Ca$h Money Click - 4 My Click b/w Get Tha FortuneZastanawialiście się kiedyś, co robił Ja Rule zanim został jedną z czołowych postaci labelu Def Jam Recodings? Otóż należał do grupy Ca$h Money Click, którą współtworzył wraz z dwoma innymi raperami. Niestety Jody Mack i Nemesis nie mieli tyle szczęścia i talentu co Ja, tak więc w późniejszym etapie swoich karier muzycznych zostali całkowicie przysłonięci przez dokonania nieformalnego wówczas lidera Ca$h Money Click. W 1994 roku nakładem Blunt Recordings trio reprezentujące Queens wypuściło pierwszą „dwunastkę” zatytułowaną „4 My Click” b/w „Get Tha Fortune”.

Oba nagrania wyprodukował DJ Irv, również do obu nakręcono klipy. W utworze „4 My Click” gościnnie udzielił się Mic Geronimo, który był w trakcie nagrywania swojego solowego krążka „The Natural”, prezentując doprawdy wysoką formę liryczną. Singiel okazał się sporym sukcesem grupy i utorował drogę do wypuszczenia kolejnej 12″ – „Get The Fortune (Remix)” b/w „She Swallowed It”.

Oficyna Blunt Recordings zdecydowała się na bardzo niski nakład wspomnianego wydawnictwa, dlatego do dziś stanowi on rarytas wśród środowiska kolekcjonerów.

W połowie lat 90.tych drogi poszczególnych członków rozchodzą się. Ja Rule przedziera się do mainstreamu stając się jedną z ikon Def Jamu, nagrywając hity m.in. z Jennifer Lopez, natomiast aktywność Nemesisa i Macka ogranicza się do pojedynczych featuringów na projektach związanych z Murder Inc.

Poniżej znajdziecie videoclipy nakręcone do obu utworów zawartych na tej dwunastce.

Discogs: Ca$h Money Click – „4 My Click” bw „Get Tha Fortune”

Tracklista

Strona A

A1 4 My Click (feat. Mic Geronimo) (Radio)
A2 4 My Click (Street) (feat. Mic Geronimo)
A3 4 My Click (Radio Instrumental)
A4 4 My Click (Acapella)

Strona B

B1 Get Tha Fortune (Radio)
B2 Get Tha Fortune (Street)
B3 Get Tha Fortune (Radio Instrumental)
B4 Get Tha Fortune (Acapella)