu do sprzedaży trafił materiał złożony wg powyższego schematu dobrego znajomego U Call That Love, Pugsa Atomza, zatytułowany po prostu „The Decade”.

O Pugsleem wystarczająco wiele napisałem już na stronie. Ten zasłużony dla chicagowskiej sceny hip hopowej niezależny artysta z pewnością zasługuje na większą uwagę i zainteresowanie ze strony słuchaczy. W ostatnim dziesięcioleciu ten utalentowany raper zgromadził pokaźną liczbę solowego materiału oraz brał udział w powstaniu innych projektów muzycznych, takich jak wydawnictw legendarnego crew z Chi-Town, Nacrobats i grupy The Gent$ (o ostatnim wydawnictwie zespołu dowiecie się więcej, odwiedzając tę stronę), którą współtworzy wraz z Wesem Restlessem i Ill Legitem. „The Decade” zawiera 16 tracków pana Atomza zebranych z płyt wydanych na przestrzeni ostatniego dziesięciolecia. Gościnnie pojawiają się m.in. Psalm One, MC Adad, Dave Ghetto, DJ VadimPrimeridian i Rashid Hadee. Materiał został wydany 26 października nakładem BBE Music w wersji CD i digital.

Prezentowany materiał video odsłania kulisy „The Decade” oraz pokazuje Pugsa w różnych retrospekcyjnych ujęciach z lat 2001-2010. Oprócz niego w nagraniu uczestniczył Grant Parks, producent odpowiedzialny za brzmienie płyty „Kinda Like A Rapper” wydanej w pierwszej połowie b.r.

Tracklista

 1. Pugs Atomz feat. DJ Intel – The Decade
 2. Pugs Atomz feat. Psalm One & MC Adad – Now Baby
 3. Pugs Atomz feat. Deuce Eclipse & Dave Ghetto – Memorial
 4. Pugs Atomz – Griffen
 5. Pugs Atomz – Tear In Your Eye
 6. Pugs Atomz feat. Simeon & Wes Restless – Off Switch
 7. Pugs Atomz feat. Anton Genius – They Ain’t
 8. Pugs Atomz – Dog Wood Tree
 9. Pugs Atomz feat. 6th Sense – Winners
 10. The Gent$ feat. Wes Restless, Ill Legit & Pugs Atomz – Carried Away
 11. Pugs Atomz – The Outlaw
 12. Pugs Atomz feat. DJ Vadim – Boom Box
 13. Pugs Atomz – All Right
 14. Pugs Atomz – Man Of The People
 15. Pugs Atomz feat. Race & Simeon (Primeridian & Rashid Hadee) – Hey Yall
 16. Pugs Atomz feat. Trixter & DJ Intel – All City