The 49ers - MusaicW ostatnim czasie U Call That Love skupiło się głównie na zapowiedziach imprez kulturalnych zaplanowanych na najbliższe tygodnie w kraju (festiwal Hip Hop Kemp to odrębna kwestia). Najwyższa pora przejść do publikacji artykułów o nowościach na rynku fonograficznym, także pochodzących z ostatnich miesięcy. Na dobry początek w odwiedziny udamy się w daleką podróż do Japonii. Wśród artystów wydających albumy w Nippon, mocną pozycję na niezależnej scenie hip hopowej posiada amerykański duet The 49ers, co potwierdził ostatni longplay grupy – „Musaic”.

Początki kariery muzycznej Jasa Mace’a i Marchitecta przypadają na połowę lat 90.tych XX wieku. W tym czasie obecni członkowie The 49ers skupili się na działalności w ramach niezależnej grupy The Outfit. Wydane przez zespół single – „Beauty of the Week” b/w „3 Mics, 2 Marks, and 1 Jas” (1995), „Why I Don’t Know/Day In, Night Out” b/w „The Outfit Presents/Rise and Shine” i „Outta Sight” b/w „The Telephone” z 1999 roku, stanowiły przetarcie przed ukazaniem się na rynku fonograficznym debiutanckiego albumu kolektywu. Album „The Soundtrack to Life” trafił do sprzedaży 12 lat temu nakładem Oblique Recordings (przed kilkoma dniami The 49ers ogłosiło reedycję płyty). Paradoksalnie, pierwszy longplay The Outfit okazał się zarazem ostatnim wydawnictwem grupy, a drogi członków zespołu rozeszły się. Jednak, Jas Mace i Marchitect nie wycofali się na stałe ze sceny muzycznej, występując od tej pory właśnie jako The 49ers.

W 2007 roku pochodzący z Newark w stanie Delaware artyści wydali własnym sumptem debiutanckie wydawnictwo płytowe jako The 49ers„Equilibrium”. W tym samym roku w Japonii ukazały się też pierwsze nagrania Jasa Mace’a i Marchitecta – dwunastka „Breath Of Fresh Air” oraz album „State Of The Art”, będący zbiorem niepublikowanych nagrań i najbardziej znanych utworów grupy. Następnie duet przygotował kolejną studyjną płytę – „The Ultrasound”, wydaną tak jak poprzednio przez label Goon Trax.

The 49ers Musaic Promo Flyer„Musaic” to czwarty album nagrany przez grupę. Longplay został wydany tym razem przez Libyus Music i ujrzał światło dzienne 27 kwietnia 2011 roku. Produkcją albumu zajęli się SoulChef, LEMS, Think Twice, Hiro aka Melodiverse, Funtasma i Marchitect. Ponadto, LP obfituje w gościnne występy artystów, znajdziemy tutaj 2mo’Keya, Raya Law, Roshiego, Tribecę, DJ’a Chika, DJ’a Slice’a, DJ Yasu, Roberta Maleticka, Acharu, Thurro i Hajara. Natomiast w taki oto sposób podsumowuje krążek Marchitect:

Each song was meant to stand alone on its own, but come together with the rest of the album, to form the complete musical picture.

Wydawnictwo promują dwa single – „In The Zone” i „Do You Know”. The 49ers zaprezentowali również promomix „Musaic”, dostępny do odsłuchu poniżej. Jas Mace i Marchitect kolejny raz udowadniają, iż są wartościowymi artystami, którym warto przyjrzeć się bliżej i zapoznać się z ich twórczością.

Tracklista

 1. Intro (prod. SoulChef)
 2. Brother’s Keeper (prod. SoulChef)
 3. Do You Know feat. DJ Slice (prod. SoulChef)
 4. I Wish (prod. Hiro a.k.a Melodiverse),  saksofon: Robert Maletick
 5. We’re Live feat. DJ Yasu (prod. SoulChef)
 6. We Get Drunk (prod. SoulChef), scratche: Marchitect
 7. Another 49 Hours (prod. Marchitect)
 8. In The Zone feat. 2Mo’key & DJ Chika (prod. SoulChef)
 9. Every Body Needs Somebody (prod. Think Twice)
 10. I Don’t Know Why feat. Hajar & Thurro (prod. SoulChef)
 11. Dreamin’ (prod. SoulChef)
 12. More Than Friends (prod. SoulChef)
 13. This Goes Out To You feat. DJ Slice, Roshi, & Ray-Law (prod. SoulChef)
 14. Reminisce feat. Acharu & Tribeca (prod. LEMS)
 15. iGotcha (prod. Funtasma) (The Sun & Sophisticated Freaks) – Bonus Track