Orion - AlphasJeżeli uważnie obserwujecie działalność U Call That Love, to na pewno zwróciliście uwagę na liczne wzmianki w serwisie i witrynach pokrewnych o producentach z niemal całego świata. Wraz z kolejnymi tygodniami poszerzamy wiedzę o różnych twórcach, a projekty serwowane przez beatmakerów należą do zawsze mile widzianych przez nas. Ostatnio na stronie ukazały się artykuły o wydawnictwach Moodsa (Holandia), Decapa (USA) czy Oatha (Australia). Teraz przyszedł czas, aby ponownie odwiedzić Wielką Brytanię. W dniu dzisiejszym debiutuje na łamach UCTL wykonawca rodem z Londynu, Orion. W tym roku ten producent wypuścił dwie płyty – „Alphas” i „Enemy EP”.

Wśród brytyjskich twórców bez większego problemu natkniemy się na przedstawicieli różnych nurtów muzycznych. Wykonawcy pochodzący z tego europejskiego kraju nierzadko uważani są za progresywnych muzyków, niestroniących od eksperymentów w swoich nagraniach. Orion należy do grupy beatmaker poszukujących nowych środków wyrazu, dobrze odnajdujących się w szeroko pojętej krainie future beats. Z drugiej strony, artysta zamieszkały w Londynie silnie inspiruje się latami 90.tymi w muzyce hip hopowej oraz jazzem, funkiem i soulem w klasycznym wydaniu, co znajduje odzwierciedlenie w jego nagraniach. W ramach przygotowania do wypuszczenia solowego materiału, w listopadzie ub.r. trafiła do obiegu kompilacja „Free Downloads”. Wydawnictwo zawierające luźne tracki ujawniło zalążek możliwości producenta oraz poprzedziło premierę pełnoprawnego debiutanckiego projektu londyńczyka, „Alphas”.

Premierowa płyta Brytyjczyka ukazała się 1 stycznia b.r., będąc niejako prezentem na Nowy Rok dla sympatyków instrumentalnych projektów. Orion solidnie przedstawił się szerszemu gronu słuchaczy na styczniowym albumie prezentowanym przez HardJazz7 Music. Zawartość „Alphas” składa się z 12 tracków utrzymanych w klimacie nagrań sprzed ponad dekady ze współczesnym szlifem producenckim. Brytyjski twórca połączył mocne brzmienie bębnów z jazz-hopem oraz szczyptą nowoczesności. Darmowy beat tape, to także wypadkowa inspiracji mieszkańca Londynu, w których można wyłapać elementy łączące jego styl z twórczością Wu-Tang Clanu, Da Beatminerz czy Large Professora.

Wydawnictwo pochodzące z ubiegłej zimy trafiło na Bandcampa. „Alphas” można pobrać za pośrednictwem tego serwisu korzystając z opcji „buy now – name your price”. Dzięki temu istnieje też możliwość przekazania dotacji Orionowi.

DOWNLOAD Orion – „Alphas”

Tracklista

 1. Alphas
 2. Atomic Drop
 3. Dhastards
 4. Enjoy Your Shit While It Lasts
 5. Leave It To Me
 6. London Thunderer
 7. Midnight Club
 8. Moon Theory
 9. Moon Theory 2
 10. Rakuten Eagles
 11. Sharp Steel
 12. Track 02

Orion - Enemy EPW przygotowaniu do wydania nowego materiału Orion zajął się rozszerzeniem działalności założonego przez siebie labelu HardJazz7 Music. Szeregi tej oficyny wydawniczej powiększyły się o JAX-a oraz 1st Classa. Po dopięciu spraw przypadających na kierowanie netlabelem, producent zabrał się za tworzenie nowego materiału. Artysta wypuścił najpierw kilka luźnych singli – m.in. „Jessie Wu (C.R.E.A.M. Remix)” – a następnie nagrał materiał na EP-kę. W pierwszym tygodniu lipca światło dzienne ujrzało „Enemy EP” – wydawnictwo oparte o podobny koncept, co poprzednie utwory Brytyjczyka. Krótka płyta, na którą przypadają jedynie 4 ścieżki, stanowi kolejny krok do przodu dla tego beatmakera. Szkielet produkcji pozostał taki sam, ale nietrudno zauważyć, że w porównaniu do wcześniejszych tracków, europejski twórca zanotował postęp. Przyjemnie brzmiące „Mind Wave Journey”, złożony tytułowy instrumental, charakterystyczne „Moorgate” oraz zamykające całość „All Nighter” wypadają naprawdę porządnie.

Lipcowy projekt Oriona również pojawił się na Bandcampie. Wersja elektroniczna „Enemy EP” jest dostępna w sprzedaży po ₤1.50. Wydawnictwo promuje teledysk nakręcony do „Mind Wave Journey”. Interesujący, aczkolwiek krótki videoclip, powinien pomóc Brytyjczykowi w dotarciu do większej liczby odbiorców.

Tracklista

 1. Mind Wave Journey
 2. Enemy
 3. Moorgate
 4. All Nighter