Nowe informacje o Beat Battle PoznańPod koniec września opublikowałem w serwisie artykuł o przygotowaniach do kolejnej edycji Beat Battle Poznań. W trakcie ostatnich tygodni pojawiły się nowe informacje o tym wydarzeniu. Organizatorzy imprezy opublikowali już kompilację zawierającą nagrania uczestników beatbattle.poznan V, ujawnili większość sędziów tegorocznej edycji przedsięwzięcia i rozpoczęli sprzedaż biletów na grudniowy event; trwają też eliminacje do Mistrzostw Polski Beatmakerów. O wszystkim tym oraz innych wiadomościach dotyczących poznańskiego projektu dowiecie się poniżej.

Przede wszystkim poznaliśmy termin finału 6. odsłony RBMA/Elade/Microlab/Beatbattle.poznan. Finałowa rozgrywka odbędzie się 14 grudnia w poznańskim Pawilonie Nowa Gazownia. Ruszyła sprzedaż biletów na tegoroczną edycję wydarzenia.

14 grudnia 2013 roku, Pawilon Nowa Gazownia, ul. Ewangelicka 1, Poznań
Beat Battle Poznań VI
Cena biletu:

 • 19 złotych do końca października
 • 25 złotych w listopadzie
 • 30 złotych w grudniu

Wejściówki dostępne w sprzedaży za pośrednictwem sklepu Proporcji.

W poprzednim wpisie dotyczącym wydarzenia wspomniałem o kilku składowych Beat Battle Poznań. W pierwszej kolejności podałem informacje o składance podsumowującej ubiegłoroczny finał przedsięwzięcia oraz wymieniłem pierwszych dwóch sędziów beatbattle.poznan VI. Trzymając się tej kolejności najpierw przedstawię pełną płytę „VI”.

Wydany przed blisko miesiącem projekt jest kontynuacją wydawnictwa z ub.r., które stanowiło dokumentację zmagań finalistów IV edycji wydarzenia. Tegoroczna kompilacja przedstawia 18 nagrań twórców uczestniczących w ubiegłorocznym finale Beat Battle Poznań. Tracklista wydawnictwa obejmuje utwory m.in. Coka, Szatta, NPoT-a, Booraka, Random Trip, Oera, Toucanstyle’a, Soulpete’a i Kaeesa.

Płyta dostępna do odsłuchu na Soundcloudzie. Wersję fizyczną składanki można nabyć w cenie 19 złotych w sklepie Proporcji.

Tracklista

 1. Cok – Yesterday’s Vision
 2. Lux Familiar – Don’t Blow My High
 3. Szatt – Lonely travel
 4. NPoT – Antyrama (Soundtrack)
 5. Boorak – Félicité
 6. Swingtown – Up to You
 7. Naphta – 66 Atmospheres
 8. Random Trip – Czarny śnieg prosto z Afryki
 9. Oer – Słońce nad Fordonem
 10. Toucanstyle – Night Shifts
 11. Rockets Beats – Start
 12. Globalny Odlot – Nintendo
 13. Soulpete – Efekt Motyla
 14. Górski – Stone Liberty
 15. cas – CloudCutz
 16. Kaees – Tribe’s Playground
 17. Kapah – Skyism (trabka: Michał Wrzosek)
 18. Odaibe – Late Night Fitness over Danube

Poznaliśmy kolejnych sędziów beatbattle.poznan VI. Do Maceo Wyro i Noona dołączyli Czarny i Patr00. Pierwszy z nich wywodzi się z grupy Hi-Fi Banda, z którą wypuścił kilka płyt. Oprócz tego producent ma na swoim koncie współpracę z innymi twórcami oraz solowy album „Niedopowiedzenia”. Z kolei ostatni członek jury dał się poznać z dobrej strony za sprawą wielu projektów (działalność w ramach Ortegi Cartel, Lavoholics i The Jonesz, solowe wydawnictwo „Random Note LP”).

Wszyscy sędziowie będą oceniać podczas 6. edycji RBMA/Elade/Microlab/Beatbattle.poznan, tak jak podczas dwóch poprzednich, uczestników w dwóch kategoriach:

 • Beat show – zakłada walkę między beatmakerami w systemie pucharowym. Uczestnicy, losowani w pary, puszczają swoje podkłady na zmianę
 • Live Act – konkurencja, w której kandydaci prezentują swoją muzykę na żywo przy pomocy dowolnej ilości sprzętu i instrumentów

Zgłoszenia do eliminacji VI Mistrzostw Polski Beatmakerów można nadsyłać do końca października.

