Reggie Capers - Suspect EPPo dłuższej przerwie powracamy do cyklu „Lost and found”. Queens, jeden z pięciu okręgów położony w zachodniej części wyspy Long Island. Bez wątpienia jedna z najważniejszych dzielnic związanych z kulturą hip hopową w Stanach Zjednoczonych. Kolebka wielu wybitnych imion, które z powodzeniem wpisały się w kanon rapowego środowiska. Mobb Deep, Lost Boyz, Nas czy MC Shan to tylko wierzchołek, a zarazem fundament góry lodowej, artystów związanych z Queens.

Jednym z artystów, którego inicjały na próżno stawiać obok ww. raperów, jest Reggie Capers. Dobrze zapowiadający się Emcee debiutował dwunastką „She Can’t Love You” wydaną przez niezależny label RSGM Records. Na wydawnictwo trafiły trzy premierowe utwory w tym tytułowy singiel, utrzymany bardziej w konwencji charakterystycznej dla R&B i tym samym kontrastujący z dwoma szorstkimi i wyrazistymi trackami „Do It Like That” oraz „Mo’ Bang”.

Dwa lata później nakładem SPR ukazuje się chyba najbardziej znany utwór Capersa„Suspect”. Tematyka typowo w klimatach Queens, produkcja autorstwa Son Of Sam Ewena (aka Sam) oparta na dudniącym basie i minimalistycznym samplu również nie pozostawia złudzeń skąd wywodzi się rap Reggie’ego. Jak na underground kawałek okazał się umiarkowanym hitem, jednak nie pozwolił artyście przebić się i zrzeszyć wokół swojej osoby większego grona słuchaczy.

Po wydaniu drugiego singla słuch o raperze kompletnie zanikł. Spowodowane było to m.in. przeprowadzką Capersa na południe. W 2013 roku artysta wrócił do łask starszych słuchaczy za pomocą wytwórni Dope Folks, która postanowiła wydać „Suspect EP”. Limitowana edycja (300 kopii) oprócz singlowego utworu zawiera dwa niepublikowane wcześniej nagrani – „I Apologize” oraz „Servin MC’s”. Wydanie winylowe projektu zostało już wyprzedane.

Discogs: Reggie Capers – „Suspect EP”

Tracklista

Strona A

A1 Suspect (prod. Son Of Sam Ewen aka Sam)
A2 Servin’ MC’s (prod. Brother Black)
A3 I Apologize (prod. Brother Black)

Strona B

B1 Suspect (Radio) (prod. Son Of Sam Ewen aka Sam)
B2 Servin’ MC’s (Radio) (prod. Brother Black)
B3 Suspect (Instrumental) (prod. Son Of Sam Ewen aka Sam)