[php function=1]

Oddisee - The Blooming official videoNiezwykle rzadko publikuję na stronie artykuły przedstawiające nowe teledyski. Jak zdążyliście się przekonać, preferuję przytaczać historie o starszych, kultowych i niezapomnianych videoclipach, o których możecie przeczytać odwiedzając kategorię „Classic Hip Hop Videos”. Jednak czasem idę na kompromis i opisuję na U Call That Love najnowsze obrazy powstałe do utworów artystów, jak to było w przypadku klipów Homeboya Sandmana. Ponownie wypada pójść na ustępstwo i rzucić okiem na to, co ciekawego wydarzyło się ostatnio w świecie teledysków. Powód ku temu jest słuszny, gdyż 8 sierpnia odbyła się premiera video nagranego do singla „The Blooming” promującego ostatni album Oddiseego„Odd Seasons”.

Ostatnia pozycja płytowa w dyskografii tego zapracowanego beatmakera i rapera w jednym, ukazała się na rynku fonograficznym 17 maja 2011 roku. „Odd Seasons” to niemal w pełni instrumentalny projekt, zawierający aż 35 kompozycji utrzymanych w klimacie, do którego przyzwyczaił już słuchaczy na poprzednich swoich albumach. Pomimo niewątpliwej jakości i solidności, jaką niesie ze sobą ten materiał, płyta została nieco pominięta i przeszła bokiem. Z drugiej strony, nie ma co się dziwić, ponieważ Oddisee, podobnie jak i reszta jego kompanów z Mello Music Group non stop dostarcza słuchaczom nową muzykę, przez co można się pogubić w natłoku wszystkich wydawnictw. Jednak, pewnikiem jest to, iż w ogóle to nie zraziło rezydującego na Brooklynie artysty, który już zapowiedział kolejny solowy projekt zatytułowany „Rock Creek Park”. Póki co, pozostaniemy przy otoczce związanej z „Odd Seasons”.

Spośród wszystkich utworów znajdujących się na longplayu, „The Blooming” stanowi najbardziej spójny materiał na wykonanie wizualizacji promującej „Odd Seasons”. Realizacji klipu podjęło się belgijskie ZBS Studio, uzyskując bezpośrednią zgodę Mello Music Group na zrobienie tego projektu. Instrumentalne utwory są wymagające i potrafią sprawić kłopoty przy nagrywaniu do nich obrazów. ZBS Studio poradziło sobie z tym doskonale, prezentując historię odnoszącą się do tytułu singla. Efekty ich pracy znajdziecie poniżej.

[php function=1]