World Renown - How Nice I AMW ub. tygodniu rozpoczęliśmy na stronie nowy cykl artykułów pod nazwą „Lost and found” przedstawiający wydawnictwa z lat 90.tych przykryte grubą warstwą kurzu. Po zaprezentowaniu w serwisie wydawnictwa Concrete Click „Lyrical Terrorism (The EP)” przyszła kolej na następny materiał z minionej epoki.

Duet World Renown swoją działalność zaczął stosunkowo dawno, bo w roku 1986, gdzie debiutowali singlem „The Go-Go Sound”.

Do tej pory oprócz kilku dwunastek nie zdołali wydać nigdy pełnoprawnego LP. Jedna z nich „How Nice I Am” odbiła się szerokim echem wśród słuchaczy zorientowanych na klasyczny, undergroundowy rap. John Doe i Seven Shawn charakteryzują się bardzo chillująca tematyką swoich tekstów, stawiając na niebanalny groove.

Wszystko to podane na laidbackowo-jazzowym podkładzie od samego K-Defa. Producent rodem z New Jersey postanowił sięgnąć po sample z klasycznej już frazy Phife Dawga: „Now here’s a funky introduction of how nice I am”, dodając przy tym akordy fortepianu w połączeniu ze sprężystymi i „wyluzowanymi” bębnami. Singiel miał promować debiutancki album nazwany po prostu „World Renown”, jednak materiał został wstrzymany przez wytwórnię Warner Brothers. Nie pomogła dość dobra nota (3,5/5) jaką duet otrzymał od prestiżowego magazynu The Source.

Mówiło się o ponownym wytłoczeniu ścieżek zarejestrowanych na album, jednak do tej pory los wydania albumu stoi pod znakiem zapytania. Strona B singla oferuje słuchaczom remix autorstwa S.I.D.-a, zachowujący oryginalny refren. Są jeszcze instrumentale obu wersji oraz acapella.

Discogs: World Renown – „How Nice I AM” 12″

Poniżej znajdziecie teledysk nagrany do „How Nice I AM”.

Tracklista

Strona A

How Nice I Am (Radio Edit)
How Nice I Am (Album Instrumental)
How Nice I Am (A Cappella)

Strona B

How Nice I Am (S.I.D. Remix) Remix The S.I.D. Productions
How Nice I Am (S.I.D. Instrumental) Remix The S.I.D. Productions
How Nice I Am (Dramapella)