Epsilon Project - AudacityPomiędzy przeglądaniem kolejnych nowości płytowych, warto również przyjrzeć się wydawnictwom płytowym sprzed kilku miesięcy. Obecnie, różnica w czasie pomiędzy ukazaniem się danej płyty w wersji digital, a wydaniem krążka w fizycznym formacie może liczyć nawet pół roku. Do tej granicy zbliżyła się grupa o nieco tajemniczej nazwie Epsilon Project, która dopiero po pięciu miesiącach od oficjalnej premiery zdecydowała się na wypuszczenie na rynek płytowy ostatniej EP-ki, „Audacity”, w formacie CD.

Kalifornijski kolektyw nie jest szczególnie znany w Polsce, więc rzeczowo przedstawię zespół na łamach U Call That Love. Epsilon Project na co dzień rezyduje w miejscowości Oxnard (położonej na zachód od centrum Los Angeles), skąd wywodzą się chociażby członkowie Lootpack, Roc C, Medaphoar, czy Oh No. W skład grupy wchodzi aż siedem osób – DexRiff (Raff McGriff), J-Pro, Unxpect, MP (Antidote), Calmplex, Verb-T i DJ Armani. Pierwsza trójka zajmuje się rapowaniem, kolejne trio oprócz nagrywania wokali dorzuca również beaty, a zajęcia ostatniej postaci z zespołu nie trzeba wyjaśniać. Epsilon Project ma na swoim koncie kilka wartościowych wydawnictw płytowych. Na lokalnej scenie hip hopowej szerzej zaistnieli dzięki albumom z 2007 roku  – „Raising The Bar” oraz „Laboratorian Saga”. Dzięki pierwszej płycie uzyskali większy rozgłos i doczekali się pochlebnych recenzji w mediach internetowych (Okay Player, Rap Reviews). Ubiegłoroczny materiał, „Freeloader EP” także wzbudził zainteresowanie wśród słuchaczy oraz dziennikarzy. W taki oto sposób Epsilon Project zdobywał kolejne szczeble na hip hopowej scenie.

W styczniu 2010 roku ukazały się dwa solowe wydawnictwa Dexa„Dex vs Dynamite! EP” i „Delux Music EP”, stanowiące niejako wstęp do czwartej płyty Epsilon Project. Pod koniec maja ub.r. nadszedł czas na „Audacity”. Dziewięć premierowych utworów grupy opartych o produkcje Keva Browna, DJ’a Vadima, Oh No, czy Supa Koopa (świetnie brzmiący pseudonim w języku polskim, nieprawdaż?) przypadną do gustu słuchaczom hip hopu w klasycznym wydaniu. Niemal pięć miesięcy po oficjalnym wydaniu EP-ki, doczekaliśmy się również zremiksowanej wersji płyty, za którą jest odpowiedzialny Preme. „Audacity Remix Edition” jest promowane teledyskiem powstałym do utworu „Get Live Remix”.

„Audacity” jest dostępne w formacie MP3 oraz specjalnym limitowanym wydawnictwie, zawierającym oryginalną wersją EP-ki (MP3), płytę CD w postaci dwóch edycji krążka, t-shirt Epsilon Project, torbę sportową, plakat i naklejkę. „Audacity Limited Edition” kosztuje jedynie $25, co powinno tym bardziej zachęcić do złożenia zamówienia za pośrednictwem Bandcampa.

Tracklista

  1. A.O.D Intro
  2. Audacity Of Dope (prod. Sieze 1)
  3. Turn It Up (prod. Supa Koopa)
  4. Inspiration (prod. Kev Brown)
  5. America (prod. DJ Vadim)
  6. In God We Trust (prod. DJ Sean)
  7. Poor World feat. Mr. Lee G (prod. Oh No)
  8. Sleeping Giant feat. Dopamine Rush (P.O.E)
  9. Deranged Vets (prod. V.I)