Nieve - Playback LPSzybki rozwój nowych form promocji i marketingu w branży muzycznej wymusza na artystach kreatywność i rozwiązania, które jeszcze kilka lat temu zostałyby uznane za niekonwencjonalne. Obecnie w internecie usiłuje każdy zaistnieć, co powoduje znaczne zwiększenie konkurencji na rynku płytowym i trudniejszą walkę w dotarciu do odbiorców. Na porządku dziennym stało się zamieszczanie w sieci wydawnictw do darmowego odsłuchu. Również wydawanie teaserów poprzedzających album danego artysty, często skonstruowanych na zasadzie darmowych EP-ek zawierających utwory z nadchodzącego longplaya nie stanowią żadnego novum. Tak pokrótce można scharakteryzować obraną formę e-marketingu najnowszego albumu kalifornijskiego Emcee Nieve, który kilka tygodni temu wydał „Playback LP”.

Hip hop silnie inspirowany jazzem, z czysto undergroundową duszą trafia w gusta wysublimowanych słuchaczy. Zazwyczaj artyści oraz wytwórnie płytowe stawiające przede wszystkim na poziom artystyczny nie zabiegają o zbędny rozgłos, docierając do wyselekcjonowanej niszy odbiorców. Poszukując labeli spełniających powyższe założenia wypadałoby zwrócić się w stronę Dalekiego Wschodu. Do jednej z najprężniej działających wytwórni z Kraju Kwitnącej Wiśni należy Goontrax. Właśnie ta oficyna wydawnicza we współpracy z Kitchen Dip Recordings wydała na rynek najnowszy materiał Nieve. „Playback” składa się z dwóch części. 12 grudnia ub.r. odbyła się premiera „Playback LP”, które trafiło do sprzedaży nakładem japońskiego labelu. Album zawiera 14 kompozycji opartych o spokojne, melodyjne produkcje, okraszone gościnnymi występami Tunjiego, Ine, Kamyara, Noah Kinga & A-Duba oraz Lory Vladovej. Z zawartością płyty można zapoznać się rzecz jasna odwiedzając stronę Nieve na Bandcampie.

Tracklista (Playback LP)

 1. Playback feat. Ine
 2. California feat. Tunji of Inverse
 3. Just Go
 4. Still You Gotta Rise
 5. Troubles of the Past
 6. There For Me
 7. Straight To Yo Mama feat. Kamyar
 8. First Day
 9. Revolutionary Action
 10. Life’s So Hard feat. Noah King & A-Dub
 11. You Never Know
 12. Doin’ That Today
 13. Blue Magic feat. Ine
 14. Ride For Me feat. Lora Vladova

Nieve - Playback EPGoon Trax ściśle współpracuje z Kitchen Dip Recordings, czego dowodem są działania promocyjne związane z wydaniem płyt SoulChefa. Drugi z wymienionych labeli specjalizuje się w darmowych wydawnictwach, co zostało podtrzymane przy wydaniu „Playback EP”. Na płycie znajdziemy pięć tracków pochodzących z longplaya Nieve. Rezydujący w Los Angeles raper prezentuje solidny warsztat, który można scharakteryzować jako dojrzałą fuzję klasycznego hip hopu i jazzu. Nieve – japoński łącznik pełną gębą.

DOWNLOAD Nieve – „Playback EP”

Tracklista (Playback EP)

 1. Playback feat. Ine
 2. California feat. Tunji
 3. Doin That Today
 4. Revolutionary Action
 5. Life’s So Hard feat. Noah King & A-Dub