Method Man i Redman na jedynym koncercie w Polsce, 20.11.20102010 rok obfituje w zacne wydarzenia kulturalne. Do listy zagranicznych artystów, którzy jeszcze w tym roku odwiedzą Polskę dołączyli ostatnio dobrze znani Method Man i Redman. Duet wystąpi na wspólnym koncercie w warszawskim klubie Stodoła pod koniec roku. Poniżej więcej informacji odnośnie tego wydarzenia.

20 listopada 2010 roku, klub Stodoła, ul. Batorego 10, Warszawa
Koncert Method Mana i Redmana
Wejście do klubu od godz. 18:30.
Cena biletu: 130 zł w przedsprzedaży, 150 zł w dniu koncertu. Bilety dostępne są w przedsprzedaży za pośrednictwem sieci Eventim i Ticket Pro.

Zarówno Method Man, jak i Redman od lat cieszą się dużą popularnością na całym świecie. Artyści doczekali się mnóstwa publikacji na swój temat i są poważani od Brazylii po Australię. Co prawda, ich ostatnie albumy nie osiągały oszałamiającej sprzedaży, ale i tak pozostają ważnymi postaciami na scenie hip hopowej.

Informacje dotyczące karier muzycznych Clifforda Smitha i Reggiego Noble’a są łatwo dostępne w sieci internetowej, więc ograniczę się tylko do podania kilku faktów. Method Man zdobył rozgłos za sprawą legendarnej grupy Wu-Tang Clan i płyty „Enter The Wu-Tang: 36 Chambers”. Debiutancki album Johnny’ego Blaze’a zatytułowany „Tical” ukazał się w 1994 roku. Następnie przyszła kolej na „Tical 2000: Judgement Day”, „Tical 0: The Prequel”, „4:21… The Day After”. Do tego należy doliczyć wszystkie krążki Wu-Tangu. Na drugą połowę 2010 roku zapowiedziana została premiera „The Crystal Meth”, aczkolwiek nie można być pewnym konkretnej daty wydania tego materiału. Z kolei Redman zadebiutował wcześniej od swojego przyjaciela i posiada większy solowy dorobek artystyczny. Debiut płytowy Reda „Whut? Thee Album” został uznany za jeden z najlepszych albumów 1992 roku. W następnych latach artysta wydawał kolejno „Dare Iz a Darkside”, „Muddy Waters”, „Doc’s da Name 2000”, „Malpractice”, „Red Gone Wild” i tegoroczne „Reggie”. Należy także wspomnieć o kolaboracji Funk Doca z Erickiem Sermonem i Keithem Murrayem jako Def Squad i klasyczny longplay tercetu „El Niño”.

Method Man i Redman (How High)Meth i Red wydali wspólnie dwie płyty – „Blackout!” z 1999 roku oraz opublikowane dziesięć lat później „Blackout! 2”. Oprócz tego wystąpili w szalonej komedii „How High” (pozycja obowiązkowa) i sitcomie „Meth & Red”, które powinny być dobrze znane dla większości fanów hip hopu.

Występ w klubie Stodoła będzie dla zwariowanych artystów pierwszym wspólnym koncertem w Polsce. Cena biletu jest wygórowana i pozostaje mieć nadzieję, że organizator koncertu, agencja artystyczna Go Ahead stanie na wysokości zadania i dopilnuje wszystkich szczegółów tego wydarzenia.

UPDATE: Zamieszczam plakat imprezy przygotowany przez organizatorów wydarzenia.