Masta Ace i Marco Polo zagrają we Wrocławiu - 22.09.2013Po bogatym w oferty koncertowe okresie wakacyjnym we wrześniu wszystko wraca do normalnego stanu rzeczy. Nie oznacza to jednak kompletnego zastoju w interesie, gdyż można znaleźć ciekawie zapowiadające się przedsięwzięcia muzyczne w Polsce. W następnych tygodniach pojawią się jeszcze ostatki festiwalowe, a także rozpocznie się sezon na imprezy klubowe. Jedna z nich wkrótce wypadnie we Wrocławiu. Już za dwie dekady w tamtejszym klubie Alibi zagrają mieszkańcy Nowego Jorku – Masta Ace i Marco Polo. Artyści o uznanej marce na międzynarodowej scenie hip hopowej otrzymają też solidne wsparcie od rodzimych wykonawców – Rap Addix, The Spontanz Live Band oraz Luciddreamz/Stonedhigh. Poniżej znajdziecie szczegółowe informacje dotyczące tego eventu.

22 września 2013 roku, klub Alibi, ul. Grunwaldzka 67, Wrocław
Masta Ace i Marco Polo zagrają we Wrocławiu
Wystąpią:

  • Masta Ace & Marco Polo
  • Rap Addix (Junes, Laikike1, Jeżozwierz, Kidd, Soulpete), The Spontanz Live Band, Luciddreamz/Stonedhigh

Start: godz. 19:00
Cena biletu:

  • pierwsza pula: 30 złotych – wyprzedane
  • druga pula: 35 złotych
  • trzecia pula (w dniu koncertu): 45 złotych

Przedsprzedaż internetowa jest prowadzona poprzez adres e-mailowy biuro.hiphopkoncert[at]gmail.com. Wejściówki dostępne są również w punktach stacjonarnych na terenie Wrocławia i Świdnicy:

  • klub Alibi, ul. Grunwaldzka 67, Wrocław
  • Skateshop Fireline, D.H. Fenix, 5 piętro, Wrocław
  • Polska Marka Skateshop, ul. Sokolnicza 7/17, Wrocław
  • Fresh Skateshop (ul.Pułaskiego 21, Świdnica) / ul.Widok6, Wrocław

Masta Ace i Marco Polo należą do doskonale rozpoznawalnych artystów hip hopowych kojarzonych z korzenną stroną tego nurtu muzycznego. Pierwszy z nich pozostaje aktywny w branży już od 25 lat. Przez ten długi okres raper związany z Juice Crew i eMC dorobił się pięknej dyskografii. Debiutancki album wychowanka Brooklynu – „Take A Look Around” ukazał się w 1990 roku. Po tym przyszedł czas na działalność wykonawcy w ramach założonej przez siebie grupy Masta Ace Incorporated. Kolektyw ten wydał w latach 1993-95 dwa longplaye – „SlaughtaHouse” i „Sittin’ On Chrome”. Pod koniec lat 90.tych Duval Clear postanowił odpocząć na trochę od nagrywania muzyki, ale do końca nie zerwał z tym biznesem. Masta Ace powrócił na początku nowego stulecia wypuszczając ciepło przyjęte solowe projekty – „Disposable Arts” i „A Long Hot Summer”. Ostatnie lata przyniosły głównie płyty tworzone przez Emceego w ramach współpracy z innymi wykonawcami – „The Show” ww. grupy eMC i nagrane wraz z EDO G „Arts & Entertainment”. Z kolei w połowie ub.r. trafił na półki sklepowe wspólny materiał nowojorczyka opartymi o beaty MF Dooma, „MA DOOM: Son Of Yvonne”. Wypada też pamiętać o tym, że przedstawiciel oryginalnego kolektywu Crooklyn Dodgers chętnie współpracuje z różnymi artystami z całego świata, pojawiając się na płytach producenckich oraz longplayach innych raperów.

Z kolei Marco Polo w dalszym ciągu rozwija swój warsztat systematycznie dostarczając słuchaczom nowych nagrań. Producent pochodzący z Kanady, ale od dawna mieszkający w The Big Apple, może pochwalić się zarówno solowymi projektami, jak i płytami wydawanymi z szeregiem raperów. W 2005 roku beatmaker wypuścił niemal w całości instrumentalny materiał „Canned Goods”, po którym nastał moment na producencki longplay „Port Authority”. Od tego czasu kariera muzyczna wykonawcy nabrała tempa. W następnych latach wydał on kolejno „Double Barrel” z Toraem, „The eXXecution” z Ruste Juxxem i kompilację „The Stupendous Adventures Of Marco Polo”. Ostatnie miesiące to okres wzmożonej aktywności artysty na scenie hip hopowej czego dowodem są nowe wydawnictwa – „Newport Authority 2” i nagrane do spółki z Hannibalem Staxem „Seize The Day”. Pierwszy z tych projektów zapowiada nadchodzący album Marco Polo„Port Authority 2”.

Obaj amerykańscy wykonawcy gościli już kilkakrotnie w Polsce. Masta Ace i Marco Polo znają się ze sobą od lat i mieli okazję często współpracować przy okazji różnych płyt. Dlatego też można być spokojnym o ich odpowiednie podejście do zbliżającego się wrocławskiego koncertu.

Przed gwiazdami wieczoru zagra Rap Addix w pełnym składzie (Junes, Laikike1, Jeżozwierz, Kidd, Soulpete). Będzie to jedna z nielicznych okazji, aby zobaczyć wszystkich ich w komplecie, a co ważniejsze usłyszeć na żywo jednego wieczoru. Sporą dawkę brzmień zafundują nam również członkowie The Spontanz, którzy podczas tego wieczoru wystąpią z live bandem. Na samym początku zaś, w klimat imprezy wprowadzi DJ HWR, a na dokładkę dostaniemy sporo old schoolowego rapu w wykonaniu kolektywu Luciddreamz/Stonedhigh.

Wszystkie aktualności dotyczące nadchodzącej imprezy znajdziecie na fan page’u organizatorów koncertu oraz na stronie wydarzenia na Facebooku.