Apollo Brown - The ResetMello Music Group należy obecnie do ścisłej czołówki wśród niezależnych hip hopowych wytwórni płytowych. Do szerokiego grona artystów nagrywających dla tego labelu (m.in. Oddisee, yU, Diamond District, Kenn Starr, Trek Life, Finale, Dudley Perkins, Georgia Anne Muldrow) dołączył niedawno producent pochodzący z Detroit, Apollo Brown.

Apollo Brown - Skilled TradeApollo jest przedstawicielem nowej fali producentów, którzy w niedalekiej przyszłości mogą wyznaczać trendy i stanowić wzory dla kolejnych rookies. Po raz pierwszy beatmaker pokazał się szerzej słuchaczom za sprawą mixtape’u wydanemu w 2007 roku – „Skilled Trade”. Materiał zawiera 30 instrumentalnych utworów i został w całości za darmo udostępniony. Poniżej krótka wypowiedź artysty o tym wydawnictwie oraz tracklista beat tape’u.

Really, the inspiration behind putting this project out was to get a little bit of my sound out of the bedroom and into the streets.

UPDATE: „Skilled Trade” można znaleźć na Bandcampie.

Tracklista

 1. Intro – Work
 2. Migrate
 3. Substance
 4. Hold Me Down
 5. Down There
 6. We Almost Lost Detroit (RIP. J Dilla)
 7. Shivers Down My Spine
 8. Way Back
 9. Legend
 10. Spoiled Coffee
 11. The Turning Key
 12. What You Need
 13. Ninety-two (Gone)
 14. Without Jan (Mom)
 15. Can It Be
 16. Invisible
 17. To My Establishment
 18. Press Ya Luck
 19. Custom
 20. From One To Won
 21. Empty World
 22. Poverty’s Pair Of Dice
 23. The Squeeze
 24. Born On Halloween
 25. Passin’ Time
 26. The Question
 27. My Steelo (Check My Credentials)
 28. Too Much
 29. Bang Bang
 30. Outro – Change

Kolejnym krokiem w karierze muzycznej Apollo Browna był kolejny mixtape „Make Do” z zeszłego roku, będący również zbiorem instrumentali. Obie produkcje przyniosły beatmakerowi lokalne uznanie i dzięki nim został zauważony przez Mello Music Group. Oddisee wraz ze swoimi współpracownikami, skwapliwie wykorzystali nadarzającą się okazję i podpisali kontrakt płytowy z mieszkańcem Motor City. Po tym sprawy nabrały większego tempa i już wiosną b.r. ogłoszono koniec prac nad debiutanckim albumem Apollo zatytułowanym „The Reset”. Materiał zawiera 15 utworów pochodzących z katalogu Mello Music Group, które zostały poddane gruntownej obróbce. Nagrania uzyskały nowe brzmienie, dograno nowe zwrotki, refreny i hooki. Nie są to zwyczajne remiksy lecz pełnoprawne tracki, w doskonały sposób definiujące styl Apollo Browna. Podkreśla to także wymowna okładka albumu, idealnie podkreślająca kształt albumu.

„The Reset” otwiera listę longplayów, które w całości zostaną wyprodukowane przez Apollo Browna w 2010 roku. Wydawnictwo można odsłuchać oraz nabyć za pośrednictwem Bandcampa. W drugiej połowie roku należy spodziewać się następujących projektów z udziałem tego utalentowanego artysty: „Brown Study” z Boog Brown, „Daily Bread” z Hassaanem Mackeyem i „Gas Mask” w ramach grupy The Left.

Jak wspomniałem na wstępie do tego wpisu, Mello Music Group zasługuje na ogromny szacunek. Więcej informacji o ostatnich działaniach wytwórni już niebawem na U Call That Love.

Tracklista

 1. Our Time (Intro)
 2. Hungry feat. Rapper Big Pooh & Black Milk)
 3. Lower the Boom feat. Kenn Starr, Oddisee & Sareem Poems
 4. Beauty of a Day feat. The Regiment
 5. Real Detroit feat. The Left
 6. Seasons feat. Stik Figa
 7. Brag Language feat. Buff 1 & Magestik Legend
 8. Streets Won’t Let Me Chill feat. Diamond District
 9. Balance feat. John Robinson & Kenn Starr
 10. Turn & Run feat. MED & Rapper Big Pooh
 11. Odds Ain’t Fair feat. Hassaan Mackey
 12. Brainwash feat. yU, Grap Luva & Finale
 13. Just Think feat. Magestik Legend
 14. Propa feat. Oddisee & Tranqill
 15. Ghetto Soul Music feat. Dudley Perkins, Prince Po & Finale