Nowa odsłona U Call That Love

Fot.: Patrycja Wąsowska

W przeciągu ostatniego 1,5 roku nie byłem specjalnie aktywny w sferze muzycznej. Gwoli ścisłości, to w większości pozostałych aspektów byłem pozbawiony energii, co ostatecznie przełożyło się na znacznie okrojoną działalność U Call That Love. Pomimo tego iż przez ostatnie miesiące miałem duże wątpliwości odnośnie przyszłości zapoczątkowanego blisko 8 lat temu przeze mnie projektu, to nie zamierzam tego zakończyć. Przede mną leży mnóstwo nieskończonych mniejszych i większych przedsięwzięć, drugie tyle znajduje się obecnie w różnych fazach rozwoju. Zanim jednak przejdę do nich, to skupię się na omówieniu bieżącego funkcjonowania strony głównej mojego projektu (w kompletnie nowym wydaniu) oraz witryn pokrewnych. Nowa odsłona U Call That Love przygotowana z myślą o wszystkich miłośnikach hip hopu z duszą.

Po dłuższej przerwie strona główna UCTL zyskała zupełnie nowy wygląd. Layout witryny kapitalnie przebudowano, dotyczy to każdej sekcji. Dzięki wprowadzonym modyfikacjom i usprawnieniom strona www U Call That Love uzyskała pełną responsywność i znacznie lepszą czytelność oraz dostęp do informacji. W dalszym ciągu poprawiam widoczność poszczególnych artykułów na witrynie, całkowite dostosowanie wpisów do istniejącego motywu zajmie kilka tygodni, co jednak w żaden sposób nie rzutuje na korzystanie z witryny. W najbliższej przyszłości nie zajdą już gruntowne zmiany na stronie głównej, jedynie może pojawić się inne tło niż obecne.

We wstępie wspomniałem również o witrynach pokrewnych, stanowiących istotną rolę w całej działalności U Call That Love (komplet linków na koniec wpisu). Wszystkie dodatkowe miejsca, w jakich działam widnieją w pasku bocznym oraz stopce na stronie głównej UCTL. Kilka słów więcej o tych elementach składowych całego przedsięwzięcia. Za priorytet uznałem Twittera, głównie ze względu na większy wkład w funkcjonowanie U Call That Love, jak i wydajniejszą platformę do bezpośredniego nawiązywania kontaktów i docierania z wpisami do odbiorców. W dalszej kolejności znajduje się fan page na Facebooku, na którym wciąż będą pojawiać się wpisy. Powoli rozwijam działalność na Instagramie, co w niedalekiej przyszłości powinno zaprocentować. W związku z nadchodzącą serią miksów i mixtape’ów ważnym miejscem wkrótce stanie się Mixcloud. Jeżeli jesteście zwolennikami Pinteresta, to również tam znajdziecie profil U Call That Love. Poza tym istnieje jeszcze Google Plus czy Tumblr, lecz obie witryny póki co są jedynie dodatkiem do pozostałych. Natomiast w przygotowaniu znajduje się profil UCTL na Issuu, na którym będą publikowane niebawem mniej i bardziej obszerne materiały publicystyczne.

Po swoistym liftingu, jaki przeszła strona www U Call That Love, wypada też wspomnieć o tematyce witrynie. Niestety rozczaruję co poniektórych, ponieważ w dalszym ciągu będę zajmował się niezależną stroną rapu i muzyki instrumentalnej z całego świata. Wszelkie odmiany mainstreamu sporadycznie pojawią się na łamach witryny, aczkolwiek znalazło się kilka tematów z głównego strumienia, które wylądują tej wiosny u mnie. Wciąż będę kładł nacisk na umieszczanie rozległych artykułów, przeważnie o poszczególnych płytach wybranych wykonawców. Z drugiej strony, każdego miesiąca nie zabraknie recenzji, wywiadów, informacji o wydarzeniach koncertowych oraz miejsca dla stałych rubryk – Classic Hip Hop Videos czy „Z dolnej półki”. Po lekkim przeobrażeniu powrócą na stronę cotygodniowe informacje ze świata muzycznego. Z kolei nowością będzie zakrojona na szerszą skalę działalność wydawnicza, nie tylko pod względem ww. projektów muzycznych przeznaczonych na Mixclouda, jak i tematycznych opracowań, podsumowań i list muzycznych, zawierających wyselekcjonowane tytuły według specjalnie dobranego klucza.

Na koniec pragnę podziękować za każdy najmniejszy objaw zainteresowania z Waszej strony. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego iż część osób wyczekiwała powrotu U Call That Love. W końcu od początku działalności kieruję to wszystko do sympatyków undergroundowej półki hip hopu, których nadal można spotkać w Polsce. Za każdym razem jest mi niezmiernie miło, gdy następnie nawet pojedyncze osoby kojarzą indonezyjski boom-bap, nowozelandzki jazz-hop czy inną stroną współczesnego amerykańskiego rapu. Pamiętajcie, że to wszystko płynie prosto z serca i duszy, gdyż bez tego żaden przejaw ludzkiej działalności nie ma racji bytu.

Specjalne podziękowania za nowy wygląd strony głównej U Call That Love należą się Piotrowi Janiakowi z Delta Codes.

Witryny pokrewne U Call That Love:

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz