Over The Top 5 za miesiąc w BiałymstokuJuż tylko miesiąc pozostał do jednej z najbardziej prestiżowych imprez bboyowych w Polsce, Over The Top. Od dzisiaj będę na bieżąco informował o wszystkim co związane z piątą edycją tego cyklicznego wydarzenia. U Call That Love zostało także jednym z przyjaciół Over The Top 5.

Białystok od ładnych kilku lat uważany jest za prężnie działający ośrodek taneczny. Stolica województwa podlaskiego zasłużyła sobie na to miano dzięki licznym sukcesom białostockich tancerzy i skupieniu uwagi mediów ogólnopolskich na północno-wschodnią część kraju. W czasie, gdy największą uwagę poświęca się dla stylów tanecznych dobrze znanych z programów telewizyjnych, nie należy zapominać o najbardziej surowej i brudnej odmianie tanecznej – breakdance. Właśnie bboying będzie najważniejszym tematem pod koniec roku w Białymstoku, gdyż zbliża się jubileuszowa edycja największej imprezy bboyowej na Podlasiu – Over The Top 5.

Historia tego cyklu eventów sięga 2006 roku, kiedy to w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki odbył się pierwszy event spod szyldu OTT. Przez kolejne lata Over The Top stało się istotnym wydarzeniem bboyowym, o rozgłosie sięgającym daleko poza granice naszego kraju. Co roku do Białegostoku ściąga krajowa czołówka bboyi i specjalnie zapraszani na tę okazję tancerze z całego świata. Over The Top wyróżnia spośród innych zawodów bboyowych to, że podczas walk zawodników w systemie 1 vs 1 nie obowiązują praktycznie żadne reguły i przepisy. Brak sędziów i limitu czasowego na każdą walkę umożliwia oglądanie dla publiczności szalonych pojedynków, toczonych nie raz do upadłego.

Dobór tancerzy na każdą edycję imprezy nie jest przypadkowy i stanowi uhonorowanie dla ich osiągnięć na scenie bboyowej. Do tej pory Over The Top zaszczycili swoją obecnością m.in. bboy Machine (Rock Force Crew, USA), bboy Ata (Ghost Crew, Finlandia), bboy Brahim (Pockemon Crew, Francja), bboy Flea Rock (Skill Methodz, USA), bboy Focus (Flow Mo Crew, Finlandia), bboy Luigi (Skill Methodz, USA), bboy Robin (Top 9 Crew, Rosja), bboy Hat Solo (Flow Mo Crew, Finlandia), bboy Kleju (Polskee Flavour/Funky Masons, Polska) i wiele innych znamienitych postaci. Over The Top oprawione jest zawsze znakomitą muzyką, za którą odpowiedzialni byli m.in. Kruk i Przeplach. Do tego dużą wagę przywiązuje się do wybrania prowadzącego contestu. W poprzednich latach z tej roli w pierwszorzędny sposób wywiązywali się TeTris oraz Alien NessZulu Kings (). Dzięki temu impreza z rok na rok zyskuje coraz większą rangę i uznanie.

V edycja Over The Top odbędzie się w dniach 11-12 grudnia 2010 roku. Jubileusz przynosi pewne zmiany w stosunku do poprzednich odsłon zawodów. Poprzedzający dotychczas główne danie contest Octogon Poland (solowe rozgrywki toczone w tzw. ośmiokącie) zostanie zastąpiony walkami bboyów w systemie 2 vs 2 pod nazwą „Double Trouble”, co powinno znacznie uatrakcyjnić cały weekend. Over The Top Main Event pozostaje bez zmian – bitwy tancerzy na najwyższym poziomie, toczone do ostatniego tchu.

Over The Top Double Trouble

11 grudnia 2010 roku, Pałac Branickich, ul. Kilińskiego 1, Białystok

Contest rozgrywany systemem pucharowym, podczas którego zmierzą się bboye w systemie walk 2 vs 2. Nagroda główna w zawodach wynosi $2 000.

Jury: bboy Yan (All The Most /Rosja), bboy El Nino (FloorLords, Boogie Brats /USA), Blacha (WHSB / Fair Play Crew)

Prowadzący: MC Trix (UK)

DJ-e: DJ Scream (South BBoys Front, Ukraina), DJ Przeplach (Stylowa Spółka Społem)

Zgłoszenia należy nadsyłać na adres e-mailowy: overthetopoland[at]gmail.com (z dopiskiem „OTT 5 – Double Trouble”).

Over The Top Main Event

12 grudnia 2010 roku, Pałac Branickich, ul. Kilińskiego 1, Białystok

Główna część piątej edycji Over The Top. Walki do upadłego, bez sędziów i zasad, w których uczestniczyć będą specjalnie zaproszeni na tę okazję tancerze z całego świata.

Prowadzący: MC Trix (UK)

DJ-e: DJ Mesia (Niemcy), DJ Przeplach (Stylowa Spółka Społem)

Organizatorzy:

Stowarzyszenie Artystyczne Kolegtyw
Studio Tańca Fair Play
Stowarzyszenie Engram
Over The Top Team Poland

Grafika: Hand Wing Design

Oficjalne strony Over The Top:

Over The Top Poland
Over The Top @Facebook
Over The Top @MySpace