Kondor - Peace of SoulW artykule poświęconym albumowi Abstrakta Idei„Beats, Blunts & Burgers”, zapowiedziałem ukazanie się na stronie kolejnych wpisów dotyczących muzyki instrumentalnej. Wydawnictwa muzyczne opierające się na instrumentalach, zawierające znikomą liczbę tracków z wokalami, bądź też całkowicie pozbawionych warstwy lirycznej, sukcesywnie znajdują coraz więcej sympatyków na całym świecie. Ludzie zaczynają doceniać tego rodzaju muzykę, śmielej sięgając po albumy instrumentalne. Najwięcej zwolenników takich brzmień mieszka na co dzień w Azji Południowo-Wschodniej, gdzie mieści się również najwięcej wytwórni płytowych wydających materiały zawierające spokojne, relaksujące i niekiedy nostalgiczne nagrania. Pod koniec kwietnia b.r. za sprawą japońskiego labelu Libyus Music ukazał się trzeci longplay polskiego producenta muzycznego, Kondora. Poniżej znajdziecie więcej informacji o „Peace of Soul”.

Z sylwetką rodzimego beatmakera Czytelnicy U Call That Love mogli już się zapoznać w serwisie. Dzięki dwóm wpisom – o poprzednim wydawnictwie płytowym artysty zatytułowanym „Peace of Body” oraz publikacji wywiadu przeprowadzonego z Kondorem w lutym 2011 roku, postać Polaka wydającego swoją muzykę w Japonii została dobrze przybliżona. Od momentu ukazania się rozmowy z producentem, nastąpiło kilka zmian w jego karierze muzycznej. Polski beatmaker zamienił dotychczasowego wydawcę, Yanase Productions na ww. Libyus Music. Poza tym, nastąpił zauważalny wzrost zainteresowania jego muzyką, znajdujący odzwierciedlenie choćby w liczbie fanów na Facebooku. Oczywiście, wpływ na to miało wypuszczenie trzeciego wydawnictwa płytowego – „Peace of Soul” (cudna okładka).

Ostatni album Kondora jest kontynuacją, a zarazem zamknięciem trylogii „Peace of…”. Po udanych wcześniejszych płytach – „Peace of Mind” oraz „Peace of Body”, otrzymaliśmy od artysty kolejny projekt, który z powodzeniem można traktować jako muzyczne tło do codzienności. Na „Peace of Soul” można zauważyć rozwój muzyczny beatmakera, śmiało stwierdzając przy tym, iż wykształcił on już swoje brzmienie. Inspirowana jazzem płyta zawiera 15 tracków, z czego w trzech spośród nich gościnnie udzielili się Jas Mace z The 49ers, Anika Hazel, Jerrell Johnson oraz Youngs. Przy okazji dodam, że „Tribute To Nujabes” ukazał się także na „Underground Podcast Volume 1” przygotowanym przez U Call That Love, który możecie odsłuchać na Mixcloudzie.

Poniżej zamieszczam jeden z tracków znajdujący się na „Peace of Soul”. Utwór „The Wide World” w pełni oddaje klimat produkcji Kondora, z którą jak najbardziej wypada się zapoznać.

UPDATE #1: Płyta trafiła na Bandcampa, za pośrednictwem którego można również nabyć wersję elektroniczną LP.

UPDATE #2: Pod koniec lipca Kondor wydał darmowy album – „Beyond The Clouds”. Za kilka dni więcej o tym projekcie na stronie U Call That Love.

Tracklista

 1. Intro
 2. Bridge Over The Stars
 3. Talking To Spirit
 4. A New Day feat. Jas Mace & Anika Hazel
 5. Mental Healing
 6. A Breath Of Spring
 7. Peace Of Soul
 8. Interlude
 9. Sand Signatures feat. Jerrell Johnson
 10. Clarity Of Vision
 11. The Wide World
 12. Tribute To Nujabes
 13. I Think I Need You feat. Youngs
 14. Story Of My Life
 15. Outro