MC Melodee & Cookin' Soul w Warszawie - 8.03.2013, klub 55W tym tygodniu wypada coroczne święto wszystkich dam – Dzień Kobiet. 8 marca to data mająca długą historię, ustanowiona jako ważne wydarzenie w roku kalendarzowym ponad 100 lat temu. Zwyczaj obchodzenia tego święta wywodzi się jeszcze ze starożytnego Rzymu, a w czasach nowożytnych początkowo został wprowadzony w Stanach Zjednoczonych w ramach upamiętnienia kobiet walczących o równouprawnienie i lepsze warunki do pracy. W ten piątek nadarzy się okazja do godnego świętowania Dnia Kobiet, gdyż tego dnia na scenie warszawskiego klubu 55 pojawi się jedna z najbardziej wyjątkowych europejskich raperek – MC Melodee. Towarzyszyć jej będzie hiszpański produkt eksportowy – grupa producencka Cookin’ Soul.

8 marca 2013 roku, klub 55, ul. Żurawia 32/34, Warszawa
Wystąpią: MC Melodee & Cookin’ Soul
After party: DJ Tuniziano
Start: godz. 21:00
Cena biletu: przedstawicielki płci pięknej wpisane na listę facebookową wchodzą tego wieczoru za 10zł. Pozostali płacą za wejściówki 20zł. Bilety dostępne przy wejściu do klubu.

Za after party będzie odpowiadał DJ Tuniziano. Tego dnia po północy przypadnie 16. rocznica śmierci The Notoriousa B.I.G. W związku z tym artysta szykuje na tę imprezę specjalny set w hołdzie dla Biggiego Smallsa.

Kariera muzyczna MC Melodee rozpoczęła się kilkanaście lat temu. Przez ten czas artystka dorobiła się kilku albumów nagranych w ramach własnej grupy La Melodia oraz dziesiątek gościnnych udziałów na projektach wykonawców pochodzących z różnych stron świata. Zamieszkała w Amsterdamie twórczyni wraz z producentem INT wypuściła przede wszystkim dwa longplaye – „Vibing High” (2006) i „Electronic Love” (2010). Druga płyta przyjęła się naprawdę dobrze w środowisku muzycznym i wielu odbiorców oczekuje kolejnego wydawnictwa La Melodii. Wykonawczyni doczekała się też niejednej pozytywnej opinii dotyczącej swojej twórczości dzięki ww. występom na materiałach innych artystów. Wśród wszystkich przedstawicieli niezależnych kręgów muzycznych współpracującymi do tej pory z MC Melodee warto wyróżnić Nomaka, Shin-Ski, Gia Mellish, Rednose Distrikt, DJ’a Deckstreama, Roberta de Borona i DJ’a Whitesmitha. Jak widać, producenci wydający muzykę w Japonii nad wyraz cenią sobie jej warsztat. W 2011 roku rozpoczęła się współpraca artystki z hiszpańskim kolektywem beatmakerskim, Cookin’ Soul.

Big Size, Milton i Zock zdobyli popularność głównie dzięki sukcesywnie wypuszczanym mixtape’om oraz dziesiątkom remiksów znanych utworów amerykańskich artystów. Dzięki temu udało im się wybić i zdobyć fanów mieszkających daleko poza Hiszpanią. Po przetarciu szlaków artyści nawiązali liczne kontakty z wykonawcami ze Stanów Zjednoczonych i Europy. Producenci rodem z Walencji mogą pochwalić się niezwykle rozbudowaną dyskografią, na którą przypadają pełne płyty ich autorstwa, pojedyncze tracki powstałe w kooperacjach z różnymi przedstawicielami branży muzycznej oraz alternatywne wersje uprzednio wydanych nagrań. Cookin’ Soul mają na koncie produkcje dla takich tuzów rapu, jak Curren$y, C.L. Smooth, Evidence, Jadakiss, Method Man, Mac Miller, Tech N9ne, Game i masy innych Emcees. Pełna lista ich wydawnictw jest dostępna na oficjalnej stronie formacji.

Wszystkie aktualności dotyczące imprezy znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.