IMAKEMADBEATS - IMAKEMADBEATSZmiana pokoleniowa wśród producentów hip hopowych jest coraz bardziej zauważalna i staje się akceptowana przez środowisko muzyczne. Owszem, niektórzy przedstawiciele starej gwardii mają się całkiem dobrze – Large Professor, Pete Rock, Ski Beatz, Buckwild, DJ Premier, w dalszym ciągu tworząc tłuste i soczyste beaty. Jednakże, trudno nie zauważyć nowej fali beatmakerów, którzy odważnie poczynają sobie na scenie muzycznej. Pomijając już rozpoznawalnych artystów młodego pokolenia (Oddisee, Apollo Brown, Black Milk, MoSS, Jake One), w kolejce do uznania i otrzymania szacunku od słuchaczy i branży hip hopowej ustawiają się już kolejni producenci. Jednym z nich jest rezydujący w Nowym Jorku beatmaker o charakterystycznym pseudonimie, IMAKEMADBEATS, którego debiutancki album ukazał się 18 stycznia 2011 roku.

Chwytliwy pseudonim artystyczny poparty enigmatycznym i wzbudzającym ciekawość imagem, to żadne novum na scenie muzycznej. Z drugiej strony, ksywy obrazujące w idealny sposób warsztat oraz twórczość poszczególnych artystów podnoszą rangę i dodają splendoru. W końcu pseudonimy w pełni odzwierciedlające to, co ma do zaoferowania artysta nie należą do częstych zjawisk. W przypadku IMAKEMADBEATS mamy do czynienia z świetnie dopasowanym przydomkiem, stanowiącym już w tym momencie rozpoznawalną wizytówkę producenta w świecie hip hopowym.

Po raz pierwszy, brooklyński beatmaker zaprezentował się słuchaczom w maju 2009 roku, kiedy to wydał wraz z Roc C „The Transcontinental” (dystrybucja E1 Entertainment). Projekt przyniósł pochlebne recenzje oraz obfitował w gościnne występy m.in. Oh No, Rappera Big Pooh, Rakaa Iriscience, Chino XL i Wildchilda (wybrane utwory z płyty znajdziecie na Bandcampie). Bezpośrednio przed wypuszczeniem debiutanckiej płyty, IMAKEMADBEATS przygotował podwójny darmowy materiał „Daylight”/”Nightlight”. Do współpracy nad tymi wydawnictwami płytowymi zostali zaproszeni Butta Verses oraz Midaz The Beast. Raperzy zostali odpowiednio narratorami „Daylight EP” i „Nightlight EP”. Początkowo EP-ki były dostępne do bezpłatnego pobrania ze strony Doxside Music Group, natomiast w tym momencie trwają prace nad wersjami fizycznymi obydwu produkcji.

„IMAKEMADBEATS” ujrzało światło dzienne na początku 2011 roku. Producencka płyta IMAKEMADBEATS zawiera 16 co najmniej porządnych tracków, definiujących styl muzyczny młodego beatmakera. Pomimo tego, iż od gościnnych udziałów plejady raperów i wokalistów na tym albumie może rozboleć głowa, to nie należy ani przez chwilę mieć wątpliwości, kto jest wiodącą postacią na tej płycie. Członek Doxside Music Group i Domination Recordings zadbał o znakomite brzmienie longplaya, pokazując, że nie trzeba sugerować się nowymi trendami w muzyce, aby dostarczyć mocne, szalone i klasyczne instrumentale. Wśród gości na „IMAKEMADBEATS” warto wyróżnić TzariZMa, Black Milka, Hezekiah, Steele’a, Roc C, Mic Geronimo, Planet Asia, czy Magestik Legenda.

IMAKEMADBEATSAlbum producencki IMAKEMADBEATS dostępny jest w sprzedaży za pośrednictwem iTunes, Amazonu i Bandcampa (wersje digitalowe), jak i sklepu Doxside Music Group (fizyczne wydania LP). Również na Bandcampie możecie zapoznać się z zawartością materiału. Dodatkowego smaczku wydania „IMAKEMADBEATS” dodaje jedna z form promocji wydawnictwa. W końcu, niecodziennie album muzyczny jest promowany poprzez grę utworzoną specjalnie na potrzeby kampanii marketingowej produktu.  IMAKEMADBEATS: The Game opiera się na wcieleniu się w producenta muzycznego, którego zadania rosną wraz z pokonywaniem kolejnych poziomów. Grę możecie pobrać w tym miejscu (dostępną na następujące systemy operacyjne: Windows XP/2003/Vista/Server 2008/7, Mac OS X 10.3/10.4/10.5/10.6/10.5 PPC/Intel).

Tracklista

 1. The Same feat. J Freedome
 2. 365 feat. TzariZM, Illustrate, Greg Barbone, Ryan Gilligan
 3. Heard Of Me feat. Black Milk, Butta Verses, TzariZM
 4. What’s It Gonna Be feat. Hezekiah, Keziah, Thomas Clay
 5. Revenge NYC feat. Steele of Smif N Wessun, O-Smash, Wayne White
 6. I Bet feat. J Freedome, Von Pea, and Xodus
 7. Corporate N Gommorah feat. Synopse, Icon The Mic King, Rugged
 8. Spazz feat. Planet Asia, TzariZM
 9. The Clapz feat. Magestik Legend, Lenny Williams
 10. Twisted Heart / Congratulations feat. MidaZ, Roc C, Mic Geronimo
 11. Triple Jeopardy feat. Alucard, Critical, Ide
 12. Imakemadbeats feat. Midaz, J Kroaz
 13. Are You Ready feat. Magestik Legend, Tiffany Paige, A Kid Called Fresh
 14. Heard Of Me feat. Black Milk, Butta Verses, MidaZ, TzariZM (Dirty Socks Remix)
 15. Science Eq feat. Midaz, Critical, Sabac Red of Non-Phixion
 16. Return With a Mask On feat. MidaZ, J Freedome, Jaye Severe