Homeboy Sandman - The Good SunPo zapowiedziach wydarzeń kulturalnych przyszła pora na nieco zapomnianą ostatnimi czasy rubrykę premier płytowych. Jednym z ciekawszych wydawnictw płytowych ostatnich tygodni jest bez wątpienia debiutancki album Homeboy Sandmana zatytułowany „The Good Sun”.

Wydawnictwo płytowe, którego oficjalna premiera odbyła się 1 czerwca 2010 było wyczekiwane przez liczne grono słuchaczy oraz krytyków. Wpłynął na to głównie wizerunek Sandmana, w głównej mierze wykreowany prze niego samego. Przez ostatnie dwa lata, Homeboy Sandman często i gęsto występował na undergroundowych eventach w Nowym Jorku i dzięki swojemu wyrazistemu stylowi z miejsca trafił do wielu odbiorców. Dodatkowo na każdym kroku utwierdzał w przekonaniu, iż w luźny sposób podchodzi do hip hopu, przede wszystkim będąc jego pasjonatem i entuzjastą. W ten właśnie sposób, bez szczególnej kampanii promocyjnej i wydatkom na marketing, udało mu się zdobyć lokalne uznanie.

W 2008 roku temu ukazał się materiał Sandmana„Actual Factual Pterodactyl” lecz po pewnych perturbacjach nie doczekał się miana oficjalnego wydawnictwa rapera. Dopiero „The Good Sun” (High Water Music), które powstawało przez około 1,5 roku, trafiło na półki sklepowe jako jego pierwszy longplayem. Homeboy Sandman jest mocny lirycznie, posiada niekonwencjonalne flow, co przekłada się na naprawdę wartościową płytę. Należy do tego dodać zacnych beatmakerów, którzy współpracowali przy powstaniu albumu – 2 Hungry Bros, Core Rhytm, DJ Spinna, Psycho Les, Ski Beatz, J57, M Slago, KO Beatz, Ben GrymmKentron The MastadonThieven’ Steven.

Homeboy Sandman wydaje The Good SunNiewątpliwie Homeboy Sandman wywołał szum wokół swojej osoby zwracając uwagę wielu popularnych stron internetowych, bloggerów i mediów. Potwierdzenie tych słów można choćby znaleźć w notkach prasowych poświęconych raperowi:

The only thing to expect is to not know what to expect. (The Source Magazine)
Sharp lyrics and irresistibly melodic flow… form an elastic instrument few mcs can match. (XXL Magazine)
Lyrical monster, with an endless supply of wordplay and the ability to employ supernatural, off-beat flows. (Okayplayer.com)

Poniżej zamieszczam następujące nagrania video: record release party teaser „The Good Sun” nagrany przez Who Is Chilly S?, wywiad z Homeboy Sandmanem przeprowadzony przez EOW Entertainment podczas tegorocznego SXSW oraz krótką wypowiedź General Stelle (Smif-N-Wessun) na temat artysty.

Aktualizacja: W sieci pojawiły się klipy promujące „The Good Sun”. Więcej o tych obrazach znajdziecie w innych artykułach opublikowanych w serwisie.

Tracklista

 1. Core Rhythm (prod. Core Rhythm)
 2. The Carpenter (prod. 2 Hungry Bros)
 3. Not Pop (prod. Core Rhythm)
 4. Yeah But I Can Rhyme Though (prod. Ski Beatz)
 5. Table Cloth feat. Fresh Daily (prod. M Slago)
 6. Low Co. (prod. Psycho Les)
 7. Mean Mug (prod. Ben Grymm)
 8. The Essence (prod. 2 Hungry Bros)
 9. Strange Planet (prod. KO Beatz)
 10. Being Haved (prod. DJ Spinna)
 11. The Things They Carried feat. John Robinson & Daniel Joseph (prod. Core Rhythm)
 12. Calm Tornado (prod. Thieven’ Steven)
 13. Listen (prod. Kentron The Mastadon)
 14. Angels With Dirty Faces (prod. J57)