Saigon - Warning Shots 2Jak zdążyliście zauważyć, sumiennie informuję od wczoraj o nowościach płytowych jakie trafiły na rynek muzyczny w ciągu ostatnich tygodni. Do tego grona dokładam kolejny album a raczej produkcję dryfującą pomiędzy street albumem, a mixtapem, którego autorem jest raper pochodzący z Brooklynu o pseudonimie zaczerpniętym z jednej książki opisującej wojnę w Wietnamie.

Saigon, bo o nim mowa, na początku października wydał płytę zatytułowaną „Warning Shots 2” pod skrzydłami labelu Amalgam Digital – zabawna historia, ponieważ kontrakt z tą wytwórnią ma podpisany także Joe Budden, z którym to Saigon miał jeszcze niedawno beef. Z drugiej strony, nowojorski raper jest jedną z najbardziej konfliktowych postaci działających obecnie na scenie hip hopowej i pozostaje w chłodnych stosunkach z wieloma innymi raperami (najgłośniejszym echem odbił się beef z Prodigym z Mobb Deep). „Warning Shots 2” jest sequelem do street albumu artysty wydanego w 2004 roku i pełnoprawnym longplayem w dorobku muzycznym wykonawcy. Wspominam o tym nieprzypadkowo, ponieważ debiutancki LP Saigona „The Greatest Story Never Told” oryginalnie miało się ukazać w…2005 roku. Liczne perypetie rapera związane z kłopotami z prawem oraz niejasną sytuacją z wytwórniami płytowymi (m.in. zerwanie kontraktu z Atlantic Records) spowodowały, iż płyta do tej pory nie ujrzała światła dziennego i stanowi niekończącą się historię. Na pomyślny koniec sprawy związanej z ukazaniem się na rynku płytowym oficjalnego debiutanckiego materiału rapera przyjdzie nam jeszcze poczekać, póki co zajmijmy się ostatnim street albumem artysty.

„Warning Shots 2” zawiera 16 tracków z gościnnymi udziałami m.in. Quana, Grand Puby, Ransama i Lil Fame’a. Obsada beatmakerska jest dosyć ciekawa, gdyż do powstania tego materiału przyczynili się Buckwild, Canei, Coleen, Web, Doc Ish, Just Blaze, K Salaam, Beatnik, Mafioso, Oddisee, Pro Logic, Scram Jones i Tommy Tee. Wydawnictwo płytowe jest promowane bezbłędnym teledyskiem nakręconym do utworu „For Some P*ssyy”. Wyprodukowany za minimalne koszty, ale jakże interesujący (nie tylko ze względu na słodką blondynkę występującą w klipie).

UPDATE: Saigon nakręcił drugi teledysk promujący „Warning Shots 2”. Klip nagrano do utworu „Fatherhood”.

Tracklista

 1. Nothing Comes Easy
 2. That’s Not What’s Up feat. G.Soul
 3. Fatherhood (Rayne Dior) feat. Lokz
 4. All Around The World feat. G.Soul
 5. For Some P*ssy Part 1 feat. O.J. Da Juiceman
 6. Cookies & Milk Introducing Young Boombaya & A.P.
 7. Be On Time
 8. G Optified (Tommy Tee’s Theme Sampler)
 9. F*ck Me, F*ck You feat. Quan And Ransom
 10. Rusty Gunz feat. Lil’ Fame of M.O.P.
 11. Aye Aye Aye N*gga
 12. Who Can Get Busy feat. Grand Puba
 13. Copping Please
 14. For Some P*ssy Part 2
 15. Saiiiiii Outro
 16. Gotta Believe It