Moods - Elevate (Mix)Styczeń i luty kojarzą się większości osób z długimi i niemal niekończącymi się wieczorami. Okres zimowy różnie wpływa na aktywność ludzi, aczkolwiek nie można odmówić tym kilku miesiącom jednego – wprowadzania spokoju i harmonii do życia codziennego każdego z nas. W tym wszystkim znajdzie się też miejsce na dalsze plany i powstające idee rozwijające się w zimowej scenerii. Spędzanie długich godzin w zaciszu domowym oraz praca nad następnymi konceptami stanie się przyjemniejsza przy odpowiednim zestawie muzycznym. O właściwy nastrój i inspiracje zadba holenderski producent Moods. Twórca z Niderlandów przygotował kolejny gościnny mix dla U Call That Love, „Elevate”, będący fuzją instrumentalnych brzmień muzycznych.

Mieszkaniec Rotterdamu pojawił się wcześniej w serwisie za sprawą swoich dwóch projektów – kompilacji „Traveling Through Sound” sprzed trzech lat oraz wydanego w ub.r. projektu „Break Out EP”. Beatmaker należy do grona nowej fali artystów zasługujących na dalszą obserwację i to nie tylko ze względu na własne dokonania, ale również smykałkę do tworzenia udanych miksów. W ub. miesiącu Holender wypuścił niezwykle klimatyczny projekt „Hope (InspireMix)”, zawierający stonowane i uduchowione nagrania. Drugi mix Moodsa„Elevate” – powstał specjalnie dla U Call That Love.

Tracklista tego wydawnictwa obejmuje 12 utworów artystów z różnych stron świata. Materiał otwiera niezwykle adekwatne obecnie nagranie Potatohead People„Snow Problem”. Następnie mamy „Passport” duetu Tensei pochodzące z ich ubiegłorocznej płyty „Two”. Kompozycje BMB aka Spacekida oraz Maggza & Omariego T należą do jednych z ulubionych tracków Moodsa. „The Time Inbetween” Afta 1 zachwyca swoją wyjątkowością. „Adaptacao” Ohmegi Wattsa dodaje pierwiastek instrumentalnego hip hopu do całości miksu. Utwór ten delikatnie przechodzi w „My Mind Travels Far From Ghetto’s To Galaxies” Figuba Brazlevica, jednego z najciekawszych europejskich beatmakerów w tym momencie. W drugiej części  Prace pokazuje swoje niemałe umiejętności w „Yeah”. Po tym nagraniu schemat projektu ulega pewnej zmianie dzięki energetycznemu „Love Number” Eproma. Christoph El Truento za sprawą „Push On” nadaje tempa końcu materiału, świetnie łącząc się z „Thank You All The Time Forever” Doriana Concepta. Całość zamyka „Music Is The Word” Holendrów z The Planty Herbs, stanowiąc znakomitą puentę „Elevate”.

Poniżej krótkie podsumowanie miksu dokonane przez Holendra:

I made an selection of uplifting tracks/soundscapes from various artists that inspire me in daily life & music.

„Elevate” trafiło do odsłuchu na Mixclouda i Soundclouda. Ponadto projekt można bezpłatnie pobrać korzystając z poniższego odnośnika.

Moods – Elevate by U Call That Love on Mixcloud

Więcej informacji o Moodsie znajdziecie na Facebooku, natomiast wszystkie jego nagrania są dostępne na Soundcloudzie i Bandcampie.

Okładka & mix: Moods

DOWNLOAD: Moods – „Elevate”

Tracklista

 1. Potatohead People – Snow Problem
 2. Tensei – Passport
 3. BMB aka Spacekid – Change Of Scenery Pt. 2
 4. Maggz & Omari T – Quick Shave
 5. Afta 1 – The Time Inbetween
 6. Ohmega Watts – Adaptacao (Instrumental)
 7. Figub Brazlevic – My Mind Travels Far From Ghetto’s To Galaxies
 8. Prace – Yeah
 9. Eprom – Love Number
 10. Christoph El Truento – Push On
 11. Dorian Concept – Thank You All The Time Forever
 12. The Planty Herbs – Music Is The Word