KRS-One wystąpi na Hip Hop Kemp 2014Wśród wszystkich festiwali muzycznych odbywających się w okresie letnim nie brakuje również imprez dedykowanych miłośnikom hip hopu. Jak co roku dużą popularnością cieszy się Hip Hop Kemp. Tegoroczna edycja tego wydarzenia wypadnie już za niecały miesiąc. Line-up HHK 2014 obfituje w wielu doskonale rozpoznawalnych na całym świecie twórców. W sierpniu u naszych południowych sąsiadów zagra m.in. legendarny KRS-One. Poniżej znajdziecie więcej informacji o tym artyście.

Odwołanie zeszłorocznego występu na Hip Hop Kemp odbiło się falą krytyki, zarówno po stronie organizatorów jak i samego KRS-One’a. Śledząc informacje dotyczące tras koncertowych możemy się dowiedzieć, że rodzina Lawrence’a Parkera podróżuje wyłącznie transportem lądowym i/lub wodnym. Sprowadzenie Emcee i jego towarzyszy transportem lotniczym okazało się niemożliwe, dlatego w tym roku kempowi działacze postanowili przygotować się odpowiednio wcześniej, aby KRS-One mógł wystąpić na deskach Festival Parku w trakcie 13. edycji Hip Hop Kemp.

KRS-1 to niezaprzeczalnie jedna z największych legend światowego hip hopu, postać która działa jako rapowy aktywista, aktor, filozof, nauczyciel i chodzący boom bap w pełni tego słowa znaczeniu. W latach 80.tych XX wieku wspólnie z D-Nice’em oraz Scottem La Rockiem tworzył ekipę Boogie Down Records, z którą to nagrał 5 albumów. Oficjalny debiut solowy Parkera, „Return of the Boom Bap”, ujrzał światło dzienne w 1993 r., gdzie po raz pierwszy usłyszeliśmy nieśmiertelne „Whoop, whoop – it’s a sound of da police”. Poza old schoolowymi beatami gospodarza LP, można było na tej płycie pobujać do produkcji Showbiza czy DJ’a Premiera. Nowojorski raper do dzisiaj wydał kilkanaście albumów, a w jego planach zostaje nagranie wspólnego longplaya z ww. Primo. KRS-One nie zamierza brać przy tym urlopu od koncertowania po miastach całego świata.

Poza fenomenalnym graniu kawałków z bogatej dyskografii, możemy liczyć na bogate w gry słowne liczne freestyle, spontaniczne jamy bboyowe i wiele innych, co pozostawia niezapomniany odcisk w hip hopowej świadomości każdego, kto ujrzy i usłyszy KRS-One’a. Dzięki interakcji z publiką jest on szanowany przez wielu raperów z całego świata i tytułowany jako najbardziej wpływowy twórca w historii hip hopu.

Wejściówki na nadchodzącą edycję festiwalu Hip Hop Kemp są dostępne w sprzedaży od grudnia ub.r. 3-dniowe karnety w lipcu można nabyć w polskiej przedsprzedaży w cenie 219 (bilety normalne) i 409 złotych (bilety VIP). Bilety są dostępne do nabycia w oficjalnym sklepie polskiego promotora – joyStore.

W następnych tygodniach pojawią się na łamach naszego serwisu kolejne informacje o tym wydarzeniu. Wszystkie aktualności dotyczące HHK 2014 znajdziecie na stronie HipHopKemp.pl oraz na Facebooku.