Masta Ace feat. Stricklin (USA) with Marco Polo (CAN) at klub NRD, TorunJak co roku, maj obfituje w liczne wydarzenia kulturalne organizowane w różnych częściach kraju. Poza cyklicznymi imprezami hip hopowymi, takimi jak Warsaw Challenge, w tym miesiącu również możemy trafić na nie mniej interesująco zapowiadające się eventy. 19 maja w toruńskim klubie NRD wystąpi weteran, a zarazem legenda rapu ze Stanów Zjednoczonych – Masta Ace. W tym miejscu chciałbym obszernie zaprezentować nadchodzący koncert na łamach U Call That Love.

19 maja 2011 roku, klub NRD, ul. Browarna 6, Toruń
Koncert Masta Ace’a, Stricklina i Marco Polo
Support: Medium
DJ’s: DJ Funktion, DJ Stosunkowodobry
After party: DJ Pac1
Start: godz. 20:00
Cena biletów: wejściówki w cenie: 40/45/50 zł (21.04-30.04 / 1.05 – 18.05 / w dniu imprezy) do nabycia w następujących punktach:

  • Skate shop Inter City, ul. Strumykowa 15, Toruń
  • Klub NRD, ul. Browarna 6, Toruń
  • Galeria Sztuki Rowerowej, Pokój Winylowe Gadżety, ul. Widok 10, Warszawa

Masta Ace jest jednym z najczęściej występujących w Polsce zagranicznych artystów hip hopowych w kraju. Na scenie w Toruniu wraz z nim pojawi się jego przyjaciel Stricklin oraz kanadyjski producent Marco Polo. Natomiast rozgrzewkę przed koncertem zapewni autor głośnego debiutu zeszłego roku, kielecki raper Medium, który zagra on zarówno utwory z płyty „Alternatywne Źródło Energii”, jak i materiał przygotowywany na nowy album.

Masta Ace bez wątpienia można zaliczyć do utalentowanych, a zarazem ważnych postaci dla wielu zwolenników korzennego hip hopu. Pochodzący z Brownsville (Brooklyn, Nowy Jork) artysta pozostaje aktywny na scenie muzycznej od ponad 20 lat, przez które dorobił się pokaźnej liczby albumów. Oprócz solowej kariery, Duval Clear, odegrał znaczącą rolę w ramach supergrupy Juice Crew, założonej przez Marleya Marla i Mr. Magica. Ponadto, Masta Ace stał się motorem napędowym zespołu eMC, zrzeszającego obok niego Wordswortha, Punchline’a i Stricklina. W 2008 roku kolektyw wydał ciepło przyjęty debiutancki album zatytułowany „The Show”, stanowiący kwintesencję hip hopowego rzemiosła.

W 2009 roku światło dzienne ujrzała wspólna produkcja Masta Ace’a i Edo G„Arts & Entertainment” (więcej o materiale przeczytacie w tym miejscu). Longplay dołączył do pozostałych udanych wydawnictw płytowych rapera. W końcu obok takich materiałów, jak „Take a Look Around” (1990), „SlaughtaHouse” (1993), „Sittin’ On Chrome” (1995), czy „A Long Hot Summer” z 2004 roku nie sposób przejść obojętnie. Warto zaznaczyć, że dwie środkowe produkcje powstały w ramach działalności Masta Ace Incorporated, zrzeszającej oprócz jej założyciela także Lord Diggę, Paulę Perry, Lescheę & Eyceurokka.

Jak już wspomniałem, raper wywodzący się z Brooklynu chętnie podróżuje po całym świecie, szczególnie często odwiedzając Stary Kontynent. Już za dwa tygodnie toruńska publiczność będzie mogła przekonać się w jakiej obecnie formie znajduje się Masta Ace, który zapewne przygotuje odpowiednie show ze Stricklinem i Marco Polo.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu umieszczone są na stronie Last.fm.