Buckwild - Buckwild Presents EPCzęsto zdarza się, że nagrywane utwory, przygotowywane beaty zostają zapomniane, pominięte, a następnie leżą długimi miesiącami i latami na dyskach twardych. Całe szczęście, że czasem twórcy sięgają po zakurzone produkcje, odnawiają i nadają im nowego blasku, dzięki czasu przeciętny słuchacz może dotrzeć do prawdziwych muzycznych skarbów. Idealnie do tej sytuacji pasuje działalność Buckwilda, który postanowił zebrać swoje nagrania i stworzyć z tego płytę zatytułowaną po prostu „Buckwild Presents EP”.

Pochodzący z Bronksu artysta należy do ścisłej czołówki producentów charakteryzujących się klasycznym brzmieniem. Buckwild wygrał kilkanaście tuzinów utworów, współpracując przy tym z największymi raperami. Nie sposób wymienić wszystkich z nich, gdyż lista obfituje w wiele zacnych nazwisk: AZ, Big Pun, Immortal Technique, Method Man, Redman, Jay-Z, Kool G Rap, Nas, 50 Cent, Brand Nubian, Mic Geronimo, Black Rob. Lista ta wzbudza szacunek, nieprawdaż? Do tego należy dołożyć przedstawicieli  D.I.T.C. (Diggin In The Crates), czyli macierzystego crew Anthony’ego Besta. Ponadto Buckwild może poszczycić się opinią jednego z najlepszych twórców remiksów z lat 90.tych ubiegłego stulecia. Wszystko to czyni z niego ważną, a dla niektórych osób, kultową postać na scenie hip hopowej.

Buckwild nigdy nie wydawał zbyt często solowych materiałów. Gdy na rynku płytowym niemal w tym samym czasie ukazują się dwie płyty producenta, musi to zwrócić uwagę branży hip hopowej. Po wspólnym projekcie nowojorczyka z Celph Titledem, „Nineteen Ninety Now”, który zdobywa wysokie noty i wzbudza duże zainteresowanie w mediach, przyszła właśnie kolej na „Buckwild Presents EP” (No Sleep Recordings). Płyta zawiera 9 tracków podzielonych na dwie części. Na stronie A znajdują się utwory powstałe w latach 2009-2010 będące follow-upem do albumu członka Army Of The Pharaohs. Oprócz oryginalnej wersji „There Will Be Blood” dorzucono również remix tego kawałka i dwa niepublikowane dotąd utwory. Wszystkie scratche przypadły dla Misty Sinisty. Natomiast strona B prezentuje zremiksowane klasyczne nagrania z lat 1993-1994. Jak widać, „Buckwild Presents EP” to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów, za którą niestety trzeba słono zapłacić. Jeżeli ktokolwiek zdecydowałby się na zakup tego wydawnictwa płytowego musi się liczyć z wydatkiem $40. Trzeba się więc śpieszyć, tym bardziej, iż liczba egzemplarzy płyty została ograniczona do 200 sztuk.

U Call That Love przygotowało snippety EP, które zostały udostępnione do darmowego pobrania. Pozostaje pytanie – ile jeszcze rarytasów trzyma w swoich szufladach Buckwild?

Buckwild – „Buckwild Presents EP” snippet

Tracklista

Strona A – Celph Titled & Buckwild (Ninety Now)

  1. „There Will Be Blood” (LP Version) feat. Sadat X, Grand Puba, A.G., O.C. & Diamond D
  2. „There Will Be Blood” (Remix) feat. Sadat X, Grand Puba, A.G., O.C. & Diamond D
  3. „Nothin’ To Say” feat. Rise
  4. „The Celph Titled Show”

Strona B – Buckwild Remixes (Ninety Then)

  1. „Fast Life” (Remix) – Kool G. Rap feat. Nas
  2. „We Run Things” (Remix) – Da Bush Babees
  3. „The Next Level” (Remix) – Tha Alkaholiks
  4. „Beware of the Rampsack” (Remix) – Rampage
  5. „Represent” (Remix) – Grand Daddy I.U.