Paula Perry - Extra, ExtraPo wydaniu bardzo dobrze przyjętej debiutanckiej płyty „Take A Look Around”, Masta Ace postanowił uformować grupę Masta Ace Incorporated. Rokowania przed grupą były co najmniej dobre, a staż jaki odbył główny bohater i założyciel INC w legendarnym Juice Crew dodawał odpowiedniego prestiżu i zapewniał zainteresowanie wśród słuchaczy.

Właśnie w ten sposób zadebiutowała Paula Perry. Zespół nagrał dwa krążki („SlaughtaHouse” oraz „Sittin’ On Chrome”), które promowały takie nagrania, jak „Jeep As Nigguh”, „Born To Roll” czy „The I.N.C. Ride”. Spore zainteresowanie grupą nie przełożyło się proporcjonalnie do sprzedaży płyt i choć skład debiutował w top 25 na liście Billboard Hot 100 z singlem „Born To Roll”, to jednak koniec końców nigdy nie odniósł komercyjnego sukcesu.

Wkrótce zaczęły pojawiać się problemy, które w efekcie doprowadziły do rozpadu Incorporated. Głównym powodem (tuz po odejściu ze składu Eyce’a) był personalny konflikt Masta Ace’a z Leschea i Paulą Perry.

Druga z tych raperek długo nie musiała czekać na propozycję wydawnicze. W niecały rok po premierze „Sittin’ On Chrome” do artystki z możliwością współpracy zwrócił się niezależny label Loose Cannon. Uruchomiona i finansowana przez PolyGram oficyna, zdecydowała się wypuścić 12-calowy singiel „Paula’s Jam”. Wysokiej jakości nagranie stanowiło niezbity dowód rozwoju talentu raperki. Produkcja utworu zajął się Ase One, który użył dość chwytliwego sampla z repertuaru Roberty Flack.

Kolejny singiel „Extra, Extra” (Motown) przyniósł jeszcze większy rozgłos i dobitnie zaznaczył miejsce God Mamie na undergroundowej scenie. Stało się tak za sprawą kultowych producentów, odpowiedzialnych za brzmienie kolejnych dwóch utworów. DJ Premier dostarczył dość minimalistyczny beat z właściwym groove, zaś Easy Mo Bee brudno i klasycznie w swoim stylu.

Jeszcze w tym samym roku ukazuje się kolejna dwunastka z udziałem Perry„B.Q.E.” b/w „N.V. In Em” nagrane wraz z Lost Boyz i wyprodukowane odpowiednio przez DR Perioda i Fanatica. Ostatnim singlem zwieńczającym „legalną” aktywność raperki był wydany w 2000 roku „Y’All Chickens Make Me Laugh”. Warto również odnotować udział Pauli Perry przy nagrywaniu „Six-Pack”, utworu w którym oprócz byłej członkini INC pojawiły się Bahamadia, Rah Digga, Nikki D, Heather B oraz Precious P.

Discogs: Paula Perry„Paula’s Jam”

Tracklista

Strona A

A1 Paula’s Jam (Edit)
A2 Paula’s Jam
A3 Paula’s Jam (Instrumental)

Strona B

B1 Paula’s Jam (Remix) (remix: Knobody)
B2 Paula’s Jam (Remix Instrumental) (remix: Knobody)
B3 Paula’s Jam (Acapella)