Mikolaj Bugajak - Strange Sounds And Inconceivable DeedsPaździernik obfituje w liczne premiery płytowe. W Stanach Zjednoczonych prawdziwy wysyp płyt przewidziany jest na koniec tego miesiąca (Statik Selektah i Termanology jako 1982, wspólny album Celph Titleda i Buckwilda, Cap-D, Dam-Funk, Kno, Lyrics Born, Madlib, Nottz, Slaine i wiele innych). Natomiast w Polsce również można znaleźć wydawnictwa płytowe godne uwagi. Jednym z nich jest z pewnością „Strange Sounds And Inconceivable Deeds” Mikołaja „Noona” Bugajaka.

Informacja o nowym albumie tego zacnego polskiego producenta to sporego kalibru niespodzianka. Pierwsze wzmianki prasowe o „Strange Sounds And Inconceivable Deeds” Bandcamp pojawiły się we wrześniu, a już teraz płyta dostępna jest w przedsprzedaży. Produkcja zawiera 5 premierowych utworów (na serwisie dostępny jest dodatkowy szósty track), które oparte są o brzmienie syntetyzatora analogowego. W procesie nagrywania materiału uczestniczyło grono muzyków, którzy dodali dźwięki fortepianu, klarnetu, kontrabasu, wiolonczeli oraz instrumentów perkusyjnych. Płynne brzmienie EP zawdzięcza rejestracji przy użyciu lampowego wzmacniacza oraz mikrofonu wstęgowego. Natomiast cały proces edycji barw został dokonany w technice analogowej.

Oficjalna data premiery „Strange Sounds And Inconceivable Deeds” to 14 października (edycja winylowa na rynku płytowym od 5 listopada). Na CD oprócz muzyki, znajdą się pliki z nagraniami w formatach WAV 24-bit oraz MP3 w jakości 320kbs. Wydawcą materiału będzie nowo powstały label, Nowe Nagrania. Dystrybucja albumu została powierzona dla Asfalt Records. Już teraz EP Mikołaja Bugajaka można zamawiać za pośrednictwem Asfalt Shopu. „Dziwne Dźwięki I Niepojęte Czyny” jest dostępne do odsłuchu oraz bezpośredniego nabycia na ww. Bandcampie.

Tracklista

  1. DDINC 01
  2. DDINC 02
  3. DDINC 03
  4. DDINC 04
  5. DDINC 05
  6. DDINC 06