Mad-Hop - Keep it Mad M8W 2009 roku powstała platforma zrzeszająca sympatyków elektronicznych brzmień elektronicznych, Mad-Hop. W ostatnich latach międzynarodowy projekt z siedzibą w Polsce znacznie rozszerzył swoją działalność. Pod szyldem Mad-Hop Records ukazało się sporo wydawnictw, do których zaliczamy składanki oraz autorskie materiały różnych twórców. Za sprawą tej oficyny wydawniczej trafiły do obiegu produkcje m.in. Minoo, Dnte i Lomovolokno. W tym miesiącu label wypuści kolejną część kompilacji, „Keep It Mad M8”. Wydanie tej płyty będzie świętowane na trzech imprezach, kolejno w Poznaniu, Krakowie i Warszawie. Poniżej znajdziecie więcej informacji o nadchodzących wydarzeniach organizowanych przez Mad-Hop.

9 maja 2014 roku, Projekt LAB, ul. Grochowe Łąki, Poznań
Wystąpią:

  • Slugabed, en2ak, Minoo, Zova, Foxhole Crew

Start: godz. 23:00
Cena biletu: 10 złotych (lista FB), 15 złotych pozostali.

10 maja 2014 roku, Klub Pauza, ul. Floriańska 18/3, Kraków
Wystąpią:

  • Line-up Klub Pauza (wstęp wolny/10 złotych*): Slugabed, DJ Irie, Minoo, Kfjatek, Zest, Zein
  • Line-up I piętro: Niestrudzeni Pielgrzymi Miłości (Tamil & SH Jack)

Start: godz. 22:00
*Wstęp płatny po godz. 23:00.

16 maja 2014 roku, Klub 1500m2 do wynajęcia, ul. Solec 18, Warszawa
Wystąpią:

  • Slugabed, Kixnare, en2ak, Zova, Minoo, Raq

Start: godz. 22:00
Cena biletu: 30 złotych.

Premiera 8. składanki Mad-Hop Records odbędzie się 28 maja. Na tym wydawnictwie znajdziemy 30 utworów różnych wykonawców. Tracklista nadchodzącej płyty obejmuje nagrania m.in. Artsa The BeatdoctoraLomovolokno, Pixelorda, Slugabeda, Evil Needle’a, Daisuke Tanabe, en2aka, Myamo i Minoo. Przedsprzedaż płyty trwa obecnie na Bandcampie. Wszystkie trzy majowe imprezy będą stanowiły odpowiedni wstęp do tego wydawnictwa.

Mad-Hop Records świętuje urodziny ""Keep It Mad vol.8Slugabed (Ninja Tune, Planet Mu) – artysta związany z wytwórniami płytowymi Donky Pitch, Planet Mu i Ninja Tune. Producent łączący klasyczne, jak i współczesne wpływy – sięgając po dubstep, hip hop i o wiele dalej. 23-letni Greg Feldwick tworzy złożone, przemyślane i charakterystyczny nagrania, które stały się nową jakością w brytyjskiej muzyce basowej. W 2009 roku wydał świetnie przyjęte „Ultra Heat Treated” EP. Został również zaproszony do zremiksowania utworu Roots Manuvy na składankę Ninja Tune z okazji 20. rocznicy istnienia tej oficyny wydawniczej. To doprowadziło do wydania płyty Slugabed w tej kultowej już wytwórni.

Artysta jest silnie wspierany przez brytyjskie środowisko i DJ’ów, takich jak Mary Anne Hobbs, Mark Prichard, Benji B, Surgeon czy Scuba. Slugabed posiada na swoim koncie imponującą liczbę remiksów i wydany nakładem Ninja Tune album „Time Time”, na którym znalazły się tracki z udziałem m.in. Roots Manuva, Eskmo i Statelessa.

DJ Irie – doświadczony holenderski turntablista. Wychowanek Groningen to zaprawiony w bojach DJ, który uczestniczył w dziesiątkach zawodów turntablistycznych. Przedstawiciel Beneluksu może pochwalić się licznymi sukcesami w tej dziedzinie. Do jego największych sukcesów należy 5-krotne mistrzostwo DMC w Holandii (wszystkie tytuły zdobyte z rzędu), uczestnictwo w światowych finałach DMC World Championships i IDA World Championships, a także wygrana na pierwszej europejskiej bitwie video-DJ’ów w „MoveMix” w 2012 roku. DJ Irie to również wytrawny twórca miksów muzycznych. O jego klasie najlepiej świadczy wydany w ub.r. projekt „Sample Chain Found!”. Od kilku miesięcy artysta prowadzi cotygodniową audycję radiową „IrieRadio” nadawaną przez Fresh Radio.

Minoo (Mad-Hop Records, Asfalt Records) – od 2011 roku związany z Asfalt Records, dzięki któremu wydał producencki album „White Mice”. Obecnie twórca współpracuje również z nowo powstałą wytwórnią Mad-Hop, nakładem której w 2012 roku ukazał się jego kolejny album, „All The World”. Do tej pory tworzył nagrania z m.in. z Jonem Kennedym, O.S.T.R.-em i Pixelordem. Charakterystyczną cechą jego muzyki jest tworzenie na pograniczu elektroniki i hip hopu. Muzykę Minoo można usłyszeć na wielu kompilacjach; jego utwory doczekały się wielu remiksów. Podczas występów na żywo prezentował swoje produkcje na FreeForm Festivalu, Tauron Nowa Muzyka Festivalu, WRO Festivalu i wielu innych wydarzeniach.

Kixnare (U Know Me Records) – pochodzący z Częstochowy, a obecnie urzędujący w Krakowie producent i DJ. Jego hip hopowe korzenie stały się podłożem do muzycznej ewolucji, co sprawiło że inspiruje go dziś niemal każdy gatunek muzyczny. Współpracował z wieloma mniej lub bardziej znanymi postaciami polskiej sceny hip hopowej, jednak dopiero projekt o nazwie „Class of 90’s” wydany w 2007 roku ugruntował jego pozycję na liście najbardziej kreatywnych producentów w Polsce. Od tego czasu dzielnie rozwija swoje producenckie umiejętności eksperymentując coraz częściej z elektroniką. Od 2010 roku współpracuje z rodzinną oficyną wydawniczą U Know Me Records, w którym wydał dwa dobrze przyjęte albumy – „Digital Garden” (2010) oraz „Red” (2013).

en2ak (Mad-Hop, U Know Me Records, Red Bull Music Academy) – uczestnik Red Bull Music Academy 2013 w Nowym Jorku. Połowa duetu Przaśnik i członek Poppa Fats’ Dights. Obecnie artysta reprezentuje U Know Me Records – polską wytwórnię płytową, której nakładem wydał swój trzeci solowy album „3”, a także Mad-Hop Records. Grał m.in. na festiwalach: Heineken Open’er, Satta (Litwa). W ramach różnych eventów en2ak miał okazję dzielić scenę m.in. z Flying Lotusem, Thundercatem, DJ’em Vadimem, Bonobo, Epromem, Slugabed, fLako, Sun Glitters czy Young Montaną.

Wszystkie imprezy promuje poniższe nagranie video. Wszelkie aktualności dotyczące „Keep It Mad M8” oraz nadchodzących wydarzeń znajdziecie na Facebooku.