Rozmowa z Hubertem Tasem o beatbattle.poznanWięcej szczegółów dotyczących Beat Battle Poznań możecie dowiedzieć się z krótkiej rozmowy przeprowadzonej z Hubertem Tasem, organizatorem tego przedsięwzięcia.

Tegoroczna odsłona Beat Battle Poznań zbliża się już wielkimi krokami. Czy rozpoczynając ten projekt ponad 3 lata temu spodziewałeś się, iż te przedsięwzięcie będzie ewoluowało właśnie w ten sposób?

Nie spodziewałem się niczego i nie miałem oczekiwań. Jedyne emocje jakie wtedy towarzyszyły były związane ze strachem.

W tym roku współpracujecie przy wydarzeniu z różnymi firmami. Co mógłbyś powiedzieć o poszczególnych partnerach wspierających 6. edycję imprezy?

W tym roku wspierają nas 3 firmy. Współpracujemy z Red Bullem, który może pochwalić się jedną z najciekawszych inicjatyw muzycznych – Red Bull Music Academy. Rozmawiałem jakiś czas temu z Mr. Krime’em, który był uczestnikiem w Dublinie w 2001 roku i usłyszałem jak niesamowicie było na tym muzycznym obozie. Warto podkreślić że jeden z członków jury tegorocznej edycji – Maceo Wyro – to pierwszy polski absolwent muzycznej akademii Red Bulla. Nie będę ukrywał, chciałbym żeby nasza inicjatywa szła właśnie w takim kierunku – żeby rywalizacja schodziła na dalszy plan i ustąpiła miejsce wymianie doświadczeń, pozyskania nowych kontaktów, powstania ciekawych kolaboracji. Drugą firmą jest Elade, producent odzieży miejskiej, która wspiera naprawdę ciekawe inicjatywy w naszym kraju np. film dokumentalny „DJ Super Cuts 2”, który całkiem niedawno pojawił się na DVD. Otrzymaliśmy również wsparcie od firmy Microlab, która zapewni ciekawe nagrody w postaci sprzętu muzycznego dla uczestników.

Czym się kierujecie dobierając jury do każdej odsłony projektu?

Trudno odpowiedzieć na to pytanie i pewnie dziwna będzie odpowiedź, ale zawsze staraliśmy się dobrać po prostu osoby z pozytywną aurą. Zdawaliśmy się więc nas instynkt i do tej pory nas nie zawiódł.

Jakimi cechami powinien wykazywać się każdy chętny do wzięcia udziału w imprezie? Czym się różnią pomiędzy sobą kategorie Live Act i Beat Show?

Na pewno otwartością umysłu. Live Act jest kategorią, która wymaga wcześniejszego przygotowanie tzw. rutyny – czyli ułożenia autorskiego występu o długości 4:30 minuty. Można użyć nieskończonej ilości sprzętu, instrumentów muzycznych. Jeżeli zaś chodzi o Beat Show, w tej rozgrywce uczestnicy walczą między sobą w bezpośrednich walkach – prezentując swoje próbki na przemian. Pojedynki w Beat Show przedstawiają się tak, jak choćby w tej potyczce: Boorak vs. Globalny Odlot. Natomiast Live Act wygląda jak w tym pokazie NPoT-a.

Ukazały się już dwie kompilacje podsumowujące poprzednie edycje Beat Battle Poznań. W tym roku czeka nas jeszcze premiera płyty DVD z poprzedniego wydania finału eventu. Czy planujecie jeszcze dorzucić cokolwiek dodatkowego do dalszej promocji projektu poza internetem i radiem?

Staramy się jak możemy wypromować naszą inicjatywę, często jest to praca u podstaw, ale mamy silne wsparcie od naszych serdecznych przyjaciół, których z tego miejsca chciałbym pozdrowić i podziękować za pomoc przy promocji. Zobaczymy jak to wyjdzie dalej, na pewno będziemy się starali poszerzyć pole naszych działań.


Wszystkie dodatkowe informacje i aktualności dotyczące wydarzenia umieszczone są na stronie beatbattle.poznan oraz na Facebooku.