MED zagra z Electro-Acoustic Beat SessionsImprezy organizowane przez kolektyw Electro-Acoustic Beat Sessions zawsze przynoszą wyborną strawę dla duszy i ciała. W dotychczasowych wydaniach tego cyklu wraz z EABS wystąpili m.in. Tomasz Andersen, Te-Tris, W.E.N.A., Paulina Przybysz, Raashan Ahmad, Coultrain i Jeru The Damaja. Już 10 kwietnia we wrocławskim klubie Puzzle wspólnie z polską grupą zagra kolejny zagraniczny gość – MED. Kalifornijski artysta występujący również pod pseudonimem Medaphoar, to dobrze kojarzony w niezależnych kręgach hip hopowych przedstawiciel wytwórni płytowej Stones Throw Records.

10 kwietnia 2014 roku, Klub Puzzle, Przejście Garncarskie 2, Wroclaw
Electro-Acoustic Beat Sessions feat. MED
Wystąpią: MED, Electro-Acoustic Beat Sessions (Marek „Student A” Pędziwiatr, Łukasz Sobolak, Vojto Monteur, Adam Kabaciński, Spisek Jednego i Olaf Węgier)
Live mix & recording: Filip Wojtowicz
Start: godz. 22:00
Cena biletu: 25 złotych w przedsprzedaży (druga pula); trzecia pula w cenie 30 złotych. Wejściówki dostępne do nabycia za pośrednictwem strony Ekobilet.pl.

Electro-Acoustic Beat Sessions feat. M.E.D. - 10.04.2014, WroclawStones Throw Records posiada mnóstwo fanów w różnych zakątkach świata, w tym w Polsce. MED za sprawą swoich wydawnictw i licznych gościnnych występach na płytach innych artystów również doczekał się sporego grona sympatyków w naszym kraju. Nick Rodriguez tworzy muzykę już od 15 lat. Kalifornijczyk zadebiutował w 1999 roku na kultowym albumie grupy Lootpack„Soundpieces: Da Antidote”. W następnych latach raper współpracował głównie z wykonawcami nagrywającymi dla STR (należy wymienić tutaj Quasimoto, Madliba, Madvillain, Peanut Butter Wolfa, Wildchilda, DJ-a Designa i Oh No), ale nie tylko. Twórca z Zachodniego Wybrzeża USA udzielał się także na projektach Kan Kicka, Declaime’a, Mums The Word, DJ-a Muro czy DJ-a Mitsu The Beatsa, zdobywając w ten doświadczenie i przygotowując się do wydania debiutanckiego LP. W przedbiegach do opublikowania pierwszego wydawnictwa, Emcee wypuścił też szereg singli, m.in. „In Rhymes We Trust”, „Place Your Bet” i „Blind Man From L.A. Carnival”.

Premierowa płyta Medaphoara„Push Comes To Shove” – ujrzała światło dzienne w 2005 roku. Album wyprodukowany przez Madliba, Oh No, J Dillę i Just Blaze’a okazał się całkiem porządnym materiałem. Na drugi solowy longplay rapera rodem z Oxnard trzeba było czekać do 2010 roku. Wydawnictwo zatytułowane „Classic” z udziałem Aloe Blacca, Oh No, Poka, Taliba Kweliego, Kurupta, Planet Asii i Hodgy Beatsa trafiło swego czasu na wiele stron muzycznych. W ub.r. MED wraz z Madlibem i Blu wypuścił dwie dobrze przyjęte dwunastki – „The Burgundy” oraz „The Buzz”. Ponadto Bang Ya Head wypuściło „Classic Outtakes” zawierające nagrania, które ostatecznie nie trafiły na tracklistę drugiego LP artysty.

Electro-Acoustic Beat Sessions stanowi grupę wykształconych artystów jazzowych kochających hip hop łączony z różnymi wariacjami muzycznymi. Dlatego też grają klasyki muzyki hip hopowej w wersjach instrumentalnych utrzymanych w klimacie jazzu, funku i soulu. Marek „Student A” Pędziwiatr (pianino, wokal), Marcin Rak (perkusja), Adam Kabaciński (bas), Piotr Skorupski a.k.a. Spisek Jednego (scratch) wraz z pozostałymi członkami zespołu dali się poznać jako kolektyw dobrze wypadający na eventach. Ich cykliczne imprezy we wrocławskim klubie Puzzle to już konkretna marka i cieszą się ogromną popularnością. Na swoje koncerty często zapraszają znanych raperów, którzy rapują do ich granej na żywo muzyki. Formacja występowała już z takimi artystami, jak Coultrain, Raashan Ahmad, Te-Tris, AbraDab czy Natalia Lubrano z zespołu Miloopa.

Wszystkie dodatkowe informacje dotyczące imprezy znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.