Inside Out Przedstawia - Red Bull Music Academy Bass CampW połowie marca b.r. w stolicy kraju odbyła się polska edycja Red Bull Music Academy Bass Camp. Kilkudniowy cykl warsztatów i zajęć w studio nagraniowym przygotowanych przez Akademię Muzyczną Red Bulla został rozszerzony też o imprezy oraz koncerty w warszawskich klubach, prezentując całą ideę tego międzynarodowego projektu. Udział w marcowym przedsięwzięciu wzięli m.in. Kasia Malenda, Envee, Kuba Sojka, Kwazar, Spisek Jednego, Teielte, Ment XXL, Kixnare, Wildcookie i wielu innych młodych-zdolnych twórców. O efektach RBMA Bass Camp można od kilkunastu dni przekonać się też za sprawą kompilacyjnego wydawnictwa opartego o nagrania uczestników warsztatów, „Inside Out Przedstawia: Red Bull Music Academy Bass Camp Warsaw CD”.

Inside Out prezentuje wydawnictwo kompilacyjne dające dźwiękowy wgląd w to, co się działo w trakcie tegorocznego RBMA Bass Campu. Marcowe przedsięwzięcie zaowocowało wieloma wymianami pomysłów i spontanicznie tworzonych kolaboracji pomiędzy różnymi artystami. Przełożyło się na zbiór świeżych, chwytliwych i miejscami niecodziennych nagrań. Postaci kojarzone głównie ze środowiskiem nowych brzmień muzycznych spotkały się na neutralnym gruncie, dowodząc, iż młoda polska scena muzyczna ma się całkiem dobrze.

Powstanie niniejszego projektu nie byłoby możliwe bez Inside Out Poland. Rodzima audycja Red Bull Music Academy Radio poświęcona lokalnym scenom muzycznym, artystom i wydarzeniom odegrała dużą rolę w przygotowaniu tej kompilacji. Program zdaje relacje z muzycznego środowiska, z często niekojarzących się z muzyką miejsc; wszystko tworzone jest z pasji i miłości do utrzymania niezależności w pracy twórczej.

Autorzy wszystkich utworów zgromadzonych na płycie wzięli udział w marcowych warsztatach Red Bull Music Academy Bass Camp Warsaw – cyklu wykładów, zajęć w studio nagraniowym i imprez, pozwalających przybliżyć ideę tej wyjątkowej Akademii Muzycznej. Wśród wykonawców znajdujących się na tym projekcie znajdziemy choćby Enveego, Daniela Drumza, Eltrona Johna, Auera, Kubę Sojkę, Temper Temple, czy Teielte. Wszyscy twórcy dostarczyli na „Inside Out Przedstawia: Red Bull Music Academy Bass Camp Warsaw CD” dominują nowoczesne brzmienia, oscylujące wokół future beats, co tym bardziej powinno zainteresować sympatyków tych form muzycznych.

Na stronie Red Bull Music Academy można odsłuchać efekty współpracy polskich DJ’ów, producentów i wokalistek, które znalazły się na wspomnianej płycie wydanej przez wytwórnię S1 Warsaw. Kompilację „Inside Out Przedstawia: Red Bull Music Academy Bass Camp Warsaw CD” można bezpłatnie nabyć za pośrednictwem sklepów Side One’a, Skylarka i Asfalt Shopu.

Tracklista

 1. Auer – Gnome
 2. Zeppy Zep – I Knew
 3. Temper Temple (Kwazar & Kasia Malenda) – Changes
 4. Envee & Daniel Drumz – Stinker
 5. Spisek Jednego – Thundercut
 6. Globalny Odlot – Synth Funkpop
 7. Hush Hush Pony – Into Our Souls
 8. Kixnare – Baby
 9. Ment XXL & Envee – NEEDAPRAY
 10. Bartosz Szczęsny – Once Upon A Chance feat. Ewa Wymysłowska
 11. Teielte – Let Me
 12. Chino – Ghost
 13. Patryk Cannon – Electronic Toys
 14. Teielte – Roll A Pet feat. Kasia Malenda
 15. Kuba Sojka – Drops feat. Kasia Malenda & Patryk Cannon
 16. Wildcookie – Serious Drug (Kuba Sojka Remix)
 17. Brodka – Varsovie (Eltron John Remix)