Koncept - AwakenOd początku działalności strony, szczególne miejsce w serwisie zajmują wydawnictwa muzyczne undergroundowych artystów z Nowego Jorku. Kolebka hip hopu nieustannie przyciąga swoim wielokulturowym tyglem, a przebić się wśród dziesiątek różnych twórców jest nie lada sztuką. Nawet teraz, kiedy promocja i marketing sprowadza się przede wszystkim do aktywności w sieci internetowej, wcale wydatnie nie pomaga, gdyż ogromna konkurencja w sferze elektronicznej również daje znać o sobie. Jeden z najbardziej eksponowanych nowojorskich kolektywów na U Call That Love, Brown Bag AllStars, znajduje się dopiero na drodze po większy rozgłos i szacunek słuchaczy. Wszyscy członkowie grupy usilnie pracują nad swoim statusem w branży muzycznej. Ostatni ważniejszy materiał spod znaku BBAS, pełnoprawny debiutancki album Koncepta zatytułowany „Awaken” ukazał się w grudniu 2011 roku.

Brown Bag AllStars powstało w naturalny sposób, będąc zespołem założonym przez byłych pracowników Fat Beats NY. W czasie, gdy wszyscy obecni przedstawiciele BBAS zapoznali się ze sobą, w szybkim tempie powstała idea przeniesienia wspólnej pasji i pomysłów w trakcie pracy na grunt twórczej działalności. Po raz pierwszy nowojorczycy pojawili się na stronie UCTL za sprawą darmowego mixtape’u Koncepta, „Konverses”. W tej chwili symbolicznie zataczamy pętlę i powracamy do kariery solowej tego rapera. W przeciągu ostatnich dwóch lat, artysta wypuścił kilka pozytywnie przyjętych projektów. W sierpniu 2010 roku ukazało się „Playing Life EP” oparte o produkcję J57, The Audible’a Doctora, DJ’a Brace’a, maticulousa, marinka & DJ’a Dyllemmy. Następnie rodowity mieszkaniec Queens wydał darmowy materiał z kalifornijskim beatmakerem Tranzformerem, „More Than Meets The Eye”. Ostatnie przedbiegi przed oddaniem do rąk słuchaczy pierwszego longplaya, stanowił singiel wyprodukowany przez Marco Polo, „Watch the Sky Fall”, z gościnnym udziałem Royce’a da 5’9″. Po tych mniejszych wydawnictwach przyszła kolej w końcu na pierwszy album członka BBAS, „Awaken”.

Starannie przygotowywana płyta trafiła do obiegu za sprawą Soulspazm Records przy współpracy z Fat Beats Records. Koncept ponownie skupił się na kooperacji z osobami ze swojego najbliższego otoczenia. W ten sposób na „Awaken” znaleźli się Soul Khan, Sene, za brzmienie albumu odpowiada J57, The Audible Doctor, marink, DJ Goo & Marco Polo, a część turntablistyczna przypadła DeeJayowi Elementowi i DJ’owi Brace’owi. Jedynie obecność ww. Royce’a da 5’9″ należy rozpatrywać nieco w innych kategoriach. Nowojorski raper charakteryzuje się wyrazistym stylem, a jego płynne i dopracowane flow potrafi przykuć uwagę. [pullquote]Twórczość niezależnego wykonawcy skupia się głównie na opowieściach o życiu, stawiając zarówno na jego dobre i złe strony. [/pullquote]Jednak nawet kiedy Koncept opowiada o gorzkich wydarzeniach ze swojej przeszłości, nie pokazuje tego w negatywnym świetle, starając się wyciągnąć to, co jest w tym pozytywnego. Nieprzypadkowo wybrano utwór „Aspirations” drugim singlem promującym LP, gdyż we właściwy sposób oddaje tematykę i ogólny kształt „Awaken”.

Ostatni projekt muzyczny członka BBAS początkowo trafił do sprzedaży tylko w formie elektronicznej (grudzień ub.r.). 17 stycznia b.r. odbyła się premiera „Awaken” na płycie CD. Kampania promocyjna rozpoczęła się kilka miesięcy temu i tak naprawdę trwa do dzisiaj. W tym okresie powstały trzy teledyski zrealizowane kolejno do „Aspirations”, „Getting Home” i tytułowego nagrania albumu. Szczególnie drugi videoclip odznacza się niezwykle sympatycznym i pogodnym klimatem. Okazuje się też, że różne stwory pojawiające się na okładce LP mieszkają gdzieś w środku lasu.

UPDATE: Pojawił się kolejny teledysk promujący album Koncepta. Tym razem obraz zrealizowano do singla wyprodukowanego przez Marco Polo, „Watch The Sky Fall” z udziałem Royce’a da 5’9″. Klip pokazuje, że nigdy nie należy ufać kobietom.

UPDATE #2: „Awaken” można w całości odsłuchać na Bandcampie.

Tracklista

 1. October 10 (prod. DJ Goo)
 2. Too Late (prod. J57, cuty DeeJay Element)
 3. Aspirations feat. Soul Khan (prod. J57)
 4. Getting Home feat. Sene (prod. J57)
 5. Watch the Sky Fall feat. Royce da 5’9″ (prod. Marco Polo)
 6. Understanding (prod. J57, cuty DJ Brace)
 7. The Crash (prod. The Audible Doctor)
 8. Save Me (prod. The Audible Doctor)
 9. Long Term (prod. The Audible Doctor)
 10. The Only Thing feat. Soul Khan (prod. marink)
 11. Awaken (prod. J57; guitar, bass & synth G Koop)