RJD2 - The Glow Remixes EPW okresie pomiędzy końcówką roku, a styczniem następnego, zazwyczaj otrzymujemy całkiem sporo informacji o nadchodzących wydawnictwach płytowych. Pomijam tutaj wszelkie nowości na rynku fonograficznym, które ukazały się na nośnikach w ostatnim czasie, gdyż to zupełnie inny temat do dywagacji. Jednym z artystów, szykujących się do wydania nowego albumu jest znany i lubiany – niestety nie DJ Magik, przynajmniej nie tym razem – RJD2. Jego ostatnie poczynania chciałbym przedstawić w niniejszym artykule.

W poprzednim roku popularny producent wypuścił dwie oficjalne płyty – „The Colossus” oraz „Inversions Of The Colossus”, będącą w głównej mierze rozszerzeniem longplaya. Oba krążki spotkały się z umiarkowanym przyjęciem ze strony słuchaczy i mediów, co nie przeszkodziło beatmakerowi w dalszych planach wydawniczych.

Jak już wspominałem na stronie, wszelkiego rodzaju teasery poprzedzające ukazanie się albumów to rzecz równie powszechna w branży muzycznej, niczym double-double uzyskiwane w NBA przez Dwighta Howarda. W przypadku RJD2 wstępem do kolejnego albumu okazała się kompilacja utworów zatytułowana „The Glow Remixes EP”. Remiksy „The Glow”, będącego singlem promującym „The Colossus”, zawarte na EP-ce pochodzą od trzech producentów – Flosstradamusa (nie ma to jak udany pseudonim artystyczny) z Chicago, zwycięzcy konkursu na nową wersję tego tracka Paolo Palazzo oraz nowicjusza Candy’ego Panthera.

RJD2 – „The Glow Remixes EP”

Tracklista

 1. The Glow (Flosstradamus Remix)
 2. The Glow (Paolo Remix)
 3. The Glow (Candy Panther Remix)

RJD2 - We Are The DoorwaysPrzy okazji udostępnienia za darmo „The Glow Remixes EP”, RJD2 zaprezentował dwa utwory z swojego najnowszego krążka – „Then You Hear Footsteps” oraz „The Water Wheel”. Premiera „We Are The Doorways” (sygnowana pseudonimem The Insane Warrior) została ustalona na luty b.r., a już teraz można składać pre-ordery na ten LP. Na artysty także umieszczono ww. tracki, z którymi warto zapoznać się. Z notki umieszczonej w internecie można dowiedzieć się, że materiał w założeniu ma stanowić soundtrack do filmu, który w tym momencie jeszcze nie powstał. W dalszym rozwinięciu informacji prasowej, Bandcampie RJD2 podkreśla, iż inspiracją do stworzenia płyty okazały się horrory i filmy science-fiction z lat 1976-1984. Różne wnioski można wysnuć po tym, a już całkiem niebawem przekonamy się o wartości „We Are The Doorways”.

Tracklista

 1. Thrust and Gain
 2. The Water Wheel
 3. Within The Maze
 4. Then You Hear Footsteps
 5. Black Nectar
 6. Saint Ignatius Belsse
 7. The Mountain
 8. Trail of Fire
 9. Seldom Seen Smith
 10. The Sunshine

Na koniec informacja dla wszystkich kolekcjonerów płyt. RJD2 postanowił ponownie wydać limitowany box, który pierwotnie trafił do sprzedaży w 2009 roku. Zawartość tego wydawnictwa jest doprawdy smakowita – „Deadringer”, „The Horror”, „The Third Hand”, „The Foil Hat”, „The Colossus” (wszystkie w wersji winylowej), (wersja CD) oraz plakat „We Are The Doorways”RJD2. Jednym słowem – nie lada gratka dla diggerów. Z drugiej strony, nieźle trzeba byłoby pokombinować, żeby zdobyć tę paczkę ze względu na limitowaną ilość egzemplarzy liczącą 400 sztuk oraz wysyłkę płyt obejmującą tylko i wyłącznie Amerykę Północną.