M.O.P. - FoundationObietnice wypada dotrzymywać, co też niniejszym czynię. Kilka dni temu informowałem przy okazji wpisu o klasycznym nagraniu M.O.P.„How About Some Hardcore”, wspomniałem o premierze kolejnego albumu tego duetu – „Foundation”. Właśnie teraz chciałbym trochę więcej napisać o tym wydawnictwie płytowym.

Billy Danze i Lil’ Fame długo kazali nam czekać na swój najnowszy materiał, co w dużej mierze nie było ich winą. Ich problemy z wydawcą były spore i nie było wiadome kto w końcu zdecyduje się wydać „Foundation”. Pomocną dłoń do duetu pochodzącego z Brownsville wyciągnął E1 Music (dawniej Koch Records). Jeszcze kilka dni przed premierą krążka nie była potwierdzona oficjalna tracklista longplaya i prawdę mówiąc nie jestem do końca przekonany czy podana przeze mnie jest w pełni zgodna z rzeczywistością (fizycznie nie mam w swoich rękach płyty aby zweryfikować te informacje).

Produkcja albumu została powierzona Fizzy’emu Womackowi (alias Lil’ Fame) oraz beatmakerom od dawna powiązanym z ekipą, czyli Preemo, DR Period, Nottz, M-Phazes i DJ Green Lantern. Oczywiście znalazło się miejsce tutaj również dla Statika Selektah. Gościnne występy raperów zostały ograniczone niemal do minimum i usłyszymy na płycie jedynie Redmana, Rella, Stylesa P i Termanologiego. Mam nadzieję, że to pozytywnie wpłynie na jakość materiału dostarczonego przez nieco zapomnianych dzisiaj artystów. W końcu M.O.P. swoimi dokonaniami zasłużyli sobie na szacunek niejednego słuchacza i przedstawiciela sceny muzycznej.

Tracklista

 1. I’m a Brownsvillian (prod. Nottz)
 2. Foundation (prod. M-Phazes)
 3. Stop Pushin (prod. Fizzy Womack)
 4. Street Life (prod. Fizzy Womack)
 5. What I Wanna B Feat.Rell (prod. DJ Premier)
 6. Rude Bastard (prod. Fizzy Womack)
 7. Blow the Horns (prod. DJ Premier)
 8. Brooklyn (prod. Fizzy Womack)
 9. Forever and Always (prod. Statik Selektah)
 10. Bang Time Feat. Styles P (prod. DJ Green Lantern)
 11. Riding Through Feat. Redman (prod. Fizzy Womack)
 12. Crazy Feat. Drop Outs & Termanology (prod. Statik Selektah)
 13. Sharks In The Water (prod. DR Period)
 14. Salute A G (prod. DR Period)