Call O' Da Wild - Clouds Of SmokeW dzisiejszej odsłonie cyklu „Lost and found” odwiedzamy Harlem, bo właśnie stamtąd wywodzą się Barron Ricks i Angelo Campanioni, w otoczeniu rapowym znani jako Call O’ Da Wild. Krótka aktywność sceniczna duetu przypadała na połowę lat 90.tych, kiedy to panowie po poznaniu DJ’a Muggsa zaczęli przygotowania do nagrania długogrającego albumu. Bliskie kontakty z DJ’em Cypress Hill oraz pozytywne recenzje wydanych singli pozwoliły zwrócić uwagę większych wytwórni. Ale wszystko po kolei…

Moment, w którym światła reflektorów po raz pierwszy zabłysły przy Call O’ Da Wild był wydany w 1995 roku singiel „Clouds Of Smoke”. Nagranie wyprodukowane przez duet Knobody & Sean Cane po dziś dzień uznawane jest za sztandarowy utwór grupy z Harlemu. Trafił on zresztą na ścieżkę dźwiękową do filmu „Bad Boys”. Grzechem byłoby nie wspomnieć o klimatycznym, czarno-białym videoclipie powstałym do „Clouds Of Smoke”. Jeszcze w tym samym roku Ricks i Campanioni wydają rozszerzoną wersję singla z dodatkowym utworem „Sometimes The Neighborhood”.

Kolejna dwunastka – „Ruffturrain” b/w „Intellectual Dons” – wydana została już przy pomocy znanego labela – Ruffhouse. W jednym z nagrań udzielił się B-Real, natomiast za produkcję odpowiedzialny był nie kto inny, jak DJ Muggs. Zarejestrowany materiał, który nagrano na przełomie 1996-97 dostarczono do Sony. Włodarze wytwórni uznali nie pchać albumu na półki sklepowe, przewidując jego słabą sprzedaż (brak potencjalnych singli, które mogłyby zapewnić wysoką rotację w radiu). Zabieg okazał się kompletnie niezrozumiały z uwagi na obecność w projekcie DJ’a Muggsa, członka Cypress Hill, jednej z najpopularniejszych grup rapowych.

Pomimo kilku występów gościnnych – składanka Muggsa „Presents…The Soul Assassins (Chapter 1)” – nie doszło już do reaktywacji Call O’ Da Wild. Większą ochotę do nagrywania przejawiał Barron Ricks, który najpierw pojawił się na kilku utworach (w tym „Tequila Sunrise”, hicie promującym czwarty album zespołu Cypress Hill, „IV”), po czym nakładem Soul Assassins ukazała się jego dwunastka – „Rags To Riches” b/w „Harlem River Drive”.

Discogs: Call O’ Da Wild

Call O’ Da Wild„Sometimes The Neighborhood” b/w „Clouds Of Smoke”

Tracklista

Strona A

A1 Sometimes The Neighborhood (Vocal) (prod. Knobody & Sean C.)
A2 Sometimes The Neighborhood (Instrumental) (prod. Knobody & Sean C.)

Strona B

B1 Clouds Of Smoke (Vocal) feat. Wayne-O (prod. Knobody & Sean C.)
B2 Clouds Of Smoke (Instrumental) (prod. Knobody & Sean C.)

Call O’ Da Wild„Ruffturrain” b/w „Intellectual Dons”

Tracklista

Strona A

A1 Ruffturrain (prod. DJ Muggs & Joe „The Butcher” Nicolo)
A2 Ruffturrain (Radio Edit) (prod. DJ Muggs & Joe „The Butcher” Nicolo)

Strona B

B1 Intellectual Dons feat. B-Real (prod. DJ Muggs & Joe „The Butcher” Nicolo)
B2 Intellectual Dons (Radio Edit) feat. B-Real (prod. DJ Muggs & Joe „The Butcher” Nicolo)