Little Simz wystąpi w WarszawieW ub. latach wiele dobrego wydarzyło się na brytyjskiej scenie hip hopowej. Na przestrzeni ostatnich 2-3 lat niejeden artysta rezydujący na Wyspach Brytyjskich pokusił się o wydanie klasowych projektów. Oprócz doświadczonych wykonawców z tego kraju skupionych wokół Big Dada, High Focus Records czy KingUnderground Records, do głosu doszło dosyć liczne grono młodszych twórców. W przyszłym miesiącu odbędzie się premiera długo oczekiwanego albumu chwalonego przez media i słuchaczy Ocean Wisdoma („Chaos 93”). Jeszcze większe zamieszanie w brytyjskim środowisku rapowym wywołuje Little Simz. Już w nadchodzący piątek młoda raperka wystąpi w warszawskim klubie Miłość.

22 stycznia 2016 roku, klub Miłość, ul. Kredytowa 9, Warszawa
Little Simz w Polsce
Support: Buszkers
Wejście: od godz. 20:00
Start: godz. 21:00
Cena biletu: 25 złotych (pierwsza ograniczona pula), 35 złotych w przedsprzedaży / 40 złotych w dniu koncertu. Wejściówki dostępne w sprzedaży w salonach sieci Empik, Media Markt i Saturn i za pośrednictwem strony internetowej agencji Go Ahead www.go-ahead.pl oraz sieci Biletomat.pl, Ebilet.pl, Ticketpro oraz Eventim.

Niewiele osób spodziewałoby się, że w przeciągu dwóch lat nikomu nieznana artystka stanie się jedną z największych sensacji nie tylko na brytyjskim podwórku, ale także na międzynarodowej scenie hip hopowej. Little Simz solidnie zapracowała na tę pozycję i wszystkie komplementy kierowane pod jej adresem nie są ani trochę na wyrost. Od lutego 2013 do grudnia 2015 roku londyńska raperka opublikowała 4 mixtape’y, 6 EP-ek, a także jeden album. Co ważne, wraz z ilością idzie też jakość muzyki Simbiatu Ajikawo, która za każdym razem oddaje do rąk słuchaczy wartościowe materiały.

W przypadku tej twórczyni wszystko rozpoczęło się od dwóch projektów sprzed dwóch lat – „XY​.​Zed” i „Blank Canvas”. Wtedy to pierwsze osoby zwróciły uwagę na charakterystyczny styl Little Simz, wyróżniający ją pomiędzy szeregiem innych wykonawców. Progresywne nagrania, świeże spojrzenie na rap, a także świeże i nowatorskie beaty szybko stały się jej znakami rozpoznawczymi. Za sprawą wartościowych i nieustannie wypuszczanych projektów informacje o artystce zaczęły przewijać przez dziesiątki serwisów muzycznych, co jeszcze bardziej napędziło jej karierę muzyczną.

2014 rok należał do Little Simz. Właśnie wtedy ukazał się głośna i przełomowa płyta „E.D.G.E”. Wydawnictwo zrobiło niemałe wrażenie na wielu odbiorcach i dotarło do niejednego kraju na świecie. W tym samym roku raperka rozpoczęła również serię „Age 101”, która do tej pory doczekała się pięciu odsłon. Przez cały czas Brytyjka powoli zbierała się do nagrania debiutanckiego albumu. Po rozpoczęciu przez nią współpracy z Red Bull Music Academy prace nad jej premierowym LP nabrały tempa. Ostatecznie „A Curious Tale Of Trials + Persons” ujrzało światło dzienne pod koniec października zeszłego roku. Za produkcję płyty odpowiadają m.in. IAMNOBODI, Josh Arcé, The Hics oraz OTG. Jesienne wydawnictwo ciepło przyjęli recenzenci i słuchacze, zaś Little Simz zakończyła ub. rok z nagrodą „Breakthrough Act Of The Year 2015” przyznaną przez Worldwide Awards. Śmiało można przyznać, że Brytyjka zaliczyła niezwykle udany początek swojej kariery. Wszystko wskazuje też na to, że następne lata w jej wykonaniu będą niemniej owocne, gdyż trudno teraz o równie świeżą artystkę młodego pokolenia w rapie.

Już 22 stycznia polscy fani będą mogli przekonać się o tym, jak raperka wypada na żywo. Przed Little Simz w warszawskim klubie Miłość wystąpi znany z działalności w ramach JuNouMi, Buszkers. Dobrze znany na polskiej scenie muzycznej artysta wprowadzi wszystkich do koncertu Brytyjki.

Wszystkie aktualności dotyczące imprezy znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.

Zapisz