KRS-One zagra na Hip Hop Kemp 2013W czerwcu następuje powolne odliczanie do nadchodzących letnich festiwali muzycznych, w których można przebierać i wybierać w kraju i zagranicą. Jeżeli przyjrzymy się line-upom poszczególnych wydarzeń kulturalnych szykowanych tego lata, to bez trudu wyłapiemy mnóstwo interesujących artystów przypisanych do różnych gatunków muzycznych. Sympatycy hip hopu nie mają co narzekać, ponieważ wkrótce zawita do Polski sporo powszechnie szanowanych twórców tego nurtu. Jednak największe zainteresowanie związane z rapem dotyczy kolejnej edycji czeskiego Hip Hop Kemp. W ostatnim czasie poznaliśmy nowych wykonawców, którzy zagrają w drugiej połowie sierpnia w Hradec Kralove. Wśród nich znajdziemy m.in. KRS-One’a, R.A. The Rugged Mana, Mursa & Fashawna oraz WeFunk DJ’s: Statica & Professora Groove’a.

W dotychczas przedstawionych odsłonach line-upu Hip Hop Kemp 2013 pojawiło się grono naprawdę zacnych twórców. Organizatorzy potwierdzili występy Kendricka Lamara, Souls of Mischief, El-P, Oddiseego & Apollo Browna, Stalleya, Shabazz Palaces, Organized Threat. Nie obyło się też bez twórców z wybranych europejskich krajów, w tym Polski (Bisz & B.O.K Liveband i Miuosh & Kato Band). Listę wykonawców niedawno uzupełnił KRS-One, którego koncert na HHK będzie stanowił nie lada wydarzenie.

Niekwestionowana legenda hip hopu, jedna z najlepiej rozpoznawalnych postaci tej kultury, zaangażowany społecznie i politycznie aktywista, autor dziesiątek nagrań – wszystko to i wiele więcej można przypisać Lawrence’owi Parkerowi. Wychowanek nowojorskiego Brooklynu należy do najznamienitszych artystów i ikon muzyki hip hopowej. KRS-One posiada na tyle bogatą dyskografię, iż przytaczanie wszystkich jego najważniejszych wydawnictw nie ma większego sensu. Proponuję więc rzucić okiem na jego albumy wydane w ostatnich latach. Od 2007 roku The Teacha skupił się głównie na realizacji wspólnych płyt z innymi wykonawcami. W ten sposób otrzymaliśmy projekty Blastmastera kolejno nagrane z: Marleyem Marlem („Hip Hop Lives”), Buckshotem („Survival Skills”), True Masterem („Meta-Historical”), Bumpy Knucklesem („Royalty Check”) oraz Showbizem („Godsville”). Występ tego artysty stanowi jeden z najważniejszych punktów nadchodzącej edycji Hip Hop Kemp.

R.A. The Rugged Man kolejnym wykonawca na Hip Hop Kemp 2013Niemniej ciekawie przedstawia się wizja koncertu pełnego wdzięku i elokwencji, znającego zasady savoir-vivre od podszewki, rapera o wyglądzie amanta filmowego – R.A. The Rugged Mana. Legendarny przedstawiciel nowojorskiego undergroundu po wielu latach przerwy wydał w końcu w tym roku drugi pełny album – „Legends Never Die”. Wydawnictwo ukazało się na rynku płytowi nakładem Nature Sounds i bez dwóch zdań należy do najważniejszych projektów ostatnich miesięcy. Longplay promowany singlami „The People’s Champ”, „Holla-Loo-Yuh” i „Learn Truth” wywołał niemałe poruszenie na scenie hip hopowej, co też nikogo specjalnie nie powinno dziwić. Nieokrzesany Emcee wystąpił już 7 lat temu na HHK, dając jedyny w swoim rodzaju show. Powtórki z rozrywki można oczekiwać w sierpniu tego roku.

Oprócz przedstawicieli NYC do line-upu dopisano również mieszkańców słonecznej Kalifornii – Mursa & Fashawna. Duet artystów wydał we wrześniu ub.r. dobrze przyjęty longplay „This Generation”, ugruntowując tym samym swoją pozycję w branży. Nie zabraknie także szanowanego na całym świecie kanadyjskiego duetu WeFunk DJ’s. Doświadczeni aktywiści muzyczni, Static & Professor Groove, to and wyraz doceniane postaci w swoim fachu. Z kolei lista polskich wykonawców została rozszerzona o Te-Trisa & W.E.N.Ę., JWP/Bez Cenzury, Trzeci Wymiar, Palucha i Kaliego.

Bilety na festiwal w formie 3-dniowych karnetów są dostępne w sprzedaży za pośrednictwem Urban City. Cena wejściówek w okresie czerwiec-lipiec wynosi odpowiednio 229 (normalny) i 429 (VIP) złotych.

Wszystkie aktualności dotyczące festiwalu znajdziecie na oficjalnej polskiej stronie festiwalu oraz na fan page’u na Facebooku.