Onra zagra w Bialymstoku - 27.04.2013, klub MetroW kwietniu czekają na nas spore atrakcje związane z imprezami kulturalnymi na terenie całego kraju. Pomimo tego iż zima nieustannie króluje, to za sprawą ciekawie zapowiadających się wydarzeń możemy spodziewać się sporego ożywienia w różnych kręgach muzycznych. Ten miesiąc to też wytężony okres prac nad przygotowaniem festiwali muzycznych, które już teraz przyciągają swoich sympatyków. Część kwietniowych imprez stanowi przedbiegi przed zapowiadanymi większymi muzycznymi przedsięwzięciami. Jeden z takich eventów wypadnie 27 kwietnia w Białymstoku, kiedy to w tamtejszym klubie Metro wystąpi francuski producent Onra wspierany przez Teielte, Dtekka i Auricoma. Wydarzenie zapowiada tegoroczną edycję Original Source Up To Date Festivalu.

27 kwietnia 2013 roku, klub Metro, ul. Białówny 8/1, Białystok
Original Source Up To Date Festival pres. Onra
Wystąpią:

  • Onra (All City Records, Fool’s Gold)
  • Teielte (U Know Me Records)
  • Dtekk (Technosoul, Uptodate.pl)
  • Auricom (Uptodate.pl)

Start: godz. 21:00
Cena biletu: wejściówki w dniu imprezy w cenie 10 zł do godz. 22:00, 15 zł po tej porze. Bilety dostępne do nabycia przy wejściu do klubu.

Onra – popularny francuski beatmaker związany z labelami All City Records i Fool’s Gold, będący na fali wznoszącej od kilku lat. Arnaud Bernard wychował się na hip hopie, czerpiąc inspiracje z wielu różnych stylów. Już jego pierwsze utwory ze wspólnego albumu z Quetzalem („Tribute”) były grane przez tak wielkie nazwiska świata muzycznego, jak Giles Peterson czy Benji B. W 2006 roku artysta odbył pierwszą podróż do kraju swoich przodków, Wietnamu, skąd udało mu się przywieźć kolekcję chińskich i wietnamskich płyt winylowych. Wynikiem samplingu tych wydawnictwo jest pierwsza część „Chinoiseries” zawierająca choćby utwór „The Anthem”, które znacząco wpłynęły na jego dalszą karierę muzyczną. Nagrania beatmakera zaczęły się pojawiać w reklamach telewizyjnych i kompilacjach, a on sam został zaproszony do udziału w Red Bull Music Academy przed 5 laty. Przedostatnia płyta Onry„Long Distance” – wydana przez All City Records, to wypadkowa wpływu muzyki z lat 80.tych, electro-funku, boogie i współczesnego soulu. Kolejne projekty paryżanina – „Chinoiseries Pt 2” i „Deep In The Night” przyczyniły się do dalszego wzrostu popularności tego twórcy. Już za 3 tygodnie będzie można zobaczyć, jak Onra wypada na żywo.

Teielte – rodzimy producent z kręgów szeroko pojętej elektroniki. W 2010 roku ukazał się debiutancka płyta artysty wydany nakładem U Know Me Records„Homeworkz”. W następnych latach przyszła kolej na kolejne wydawnictwa – „Selcouth” i „Wooden Love EP”. Ostatni projekt trafił do sprzedaży na płycie CD i winylu. Twórca pochodzący z Płocka uczestniczył też w projekcie „Niewidzialna Nerka” oraz współpracował z różnymi wykonawcami (m.in. Enveem, Kixnare’em, Lower Entrance, En2akiem) dostarczając remiksy ich utworów. Wraz z Pablo Hudinim założył duet Wespół, który wydał singiel „Z Głową W Chmurach”. W tej chwili Teielte przygotowuje się do wypuszczenia nowej EP-ki. Nadchodzący materiał promuje track „Crystal Run”.

Dtekk – człowiek o wielu talentach. Jako DJ spędził już za gramofonami bez systemu DVS 12 lat. Rezydent białostockiego klubu Metro od ponad dekady. Białostoczanin nie przepada o opowiadaniu o sobie i woli, aby jego inicjatywy mówiły o nim. Wśród nich znajdziemy przede wszystkim Original Source Up To Date Festival oraz szereg pozostałych przedsięwzięć (Technosoul, Audiosfera, Secret Location). Na kwietniowej imprezie zaprezentuje on wyjątkową selekcję prawdziwego disco, space-disco, wczesnego electro i electro-funk.

Auricom – jeżeli mieliście kiedykolwiek okazję usłyszeć go w akcji, to pewnie zauważyliście, że jest to jeden z najoryginalniejszych DJ-ów w Polsce. Wulkan energii, charakteryzujący się dynamicznym miksem swoich setów. Białostocki twórca uwielbia scratche i różne nurty muzyczne trap, dubstep i jungle łączone z glitch-hopem i hip hopem: absolutnie zero lęku.