Oficjalne info dotyczące Festiwalu ŻubrOFFka 2009W najbliższych dwóch tygodniach będę do znudzenia wręcz informował o zbliżającym się wielkimi krokami Festiwalu ŻubrOFFka 2009. W końcu nie zdarza się zbyt często aby jednego weekendu Białystok odwiedzili artyści pokroju DJ’a Fooda i Roba Swifta. Poniżej zamieszczam ogólne info dotyczące tego wydarzenia kulturalnego, a następnie przyjdzie kolej na szczegóły eventów zaplanowanych w dniach 3-6 grudnia.

IV Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻubrOFFka odbędzie się w dniach 3 – 6 grudnia 2009 w Białymstoku. Organizatorem wydarzenia jest Białostocki Ośrodek Kultury oraz działający przy nim Dyskusyjny Klub Filmowy „GAG”.

Festiwal jest imprezą otwartą i bez granic, szanującą odmienność oraz różnorodność tak charakterystyczną dla podlaskiej ziemi, miejscem spotkań twórców otwartych na świat, ludzi, posiadających poczucie humoru oraz ceniących naturę i jej wytwory. Nasza impreza stara się być platformą wymiany idei i myśli, która umożliwi kreatywne spotkania twórców ze Wschodu i Zachodu.

Pokazy festiwalowe oraz wydarzenia towarzyszące odbywać się będą w kinie Forum i klubie Fama oraz zaprzyjaźnionych miejscach – Galeria Arsenał, Uniwersytet w BiałymstokuWydział Pedagogiki  i Psychologii, dworzec PKP, Liceum Plastyczne w Supraślu oraz kawiarnia Kopiluwak.

Oprócz projekcji konkursowych– do festiwalu zakwalifikowaliśmy 61 filmów z Polski i całego świta, przewidujemy szereg atrakcji filmowych m.in:

  • premierowy pokaz w Białymstoku najnowszego, wykonanego w technice 3D, filmu Tomasza Bagińskiego „Bieg” oraz pokaz filmu „Kinematograf”
  • retrospektywa Międzynarodowego Festiwalu Animacji ReAnimacja 2008/2009
  • filmy na granicy – Grenzland FilmTage Selb
  • pokaz filmów z Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Komórkowych „OFFK-a” w Łodzi
  • pokaz filmów z toruńskiego Tokifest
  • pokaz japońskich filmów z Japan Media Arts Festival 2008
  • kultowy Amerykański Film Reklamowy 2009

Organizatorzy przedsięwzięcia przygotowali także atrakcje muzyczne z całego świata m.in: audiowizualne show kultowego przedstawiciela londyńskiej wytwórni płytowej Ninja TuneDJ’a Fooda, legendy turntablismu Roba Swifta (The X-Ecutioners, ILL Insanity) ze Stanów Zjednoczonych, nieprzewidywalnych i cudownie funkowych szaleńców z Łąki Łan elektronicznego i nastrojowego powiewu z litewskich pejzaży Golden Parazyth a wszystko to urozmaicone i wzbogacone perełkami podlaskiej sceny muzycznej.