LoopMaffia - God Bless Remixes!Remiksy stanowią nieodłączną część muzyki hip hopowej. Już pod koniec lat 80.tych pojawiły się pierwsze alternatywne wersje utwory rapowych. W następnej dekadzie tego typu nagrania zaczęły odgrywać ważną rolę na scenie hip hopowej. W ówczesnych realiach przede wszystkim remiksy pojawiały się na singlach winylowych, urozmaicając i rozszerzając dwunastki oraz EP-ki. W obecnych czasach alternatywne wydania utworów sprzed lat hurtowo lądują na Soundcloudzie. Dzięki tworzeniu klasowych remiksów wybiło się wielu współczesnych producentów. O istocie remiksów i ich pięknie pragnę przypomnieć wraz z Mnkonee i LoopMaffii. Z inicjatywy współzałożyciela bloga Remix Wolę powstał mix „God Bless Remixes!”, dzięki czemu również powracam do aktywności na polu wydawniczym.

Na projekcie znalazły się wyłącznie remiksy sprzed lat. Tracklista obejmuje 17 utworów, spośród których najwięcej stanowią nagrania pochodzące z lat 90.tych autorstwa The Pharcyde, Naughty By Nature, Tha Alkaholiks, Buckshota LeFonque’a czy Ill Al Skratch. Oprócz nich pojawiły się nowsze tracki, należące do Five Deez, Vinnie’ego Paza, JR & PH7, Y Society i Panacei. Mnkonee starannie wyselekcjonował wszystkie ścieżki, dbając jednocześnie o proporcje pomiędzy nimi. „God Bless Remixes!” nie zawiera wyłącznie oczywistych i popularnych remiksów. Obecność Leschei, Mistera Voodoo, Nightmares On Wax, Lighter Shade Of Brown i Champ MC zdecydowanie urozmaica ten materiał. Wśród producentów odpowiadających za stworzenie poszczególnych remiksów nie brakuje największych speców w tym zakresie. Easy Mo Bee, Nick Wiz, Kenny Dope, Showbiz, DJ Spinna i Salaam Remi to crème de la crème twórców alternatywnych wersji singli.

Więcej o doborze utworów na „God Bless Remixes!” od Mnkonee:

Klucz (jeśli już takowy był) doboru poszczególnych kawałków polegał na zgromadzeniu tych mniej znanych numerów w ogólnym środowisku. I tak zamiast katować kolejny remix Notoriousa B.I.G., Nasa czy Jaya-Z dostaniecie tu same undergroundowe perełki. Chciałem również zwrócić uwagę oraz przypomnieć o umiejętnościach osób, które nad wyraz szanuję, dlatego znajdziecie tu alternatywne wersje autorstwa m.in. Showbiza, Easy Mo Bee, LG Experience’a czy Nicka Wiza. Honorowo warto również wspomnieć, że większość nagrań pochodzi z połowy lat 90.tych i zostały zamieszczone w większości na singlach winylowych (patrz: tracklista).

Nad złożeniem wszystkiego w całość pieczę objął LoopMaffia. Polski producent posiada na swoim koncie kilka płyt. Do najważniejszych wydawnictw artysty należy „Street Bangerz Volume 7: RuffJointz” i „Letters From”. Od blisko 4 lat LoopMaffia prowadzi również wytwórnię płytową We Grow Wax. Niezależna oficyna wydawnicza skupia się na wypuszczaniu płyt downtempo. Nakładem labelu ukazały się do tej pory materiały m.in. Sixfingerza, ChasBeatsa, Scottie’ego Royala, Bunko Stewa, My Neighbour Is i Printempo (wydany w marcu br. „Dismantled Version” to znakomity album).

„God Bless Remixes!” do odsłuchu na Mixcloudzie. Projekt dostępny do darmowego pobrania (link poniżej).

Okładka: Patrycja Wąsowska

DOWNLOAD: LoopMaffia – God Bless Remixes!

Tracklista

 1. Ill Al Skratch – Chill With That (Easy Mo Bee Remix)N
 2. aughty By Nature – Holdin’ Fort (LG &
 3. LoRider Remix)Leschea – How We Stay (Nick Wiz Remix)
 4. Mister Voodoo – Come Off Hard (Charlemagne Remix)
 5. The Pharcyde – Trust (J-Swift Remix)
 6. Vinnie Paz – Nosebleed feat. RA The Rugged Man (JBL The Titan Remix)
 7. Champ MC – Funkhouse (Reggie & Rock Remix)
 8. JR & PH7 – Top Rank (Remix) feat. Random Axe
 9. Nightmares On Wax – Les Nuits (DJ Spinna Mix)
 10. Panacea – Walk in the Park (Damu The Fudgemunk Remix)
 11. Buckshot LeFonque – No Pain, No Gain (Salaam Remix)
 12. Y Society – Never Off (On and On) (Insight Remix)
 13. Illegal – Back In The Day (Rowdy Main Mix)
 14. Tha Alkaholiks – The Next Level feat. Diamond D (E-Swift Remix)
 15. Five Deez – Latitude (Nujabes Remix) (Nujabes Remix)
 16. Diamond And The Psychotic Neurotics – Sally Got A One Track Mind (Showbiz Remix)
 17. Lighter Shade Of Brown – Hey D.J. (Kenny Dope Radio Remix)