Koncert MC Melodee + wernisaż Etam Cru- 7.03.2014, Warszawa.W najbliższych dniach pojawi się na łamach naszego serwisu sporo informacji dotyczących nadchodzących wydarzeń kulturalnych. Serię artykułów poświęconych zbliżającym się imprezom rozpoczynamy od zapowiedzi przedsięwzięcia pod nazwą Etamville. We współpracy z grupą artystyczną Etam Cru marka Cropp wyprodukowała nową, autorską kolekcję odzieży właśnie pod tą nazwą, zaprojektowaną przez członków polskiego kolektywu znanego poza granicami kraju z wyjątkowych murali wielkoformatowych. 7 marca w warszawskim klubie Wypieki Kultury odbędzie się wernisaż prezentujący wyjątkowe dzieło członków grupy, nad którym pracowali w ostatnim czasie. W części koncertowej wydarzenia wystąpi holenderska raperka MC Melodee oraz rodzimi artyści – Niewinni Czarodzieje, Groh i Rhythm Baboon.

7 marca 2014 roku, klub Wypieki Kultury, ul. Stolarska 2/4 (róg Szwedzkiej i Letniej), Warszawa
Etamville: wernisaż projektu artystycznego Etam Cru & Cropp
Wystąpią: MC Melodee, Niewinni Czarodzieje
After party: Groh & Rhythm Baboon
Start: godz. 20:00
Wstęp na wernisaż i koncerty jest bezpłatny. Wszyscy, którzy wezmą udział w wydarzeniu, otrzymają szansę na zdobycie plakatu z limitowanej edycji stworzonej przez artystów z Etam Cru. W czasie wystawy będzie można również obejrzeć kolekcję ubrań Etamville, która w marcu trafi do wybranych salonów Cropp w Polsce.

Wernisaż prezentujący projekt artystyczny Etam Cru, przenoszący zwiedzających w niesamowity, wyimaginowany świat czarów, odbędzie się już za tydzień. Instalacja polskich artystów będzie jednorazowym, wyjątkowym wydarzeniem artystycznym zlokalizowanym na 60 m2 w klimatycznych murach budynku starej piekarni, wybudowanym w 1900 roku. Otwarciu wernisażu towarzyszyć będą występy utalentowanych twórców muzycznych. Najciekawiej zapowiada się koncert MC Melodee – zamieszkałej w Amsterdamie artystki o coraz mocniejszej pozycji na scenie hip hopowej. Oprócz niej w klub Wypieki Kultury zaprezentuje się również kolektyw didżejski Niewinni Czarodzieje aka Innocent Sorcerers, znany z doskonałych, świeżych mash-upów i zaskakujących kolaży dźwięku oraz ze współpracy z kwintetem Wojtka Mazolewskiego, Coultrainem czy Black Spade’em. Po otwarciu wernisażu odbędzie się również after party, na którym goście będą bawić się przy muzyce związanego z JuNouMi Crew Groha, a także DJ’a i producenta Rhythm Baboona.

Etam Cru to dwuosobowy zespół street-artowy o oryginalnym stylu, docenionym zarówno w Polsce, jak i za granicą. Duet artystyczny tworzą Bezt i Sainer, czyli Przemek Blejzyk i Mateusz Gapski, absolwenci łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Ich wielkoformatowe murale słyną z lekkości kreski i kreatywności magicznych, choć również psychodelicznych dzieł. Formacja należy do prawdziwej awangardy współczesnego street-artu, obok której nie sposób przejść obojętnie. Prace Etam Cru znajdują się w wielu miastach w Polsce i zagranicą, m.in. w Richmond w Stanach Zjednoczonych, w Portugalii czy na Słowacji i zachwycają surrealistycznym wydźwiękiem. W 2013 roku z okazji Roku Tuwima grupa dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz środkom Urzędu Miasta Łódź stworzyła mural zatytułowany „Madame Chicken”. Mural kolektywu zdobi m.in. również budynek Och-Teatru w Warszawie, a ich prace były wielokrotnie prezentowane na wielu festiwalach urban art, a także na wystawie INOPERAble w Wiedniu.

Od kilku lat MC Melodee znajduje się na fali wznoszącej. Twórczyni związana z holenderską sceną hip hopową dała się poznać z dobrej strony zarówno na solowych wydawnictwach, jak i materiałach tworzonych przy udziale wybranych producentów. Wraz z producentem INT wypuściła ona pod szyldem grupy La Melodia przede wszystkim dwa albumy – „Vibing High” (2006) i „Electronic Love” (2010). Lista gościnnych występów raperki na projektach innych wykonawców obejmuje utwory nagrane z m.in. Nomakiem, Shin-Ski, DJ’em Deckstreamem, Robertem de Boronem i DJ’a Whitesmithem. Oprócz tego artystka rozpoczęła ponad 3 lata temu kooperację z doskonale znanym kolektywem producenckim z Hiszpanii, Cookin’ Soul. W maju 2012 roku trafił do obiegu ich wspólny mixtape – „Check Out Melodee”. Wydawnictwo stanowiło udany wstęp do płyty nagranej przez Holenderkę i wykonawców z Półwyspu Iberyjskiego – „My Tape Deck”. Longplay trafił do sprzedaży w pierwszej połowie ub.r. nakładem Jakarta Records i spotkał się z pozytywnym odbiorem przez media i słuchaczy.

W drugiej połowie lutego MC Melodee wypuściła nowy projekt – „In My Zone EP”. Wydawnictwo rozpoczyna serię 3 EP-ek zapowiedzianych przez artystkę na ten rok. Holenderka nagrała 15-minutowy materiał przy wsparciu Feliciany oraz producentów – Chucka Inglisha, Like’a (Pac Div), Cookin’ Soul, Brady’ego Jamesa & D. Unisona. EP-kę promuje videoclip nakręcony do utworu „Spectacular”. Płyta dostępna za pośrednictwem Soundclouda.

Wszystkie aktualności dotyczące nadchodzącej imprezy znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.