Koncert Black Milka na Warsoul SessionsPrzy okazji artykułu o „Album Of The Year” Black Milka, wspomniałem o tym, że ten artysta odwiedzi po raz pierwszy Polskę 23 października 2010 roku. W tym tygodniu został potwierdzony jego występ wraz z live bandem w warszawskim klubie Powiększenie. Poniżej znajdziecie szczegółową zapowiedź tego wydarzenia.

23 października 2010 roku, klub Powiększenie, ul. Nowy Świat 27, Warszawa
Black Milk live band feat. AB & Daru Jones na Warsoul Sessions
Start: godz. 20:00
Support: Teielte
Afterparty: Rap History Warsaw 1992 feat. Krime, Maceo & Steez
Cena biletu: 40 zł w przedsprzedaży, 50 zł w dniu koncertu. Wejściówki dostępne są w sprzedaży za pośrednictwem Side One, ul. Chmielna 21, Warszawa (bilety można nabyć także odwiedzając stronę internetową sklepu).

Black Milk jest artystą nietuzinkowym, co już nie raz udowodnił. Swoim nowym albumem artysta chce przełamać bariery formy hip-hopowej produkcji, jednocześnie uszlachetniając swoje brzmienie. Szkielet muzyki jak zwykle zbudował za pomocą zaufanego Akai MPC-2000 XL, którego używa od lat, zatrudniając do tego muzyków studyjnych, którzy mają nadać jego muzyce dodatkowych warstw, zastrzegając przy tym, że wszystkie kompozycje wyszły spod jego ręki. Nad całością brzmienia albumu czuwali muzycy, których Black Milk nazywa swoim live bandem, mowa oczywiście o wspomnianych wyżej AB (klawisze/wokal) oraz Daru Jones (perkusja). To właśnie oni zagrają w tym roku na trasie koncertowej promującej nowy album. Oprócz nich nad krążkiem pracowali jeszcze inni muzycy z Detroit: wokalista Melanie Rutherford, basista Tim Shellaberger, trębacz Sam Beaubien (muzyk pracował również nad jednym z najbardziej rozchwytywanych krążków ostatniego roku „Strange Arragement” Mayera Hawthorne’a). Black Milk zaprosił również takich raperów jak: Royce Da 5’9”, Elzhi oraz debiutanta Danny’ego Browna.

Koncert w klubie Powiększenie odbędzie się w ramach europejskiej trasy promocyjnej „Album Of The Year”. Black Milk należy do ścisłej czołówki niezależnych wykonawców hip hopowych, co wydatnie zostało podkreślone za sprawą niedawno wydanego longplaya. O wydawnictwie sporo już powiedziano i wszystko wskazuje na to, że znajdzie się dla tej miejsce w rankingach najlepszych płyt 2010 roku. Nastawiajcie się na udany i pełen wrażeń wieczór. Wydarzenie wspiera Red Bull Music Academy On The Floor.